Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kosmetyka samochodowa (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=181)
-   -   Czym zamaskować rysy? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=335321)

dexter74 29-05-2023 17:19

Czym zamaskować rysy?
 
Mam parę rys w okolicach klamek, nie takie delikatne, ani nie mega głębokie. Mam je od zawsze, więc nie wiem nawet jak powstały.
Są lżejsze niż ta tutaj, zdjęcie dla przykładu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Jak bez robienia zaprawek (bo to może jeszcze gorzej wyjść) je zamaskować, żeby mnie w oczy nie kłuły? Jakaś pasta, kredka?

krzysztofSJZ 29-05-2023 18:13

Odp: Czym zamaskować rysy?
 
wątpię czy jakaś pasta pomoże, spróbuj Farecla G 3 pasta a nie mleczko

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump: 90% lakierników używa

Hansolo 29-05-2023 18:19

Odp: Czym zamaskować rysy?
 
Polej tą rysę wodą . Jak "znika" to polerka troszkę poprawi wygląd bo ją wygładzi. Jak mimo polania widać białe, czyli podkład to nic tu polerowanie nie pomoże. Może początek tego zarysowania tylko wytnie, dosłownie 3-4 cm.

szmelcmax 02-06-2023 08:11

Odp: Czym zamaskować rysy?
 
Gdybyś był blisko Warszawy to kolega Faraon miał swego czasu taką "cudo kredkę". Czy jeszcze ma , to nie wiem. Ale jak mi zademonstrował działanie to byłem zdumiony. Dosłownie jak na reklamach. 3 minuty i po rysach. To jakiś fordowski wyrób był do użytku fabrycznego. Nie do zdobycia. Bo nawet kiedyś pytałem rzeczoznawcę z centrali Forda, to nawet o tym nie słyszał. To tak na marginesie, bo czasem nie mamy pojęcia jaką technologią dysponują możni.

konieczko5 02-06-2023 10:36

Odp: Czym zamaskować rysy?
 
Kredka nie schodziła po myciu na myjni?

Hansolo 02-06-2023 10:57

Odp: Czym zamaskować rysy?
 
W komplecie dziecięcych kredek świecowych znajdziesz to cudo. :619:

szmelcmax 02-06-2023 11:00

Odp: Czym zamaskować rysy?
 
Cytat:

Napisał konieczko5 (Post 3458815)
Kredka nie schodziła po myciu na myjni?

Na pewno po paru tygodniach było jak trzeba. Potem nie wiem, bo to nie moje auto było. Ale jak bedzie okazja to spytam gościa. Bo pamiętam, że to lewe tylne drzwi były.

Bump:
Cytat:

Napisał Hansolo (Post 3458816)
W komplecie dziecięcych kredek świecowych znajdziesz to cudo. :619:

Tak. A mnie się tylko zdawało. No i kolega Faraon lubi robić w balona swoich klientów. To było jak bardzo gruby pisak. Napisów na nim nie pamiętam. Finalnie polerował lakier miękką szmatką.

Hansolo 02-06-2023 11:25

Odp: Czym zamaskować rysy?
 
Cytat:

Napisał szmelcmax (Post 3458817)
A mnie się tylko zdawało

Tylko że ja się nie naśmiewam. Kiedyś i teraz pewnie też są kredki koloryzujące do maskowania zarysowań. One są niczym innym jak kredkami świecowymi/woskowymi. Zapychają zarysowanie i na jakiś czas maskują. Nawet można je podgrzać i wtedy zalewają odpryski. Trzeba dotrzeć i jest. Zarysowanie głębokie trzeba wypełnić , czy to będzie lakier, czy inne "coś" nie ma znaczenia. Innej metody nie ma. Lekkie zarysowania - wypolerować, ale to już z kolei wycinanie lakieru.

szmelcmax 02-06-2023 11:31

Odp: Czym zamaskować rysy?
 
Spoko. Ja też udawałem obruszonego. No a te kredki z reklam także znam. I wiem, że to lipa. To co miał Faraon to inna bajka.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.