Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] dodawanie gazu przy włączonej klimie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=161149)

karbiz 05-07-2012 19:45

dodawanie gazu przy włączonej klimie
 
Witam Forumowiczów.
Zwracam się do was z ogromną prośbą o pomoc ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć pomocy. mechanicy albo udają że nie widzą tego co ja albo załamują ręce że nie maja pojecia co jest grane.
Sytuacja wygląda następująco. przy włączonej klimatyzacji bardzo często włącza się wentylator na pełne obroty. w jeździe na piątym biegu przy obrotach poniżej 1500 i puszczeniu auta bez gazu zamiast zwalniać on za każdym razem dodaje gazu i przyspiesza do 80km/h. jeżeli tylko dotknę pedału hamulca przestaje przyspieszać podobnie jak działa tempomat bądź jeżeli wentylator się wyłączy też przestaje dodawać gazu. na jakimś forum ogólnym trafiłem tylko na wzmianke o podobnym problemie ale nie było tam wiele napisane. jedynie że uszkodzony był rezystor termiczny na chłodnicy i po jego wymianie było już ok.
tylko pytanie gdzie takowy sie znajduje i jak można to sprawdzić. liczę na waszą pomoc.

Mariusz 05-07-2012 20:28

Odp: dodawanie gazu przy włączonej klimie
 
W gnieżdzie, do którego wpinasz wtyczkę do zasilania silnika wentylatora chłodnicy.

radekg32 06-07-2012 09:28

Odp: dodawanie gazu przy włączonej klimie
 
A ja mam taki powiedzmy przypadek,ze przy wlaczonej klimie zanim wlaczy sie turbina auto jest bardzo slabe.Musze wrecz o wiele wiecej dawac gazu przy ruszaniu jak klima jest wlaczona.Jak ja wylacze problemu nie ma.Czy to tak ma byc i dzialac ?

Mariusz 06-07-2012 09:49

Odp: dodawanie gazu przy włączonej klimie
 
Nie sądzę, by była to prawidłowość. Coś musi być nie tak. Nie masz żadnych nieszczelności na wężach gumowych od turbo, między EGR-em, a coolerem? Włącz silnik, posadź kogoś za kierownicą, niech pogazuje trochę, a Ty sprawdź, czy węże od turbo robią się sztywne/twarde. Może gdzieś ucieka jednak powietrze.

radekg32 06-07-2012 09:54

Odp: dodawanie gazu przy włączonej klimie
 
Cytat:

Napisał 12345mario (Post 1849173)
Nie sądzę, by była to prawidłowość. Coś musi być nie tak. Nie masz żadnych nieszczelności na wężach gumowych od turbo, między EGR-em, a coolerem? Włącz silnik, posadź kogoś za kierownicą, niech pogazuje trochę, a Ty sprawdź, czy węże od turbo robią się sztywne/twarde. Może gdzieś ucieka jednak powietrze.

Powiem tak ,problem w sumie zaczal sie po tym jak byla wymieniona sprezarka klimy.
Wczesniej takiej przypadlosci nie mialem,a co do sprawdzenia wezy nie bardzo wiem ktore to,no az takim specem nie jestem.

AdamJ. 07-07-2012 07:27

Odp: dodawanie gazu przy włączonej klimie
 
Cytat:

Napisał radekg32 (Post 1849165)
A ja mam taki powiedzmy przypadek,ze przy wlaczonej klimie zanim wlaczy sie turbina auto jest bardzo slabe.Musze wrecz o wiele wiecej dawac gazu przy ruszaniu jak klima jest wlaczona.Jak ja wylacze problemu nie ma.Czy to tak ma byc i dzialac ?

A kolego II bieg wentylatora wtedy CI nie chodzi?

radekg32 07-07-2012 15:24

Odp: dodawanie gazu przy włączonej klimie
 
A czy II bieg ma sie juz zalaczac zaraz po ruszeniu przy wl. klimie ?

AdamJ. 07-07-2012 16:55

Odp: dodawanie gazu przy włączonej klimie
 
U mnie startował różnie...ale zwykle zaraz po uruchomieniu klimy...im cieplej na dworze...tym szybciej sie uruchamiał..czasami na starcie

radekg32 07-07-2012 17:08

Odp: dodawanie gazu przy włączonej klimie
 
Powiem tak,jak zalacza sie wentylator to brzmi jakbym odrzutowcem startowal ...........
Nie wiem tylko jak sprawdzic ktory bieg w rzeczywistosci sie zalacza.
Czy jesli wiatrak bedzie sie krecil i bedzie w miare cicho to oznacza zalaczony I bieg ?

Mariusz 07-07-2012 17:11

Odp: dodawanie gazu przy włączonej klimie
 
Tak, to oznacza I-szy bieg.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.