Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ranger (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=164)
-   -   [Ranger 2011-2022] Znikające postojówki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=333874)

Zbyszek P 07-03-2023 12:24

Znikające postojówki
 
Dzień dobry
Od ponad dwóch lat z ASO szukamy przyczyny znikających świateł pozycyjnych. Po zaparkowaniu i zamknięciu z pilota gasną, pomimo, że na przełączniku są włączone.
Normalnie świecą po opuszczeniu samochodu i powinny gasnąć po paru minutach lub zamknięciu z pilota chyba, że włączone są światła pozycyjne. Niestety gasną zawsze, przy czym brzęczyk pozostawionych świateł działa. Jeśli włączę pozycję z jednej strony przełącznikiem kierunkowskazów efekt jest taki sam. Pomaga na jakiś czas tylko jedno, reset modułu.
Moduł na dzień dzisiejszy wymieniony na nowy, nie pomogło. Podejrzewałem, że alarm, odłączony, nie pomogło.
Proszę o info czy może ktoś miał podobny problem.

SAR37 08-03-2023 12:12

Odp: Znikające postojówki
 
A nie jest to przypadkiem problem z „energy save mode” lub niedoładowanym aku?

bartolini9 08-03-2023 17:27

Odp: Znikające postojówki
 
Obstawiałbym niedoładowany aku. Proponowałbym sprawdzić w FORSCAN jaka jest wartość Battery Target State of Charge w BCM. Obstawiam ze jest na 75%. Należałoby zmienić na 85-90%.

Zbyszek P 03-04-2023 13:09

Odp: Znikające postojówki
 
Dzień dobry
Dziękuję za podpowiedź ale jestem laikiem. Jak sprawdzić wspomniane parametry, tylko ASO czy można coś samemu?
Brak świateł zauważam przy okazji, jak są potrzebne i ciężko mi określić po czym znikają. Bywały sytuacje że samochód stał na mrozie parę tygodni i po tym ciężko zapalał. W takich sytuacjach pojawiały się resety zegarów czyli ustawienia języka, godziny itp. Wspominałem o tym w ASO ale uznali że bez związku.
Mam jeszcze jedno podejrzenie po lekturze forum, moduł haka holowniczego. Zdarzało mi się jeździć z przyczepką która miał kiepską wtykę i widziałem jak pozycje w niej migały podczas jazdy.

SAR37 03-04-2023 14:16

Odp: Znikające postojówki
 
Do sprawdzenia/zmiany trzeba przewodu i laptopa z Forscan.
Warto sprawdzić, przeczyścić i wysuszyć gniazdo wtyczki przy haku - zamoknięta lub skorodowana to częsty problem z „elektryką”.

Zbyszek P 04-04-2023 09:24

Odp: Znikające postojówki
 
Dzięki za podpowiedź.

Zbyszek P 02-01-2024 14:02

Odp: Znikające postojówki
 
Dzień dobry
Niestety ale powracam do wątku. Zaproponowane zmiany przetestowaliśmy, nie pomogło. Wystarczy że samochód postoi nieużywany parę dni bez odpalania, załączam pozycje i ... dalej to samo. Resetuję moduł, jazda codzienna i wszystko działa, do kolejnego parodniowego postoju. Akumulator na testerach jest ok.

SAR37 03-01-2024 09:04

Odp: Znikające postojówki
 
Rozumiem, że aku ma 5 lat od nowości? Spróbowałbym zamienić aku na inny i przetestować. Od kilku kolegów słyszałem, że mieli problemy nawet z rocznym akumulatorem. Niby na testach wszystko OK, a potem losowe problemy z rozładowaniem. Koszt stosunkowo niewielki.

Zbyszek P 09-01-2024 13:21

Odp: Znikające postojówki
 
Dzień dobry
Przypomnę, mam problem ze znikającymi światłami postojowymi a nie z rozładowanym akumulatorem. Problem pojawił się ponad dwa lata temu a w tym czasie samochód zawsze odpalał bez większych problemów. Nawet przy dzisiejszym mrozie -20 nie miał problemu.
Jeśli się mylę poprawcie. Największe spadki napięcia występują podczas rozruchu. Pozycyjne znikają podczas dłuższego postoju ale jeszcze przed odpalaniem czyli przed największym spadkiem napięcia.

SAR37 09-01-2024 15:26

Odp: Znikające postojówki
 
Cytat:

Napisał Zbyszek P (Post 3480995)
Dzień dobry
Przypomnę, mam problem ze znikającymi światłami postojowymi a nie z rozładowanym akumulatorem.

Ale rozumiesz, że ktoś, chcąc Ci pomóc „online” szuka innych, prawdopodobnych przyczyn problemu?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.