Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2006-2014] ESP nie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=121663)

pylu 01-02-2011 21:44

ESP nie działa
 
Witam. Jezdze transitem 2,4 115KM, 2007 z ESP w tylnym napędzie. Niestety przestało działać ostatnio... Widzę pod autem ze uszkodzona jest wiązka elektryczna w okolicach tylnego dyfra, w wiazce tej 2 przewody prowadzą do lewego zacisku. Czy to moze byc przyczyna? Jak działa ESP w transicie? Czy zbiera może sygnał z czujnika absu i przychamowuje koło które wpada w poslizg? Jutro i tak polutuję te kabelki, jesli nie pomoże prosze o radę. pozdr.

wojtekjanus 01-02-2011 22:14

Odp: ESP nie działa... ;(
 
ESP jest dodatkiem do ABS-u, jest jego rozszerzeniem.
Czujniki ABS-u muszą być sprawne, by układ działał.

Przewody po zlutowaniu zaizoluj taśmą samowulkanizującą się, zwykła taśma nie nadaje się, nie jest idealnie szczelna, a układ pracuje na małych prądach i jakiekolwiek zamoczenie powoduje upływności uniemożliwiającą prawidłową pracę.

pylu 01-02-2011 22:50

Odp: ESP nie działa... ;(
 
Wlasnie przyswiecilem pod spód latarką: oryginalnie te przewody spięte są kostką, u mnie jednej-"męskiej" brak ;( od zacisku wychodza 2 przewody czarne, od strony dyfra czerwony i bialo czerwony. Czy ma znaczenie sposob podpięcia? 2 czarne wskazuja ze nie...ale moze ma ktos schemat? Lub sprawdzi u siebie? Ostatecznie zacisnę konektorki i spróbuję 2 opcje, reszta wyjdzie podczas jazdy. Dzieki.

tommy_uk 25-02-2013 18:40

Odp: ESP nie działa... ;(
 
Odgrzeje kotleta, zapaliła się kontrolka klocka na tablicy, nie wiem czy każdy transit ma esp bo mój nie ma przycisku na desce do włączania ale przy ostrzejszym starcie na śniegu miga żółta kontrolka esp, transit to brygadowy pick up z 2007 roku 2,4 tdci 115 na podwójnych kołach na tylnej osi.

AKIM 25-02-2013 20:00

Odp: ESP nie działa... ;(
 
1 załącznik(i)
Dla kolegi pylu. Co prawda na schemacie są kolory do lewego tylnego czujnika prędkości koła niebiesko-pomarańczowy i brązowo zielony ?? te twoje może nie mają związku z ESP lub jakieś zmiany zaszły...

11tomek11 26-02-2013 07:36

Odp: ESP nie działa... ;(
 
proponuje sprawdzic stan hamulcow

tommy_uk 26-02-2013 15:07

Odp: ESP nie działa... ;(
 
Miały być wymieniane klocki po tym jak się zapaliła kontrolka, mechanik posprawdzał i stwierdził że klocki i tarcze są ok, pokazywał mi nawet jak ford był na podnośniku bez kół. Jakieś inne wskazówki?

wojtekjanus 26-02-2013 17:28

Odp: ESP nie działa... ;(
 
Cytat:

Napisał tommy_uk (Post 1965500)
Jakieś inne wskazówki?

Z tego co widziałem, elektrody w okładzinach klocków uruchamiające sygnalizację zużycia są w takim miejscu, że jeszcze jest po 5mm okładziny, a układ już krzyczy. Chyba chodzi o to, aby częściej kupować klocki, a producent jednocześnie ma alibi - jaki to on jest pryncypialny w dbaniu o bezpieczeństwo...
Co bardziej nerwowi użytkownicy odłączają tę sygnalizację czekając na pierwsze... chrobotanie.

tommy_uk 26-02-2013 17:36

Odp: ESP nie działa
 
No a co z tym esp? powinno być czy nie?

wojtekjanus 26-02-2013 18:04

Odp: ESP nie działa... ;(
 
Cytat:

Napisał tommy_uk (Post 1965016)
nie ma przycisku na desce do włączania ale przy ostrzejszym starcie na śniegu miga żółta kontrolka esp,

Jeżeli miga kontrolka ESP na śliskim podłożu - to znaczy, że układ... działa.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.