Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Podgrzewanie przedniej szyby - nie działa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=260287)

pawlas 05-01-2013 09:53

grzana przednia szyba
 
Witam , nie działa u mnie przednia szyba , czy we wszystkich modelach jest podgrzewana?? jak tak to jak się ją podłącza??;)

Juzek 05-01-2013 11:33

Odp: grzana przednia szyba
 
sześć

popatrz pod słońce na szybę z bliska... jeśli zobaczysz takie zygzakowate druciki to znaczy, że masz grzaną szybę. Następnie sprawdź przekaźnik i bezpieczniki - niestety nie wiem które odpowiadają za grzaną szybę - może koledzy podpowiedzą. Jeśli to jest ok to sprawdź włącznik - to że diodka się zapala nie oznacza, że przycisk przekazuje napięcie dalej. Na końcu trzeba sprawdzić czy napięcie do szyby dochodzi - w tym celu trzeba zdjąć boczne uszczelki szyby przedniej.

ostry224 05-01-2013 21:42

Odp: grzana przednia szyba
 
Ja mam mk4 2007 1.8 tdci i nie mam żadnych drucików w przedniej szybie,włączam ogrzewanie i nadmuch na przednią szybę na panelu klimy i po trzydziestu sekundach
z nawiewów płynie ciepełko jest to tak zwane elektryczne dogrzewanie przedniej szyby.Pozdro...

kopydleusz 05-01-2013 22:03

Odp: grzana przednia szyba
 
ostry224: Jak nie masz drucików, to nie wiesz, o czym mowa. Dodatkowa nagrzewnica nie ma wiele wspólnego z podgrzewaną przednią szybą (a taka szyba to niezwykle użyteczny bajer).

0rafal0 10-12-2014 10:03

Podgrzewana przednia szyba - nie działa :(
 
Witajcie nadeszła pierwsza noc po której mogłem sprawdzić działanie podgrzewania przedniej szyby (samochód kupiony 1,5 m-ca temu) ale niestety podgrzewanie nie zadziałało i musiałem użyć skrobaczki :(.
Po tym fakcie sprawdziłem bezpieczniki (w komorze silnika) odpowiedzialne za szybę:
- F34, F35 I F33 wszystkie są sprawne.
Proszę poradźcie jak mam dalej diagnozować.

metmusic 10-12-2014 10:13

Odp: Podgrzewana przednia szyba - nie działa :(
 
Sprawdź zasilanie na wtyczkach. U mnie (w MK3) są od zewnętrznej strony na podszybiu.
Swoją drogą też walczę z szybą - u mnie grzeje ale połowa po stronie pasażera o połowę wolniej się rozgrzewa

mm32 10-12-2014 10:38

Odp: Podgrzewana przednia szyba - nie działa :(
 
Sprawdź czy załącza się przekaźnik R6 w skrzynce w komorze silnika podczas załączania grzania przedniej szyby.

dodi 10-12-2014 10:55

Odp: Podgrzewana przednia szyba - nie działa :(
 
a wogóle to ile czekałes od włączenia ogrzewania szyby? u mnie dopiero po jakis 2-3 minutach widac efekty...

0rafal0 10-12-2014 11:03

Odp: Podgrzewana przednia szyba - nie działa :(
 
Cytat:

Napisał mm32 (Post 2314902)
Sprawdź czy załącza się przekaźnik R6 w skrzynce w komorze silnika podczas załączania grzania przedniej szyby.

Przekaźnik działa.

Cytat:

Napisał dodi (Post 2314911)
a wogóle to ile czekałes od włączenia ogrzewania szyby? u mnie dopiero po jakis 2-3 minutach widac efekty...

Czekałem czekałem.

mm32 10-12-2014 11:07

Odp: Podgrzewana przednia szyba - nie działa :(
 
No to trzeba sprawdzić napięcie w pierwszej kolejności na bezpiecznikach F35 i F33 po załączeniu grzania,bo to że przekaźnik klapie nie znaczy,ze podaje napięcie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.