Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] Tuleje belki tył - czy wszystkie są takie "wiotkie" ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=340053)

romano11 27-03-2024 14:41

Tuleje belki tył - czy wszystkie są takie "wiotkie" ?
 
3 załącznik(i)
Powitać all :mrgreen:

Na corocznym BT diagnosta zwrócił uwagę na tuleje tylnej belki. Zgadzam się z nim w 100%, bo sam też już jakiś czas temu widziałem, że przedmiotowe tuleje wyglądały co najmniej na mocno zmęczone życiem, a dodatkowo bolid ściąga na prawo. Tu nie mam wątpliwości, ale po zakupie nowych części jestem zadziwiony ich wątłą kondycją: niby producent (pakowacz?) na L, a tuleja jest tak wiotka i delikatna, że mogę ręcami :D ściskać ją z zewnątrz i ta się poddaje... z czymś takim się jeszcze nie spotkałem. Miałem do czynienia z tulejami wahacza i tam zewnętrzna tuleja to był kawałek solidnej rurki, a tu jakby z puszki po sardynkach... to tak ma być? Nie wiem, czy to jest blacha #1 ale dużo więcej nie będzie.
Druga sprawa - ten występ widoczny na fotce i skorelowane z nim dwie wypustki gumowe po drugiej stronie mają jakieś znaczenie montażowe?

Pozdrawiam - romano11 :one:

romano11 28-03-2024 20:19

Odp: Tuleje belki tył - czy wszystkie są takie "wiotkie" ?
 
Ponieważ sytuacja tutaj wygląda tak, że jeszcze nikt przede mną tulei belki nie wymieniał :mrgreen: to odpowiem (a przynajmniej dopowiem) sam sobie.
Otóż przeglądałem różne oferty różnych producentów i w zasadzie w każdym przypadku w opisie przedmiotu można było przeczytać: materiał - tworzywo sztuczne :?:
Szybkie macanko - zewnętrzna tuleja dotykowo jest ciepła, a metal (gdyby to było np. amelinium) nawet w temp. pokojowej powinien być wyraźnie zimny. Dodatkowo magnes się tego nie ima, więc chyba faktycznie... jest to plastik ! ! ! g:galy
No cóż, człowiek całe życie się uczy, chociaż przyznać muszę, że z taką technologią spotykam się po raz pierwszy. Ciekaw też jestem tego, co fabryka montowała? Czy obecne zamienniki to nowa technologia, czy już sprawdzony w boju wynalazek? Ale tego się dowiem już niebawem :D

Dla potomnych mogę dodać, że lokalne ASO forda ma na stanie takie tuleje, pewnie z napisem FoMoCo lub Ford OE :mrgreen::D jednak ich cena nie jest na tyle atrakcyjna, żeby skorzystać i dokonać zakupu: 207zł / sztuka...

slawomirro 01-04-2024 16:11

Odp: Tuleje belki tył - czy wszystkie są takie "wiotkie" ?
 
Cytat:

Napisał romano11 (Post 3489078)
czy już sprawdzony w boju wynalazek? Ale tego się dowiem już niebawem

Mam mieszane uczucia w związku tymi tulejami.

Wymieniłem je zaraz po zakupie auta w 2016 roku. Niestety wówczas nie wiedziałem jeszcze co i jak, więc byłem w ASO Forda. Były widać dobrej jakości, bo wytrzymały do 2021 roku. Kupiłem wówczas w jakiejś hurtowni motoryzacyjnej nowe. Wytrzymały 8 miesięcy i padły. Znów kupiłem, ale o 50zł droższe w innymi miejscu. Wizualnie niczym się nie różniły, ale od lata 2022 się trzymają dobrze i nadal nic im nie dolega.

btw to w środku to nie plastik, tylko stop coś a'la aluminium.

romano11 01-04-2024 16:39

Odp: Tuleje belki tył - czy wszystkie są takie "wiotkie" ?
 
Cytat:

Napisał slawomirro (Post 3489359)
Mam mieszane uczucia w związku tymi tulejami.
to w środku to nie plastik, tylko stop coś a'la aluminium.

No tak: wewnętrzna część jest w dotyku zimna - amelinium, ale zewnętrzna to na oko wygląda, jak kawałek pustego kartusza po silikonie czy innym kleju montażowym :mrgreen: do samej gumy nie mam zastrzeżeń.

tomom 04-04-2024 08:15

Odp: Tuleje belki tył - czy wszystkie są takie "wiotkie" ?
 
TEDGUM robi wersję PRO. Metalowa pełna guma. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

romano11 05-04-2024 20:52

Odp: Tuleje belki tył - czy wszystkie są takie "wiotkie" ?
 
W opisie stoi: wersja wzmocniona - tak. Czyli będzie to to miało sztywność poliuretanów? Na KJS się tym bolidem nie wybieram :mrgreen: raczej wolałbym zachować tyle komfortu, na ile to możliwe :D bez luzów w zawieszeniu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.