Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Brak świateł przeciwmgielnych tylnych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=229886)

Rhogaal 28-08-2015 22:39

Brak świateł przeciwmgielnych tylnych
 
Przy ostatniej kontroli oświetlenia zauważyłem, że nie mam świateł przeciwmgielnych tylnych z obu stron. Wyskoczył mi też oczywiście komunikat o przepalonej żarówce przy próbie ich włączenia. W instrukcji wyczytałem, że te światła są na żarówkach P21W i takowe zakupiłem. Ale po rozkręceniu lamp okazało się, że żarówki są zupełnie inne (takie jakby małe halogeny) i nie wyglądają na przepalone. Szybka kontrola wykazała brak zasilania w wiązce tych konkretnie żarówek. Pierwsza myśl - bezpiecznik. Ale w instrukcji nie mogę nigdzie znaleźć informacji o bezpiecznikach dla jakichkolwiek świateł. Czyżby nie było? A jak nie bezpiecznik to co? Tylko proszę nie piszcie o przetartej wiązce, nie dopuszczę do siebie myśli o rozbabraniu całego samochodu :)

lleo78 29-08-2015 14:26

Odp: Brak świateł przeciwmgielnych tylnych
 
Witam znalazłem instrukcje obsługi do S-max [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Bezpieczniki str.213

Rhogaal 29-08-2015 16:39

Odp: Brak świateł przeciwmgielnych tylnych
 
Dzięki, ale to jest instrukcja do S-Maxa przedliftowego. Ale chociaż tu jest coś o światłach (chociaż brak info o przeciwmgielnych tylnych). W mojej instrukcji nie ma nic o żadnych światłach. Wersja poliftowa nie miała bezpieczników świateł? Jeśli to prawda, to co może być powodem braku zasilania na linii przeciwmgielnych tylnych?

janyszkor 01-03-2019 17:18

Odp: Brak świateł przeciwmgielnych tylnych
 
Witam czy ogarnął ktoś problem z przeciwmgielnymi tylnymi. U mnie to samo. Dzisiaj byłem u mechanika i walczył dzielnie 3 godziny i nic nie wskurał. Czy jakiś patent jak to naprawić ewentualnie może ma ktoś jakiegos dobrego speca z Warszawy bądź okolic? Z góry dzięki za info

Bump:

kleryk 02-03-2019 10:02

Odp: Brak świateł przeciwmgielnych tylnych
 
Wiem że może banał ale tego prądu szukacie przy włączonych głównych światłach, bo na dziennych nie działają halogeny.
Brak jakiegokolwiek prądu w klapie w większości przypadków wiąże się z uszkodzoną wiązką w przelotce między karoserią a klapą.

MarcinKTW 16-06-2023 15:32

Odp: Brak świateł przeciwmgielnych tylnych
 
Cześć S-Maxowicze,
problem właśnie się pojawił i w moim s-max 2012 2.0 TDCi 163KM.
Bezpiecznika chyba faktycznie brak.
Sprawdziłem obwód w wiązce haka i tam podaje napięcie elegancko. A światła (obydwa) halogenowe w klapie bagażnika nie świecą i wywala błąd żarówek. Obydwie są nowe i sprawne. Na listwie mocującej tą żarówkę nie ma napięcia po wlaczeniu świateł. Na oprawce i na dolnym pinie pod żarówką są dwa "-". Nic się nie zmienia po włączeniu. Wtyczka w słupku tylnym lewym przeczyszczona sprayem do styków.

No i teraz pytania:
1. Czy posiada ktoś schemat elektryczny opisujący poszczególne piny we wtyczkach?
2. Gdzie szukać dalej, tj. Od wtyczki w słupku skoro wiązka haka działa poprawnie?

Hak instalował kilka lat temu niby zakład fachowy, ale jakość dołączenia kabelków i lutowania wygląda trochę na fuszerkę. Niemniej przez dobre 7 lat działało poprawnie.

Proszę o podpowiedzi, Ew. O namiary na instrukcje.

Pozdrawiam
Marcin

tombalt 16-06-2023 15:40

Odp: Brak świateł przeciwmgielnych tylnych
 
Cytat:

Napisał kleryk (Post 3100854)
Brak jakiegokolwiek prądu w klapie w większości przypadków wiąże się z uszkodzoną wiązką w przelotce między karoserią a klapą

I to jest słuszny trop... Sprawdzić lewego słonia. Ja miałem brak podświetlenia tablicy. Wewnątrz była masakra - dwa kable przerwane, kilka z nadłamaną izolacją. Tak, nadłamaną, izolacją tak sztywna ze starości, że instalacja się łamie.
Cytat:

Napisał MarcinKTW (Post 3460444)
światła (obydwa) halogenowe w klapie bagażnika nie świecą i wywala błąd żarówek. Obydwie są nowe i sprawne. Na listwie mocującej tą żarówkę nie ma napięcia po wlaczeniu świateł

Precyzyjnie mowiać przeciwmgielne, halogenów tam nie ma.
Czy reszta elektryki na klapie działa? Wycieraczka, grzanie szyby, podświetlenie tablicy i pozycyjne?

miril 16-06-2023 22:59

Odp: Brak świateł przeciwmgielnych tylnych
 
Nie sprawdziłem w swoim s maxie ale mając hak i zostawioną przejściówkę 13/7 pin to przeciwmgielnych nie będzie

MarcinKTW 19-06-2023 22:52

Odp: Brak świateł przeciwmgielnych tylnych
 
Dziękuję tombalt za wskazówkę - logiczne w sumie... spróbuję się z tym rozprawić na dniach i dam znać czy to faktycznie "lewy słoń" :) Pisałem też, że halogen bo żarówka H21W, która tam jest mocowana, jest halogenowa. Pozostałe rzeczy wymienione przez Ciebie działają poprawnie.

dzięki miril - nie mam w gnieździe przejściówki 13/7, a też chodzi mi o przeciwmgielne na klapie pojazdu. 13-pin tylko referencyjnie sprawdzałem i tam przeciwmgielne działają poprawnie mimo tego błędu żarówki.

MarcinKTW 21-06-2023 23:18

Odp: Brak świateł przeciwmgielnych tylnych
 
3 załącznik(i)
Cytat:

Napisał tombalt (Post 3460445)
I to jest słuszny trop... Sprawdzić lewego słonia. Ja miałem brak podświetlenia tablicy. Wewnątrz była masakra - dwa kable przerwane, kilka z nadłamaną izolacją. Tak, nadłamaną, izolacją tak sztywna ze starości, że instalacja się łamie.

Precyzyjnie mowiać przeciwmgielne, halogenów tam nie ma.
Czy reszta elektryki na klapie działa? Wycieraczka, grzanie szyby, podświetlenie tablicy i pozycyjne?

Zbadałem i Twoja sugestia 100% prawdziwa. Kable przeciwmgielnych zerwane. Kilka innych z otwartą izolacją. Masakra. Polutowałem, zaizolowałem, świeci. Dziękuję za wsparcie.

A dla innych użytkowników z tym problemem przekazuję:
1. kable przeciwmgielnych są dwa - zielono-brązowe
2. warto rozebrać osłonę gumową kabli z lewej i prawej strony. U mnie lewa to kompletne zaskoczenie (patrz obrazki poniżej)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.