Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2001-2008] załączanie wentylatora po włączeniu klimy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=261190)

jadek_24 27-03-2017 07:15

załączanie wentylatora po włączeniu klimy
 
Witam Czy ktoś z was już przerabiał ten temat?włącza się wentylator jak włączę klimę nie ma znaczenia nawet jak nadmuch jest na nogi ( i to dość wysokie obroty) a gaśnie chwilę po wyłączeniu klimy zarówno jak silnik jest zimny jak i gorący. Nie wiem jak podczas jazdy bo mniej słychać ale wnioskując po obrotach to chyba też chodzi. Dotyczy to mojego drugiego pojazdu to jest fiesty MK6 2008 r 1.25 16V 60KM

slawomirro 27-03-2017 08:12

Odp: załączanie wentylatora po włączeniu klimy
 
Cytat:

Napisał jadek_24 (Post 2776026)
Witam Czy ktoś z was już przerabiał ten temat?

Chyba każdy :D wentylator zawsze startuje z klimą. Jak wyłączysz klimę, to wentylator zgaśnie parę chwil później. I też mnie to dziwiło, bo w innych znanych mi autach tak nie ma, w Fieście jest i z tego co tu czytałem - tak ma być.

robert2609 27-03-2017 09:18

Odp: załączanie wentylatora po włączeniu klimy
 
W 1,4tdci jest tak,że przy uruchomieniu zimnego silnika wentylator nie startuje sprężarka załącza się cyklicznie dopiero po kilku minutach gdy silnik się rozgrzewa następuje uruchomienie wentylatora.Wpierw odpala też cyklicznie a po chwili chodzi już ciągle,co jeszcze zauważyłem,że gdy uruchomię zimny silnik w ciepły słoneczny dzień to wentylator odpala od razu z sprężarką.Widać gdzieś jest jakiś mądry czujnik który tym steruje:roll:

CmaXpk 27-03-2017 11:28

Odp: załączanie wentylatora po włączeniu klimy
 
Cytat:

Napisał jadek_24 (Post 2776026)
Witam Czy ktoś z was już przerabiał ten temat?włącza się wentylator jak włączę klimę nie ma znaczenia nawet jak nadmuch jest na nogi ( i to dość wysokie obroty) a gaśnie chwilę po wyłączeniu klimy zarówno jak silnik jest zimny jak i gorący. Nie wiem jak podczas jazdy bo mniej słychać ale wnioskując po obrotach to chyba też chodzi. Dotyczy to mojego drugiego pojazdu to jest fiesty MK6 2008 r 1.25 16V 60KM

Tak ma byc.

jadek_24 27-03-2017 14:30

Odp: załączanie wentylatora po włączeniu klimy
 
Dzięki wszystkim uspokoiliście mnie bo już myślałem że to jakaś awaria. A wentylator to pracuje tak ciągle jak chodzi klima, czy czasem się wyłącza?

slawomirro 27-03-2017 15:32

Odp: załączanie wentylatora po włączeniu klimy
 
Cytat:

Napisał jadek_24 (Post 2776291)
Dzięki wszystkim uspokoiliście mnie bo już myślałem że to jakaś awaria. A wentylator to pracuje tak ciągle jak chodzi klima, czy czasem się wyłącza?

Jak klima działa - wentylator działa stale.
Tu jednak też zależy czy będzie Ci chodził stałą prędkością, czy zmienną. W Fiestach był wersje wentylaora i instalacji elektrycznej dla 1 biegu lub 2 biegów. Ja mimo wypasionej wersji z climatronikiem, mam prosty 1-biegowy wentylator.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.