Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=164023)

Peterson2141 20-08-2012 21:11

Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
Witam

Po załączeniu klimy pojawia się duży spadek mocy. Podczas jazdy odczuwam szarpnięcia kiedy klima się załącza. Pomijam fakt że klima ma jakieś błędy bo wyświetlacz mruga podczas odpalenia.
Sam fakt że spadek mocy jest duży raczej nie powinno mieć miejsca. Dodam że miałem ten sam silnik w Scorpio i po włączeniu klimy praktycznie nie odczuwałem tego momentu i tak samo było podczas jazdy.

Szukałem po forum i natrafiłem na ten problem w Mondeo gdzie piszą że to normalne. Po moich doświadczeniach w Scorpio uważam że nie jest to norma tylko jakaś usterka - czyżby sprężarka się kończyła czy jest jakiś inny problem.
Proszę o wskazówki

Sebek1002 20-08-2012 21:18

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
Tez jestem ciekawy, mam podobny problem, motor 2.8 a jak włącze klimę czuje sie jakbym dieslem bez turbiny jechal. Spadek mocy jest bardzo odczuwalny jednak nie moge tego porownac z innym autem gdyz jeszcze nie mialem w zadnym sprawnej klimy:-)

Peterson2141 20-08-2012 21:21

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
Tak jak pisałem mam porównanie do Scorpio z tym samy silnikiem gdzie nic nie odczuwałem po załączeniu klimy. Tutaj kompletny muł - mam problem aby ruszyć pod górkę przy włączonej klimie - na 100% nie jest to normalny objaw

Peterson2141 21-08-2012 15:01

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
Może ktoś się podzieli informacją jak to wygląda u innych użytkowników z tym samym silnikiem!?

krzyspvfr 21-08-2012 15:55

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
Wiem, że pytasz "benzyniaków" ale w zaczipowanym 1.9 TDI na 1 i 2 biegu praktycznie nie odczuwam jakiegokolwiek spadku mocy. W zasadzie na żadnym nie odczuwam :) tylko trochę większe spalanie. W żony benzynowym Fiacie Punto 1.2 (60 KM) spadek jest odczuwalny, ale nie ma żadnego problemu by jechać czy ruszyć pod górę.

taxidriver 21-08-2012 16:54

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
Zacznij od najprostszej rzeczy zrzuć pasek i pokręć kompresorem powinien chodzić bez oporów ( za dużych ) . Jeśli nie kręci się lekko morze być taki objaw bo masz obciążony pasek pooglądaj jak wygląda pasek czy nie jest za mocno wytarty, posłuchaj łożyska czy nie wyje.

miketg 21-08-2012 19:06

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
W moim Galaxy MK1 2.0 na LPG jest ten sam problem, na benzynie trochę lepiej.

Bump: W moim Galaxy MK1 2.0 na LPG jest ten sam problem, na benzynie trochę lepiej. Nie wiem jak z kompresorem ale pasek i rolki oprócz napinacza są wymienione i nie ma róznicy.

Peterson2141 21-08-2012 20:01

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
No tak ale jak zdejmę pasek to będzie się kręcić same koło pasowe a nie sprężarka - tak mi się przynajmniej wydaje. Generalnie na postoju tego nie czuć po obrotach. Słychać tylko jak załącza się sprężarka a silnik ładnie pracuje na wolnych. Odczuwalne jest to dopiero podczas jazdy.

taxidriver 22-08-2012 10:30

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
To sprawdz kompresje moze silnik sie konczy?

Dopalacz 22-08-2012 20:47

Odp: Odczuwalny spadek mocy po załączeniu klimy
 
Cytat:

Napisał Peterson2141 (Post 1866536)
No tak ale jak zdejmę pasek to będzie się kręcić same koło pasowe a nie sprężarka - tak mi się przynajmniej wydaje. Generalnie na postoju tego nie czuć po obrotach. Słychać tylko jak załącza się sprężarka a silnik ładnie pracuje na wolnych. Odczuwalne jest to dopiero podczas jazdy.

Można na "krótko" załączyć cewkę i będziesz "kręcił" sprężarką .

BTW w moim tdi jest odczuwalny spadek mocy i to dość znaczący , ale wydaje mi się , że to naturalne.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.