Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] nie działa prędkościomierz (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=119540)

gepardcheester 11-01-2011 10:15

nie działa prędkościomierz
 
forumowicze, pomóżcie, mechanik wymieniał mi sprzęgło i po wymianie nie działa mi prędkościomierz, dowiedziałem się, że może być nie podłączony jakiś czujnik do skrzyni, tylko nie wiem gdzie go szukać, później podrzucę fotkę spod samochodu i czy gdzieś to widać, bo ja nie wiem za co się zabrać i gdzie tego szukać...

krzychu3073 11-01-2011 10:58

Odp: nie działa prędkościomierz
 
niedziała sam prędkościomierz czy i "przebieg"?

gepardcheester 11-01-2011 12:06

Odp: nie działa prędkościomierz
 
predkosciomierz i przebieg, reszta dziala, wskaznik paliwa tez dziala, przed wymiana sprzegla bylo wszystko okej, tylko po wymianie, wyjechalem z warsztatu dzialalo i po przejechaniu 100-200m wskaznik sobie leciutko sie osunal i nie dziala do dzisiejszego dnia

krzychu3073 11-01-2011 14:15

Odp: nie działa prędkościomierz
 
przez szukajke kolego spróbuj duużo tego było

gepardcheester 11-01-2011 14:57

Odp: nie działa prędkościomierz
 
tyle to i ja wiem;] ja czytalem o tym problemie, bo mam w drugim mondku ze opada mi wskazowka predkosciomeirzai nie dziala nic, po czym zapala sie kontrolka rezerwy i wraca do normy, a tutaj po wymianie skrzyni biegow nie dziala, udalo mi sie dowiedziec ze gdzies moze byc niedopiety jakis czujnik do skrzyni beigow ale nie wiem gdzie go dokladnie szukac

krzychu3073 11-01-2011 16:06

Odp: nie działa prędkościomierz
 
z kanału napewno go zobaczysz!-taki prostokąt z kabelkami na końcu wtyczka. wiem że trochę niezrozumiale,ale ciężko wytłumaczyć

Marek 11-01-2011 16:16

Odp: nie działa prędkościomierz
 
pewnie chodzi o vss.zaraz wrzucę Ci zdjęcie skrzyni to zobaczysz gdzie jest

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

na zdjęciu lewy dolny róg, taki czarny z kablem i wtyczką.Ja się do tej wtyczki od góry dobierałem. zdjąłem rurę z dolotu i dało radę.Sprawdź może wtyczki dobrze nie zapiął

gepardcheester 11-01-2011 16:47

Odp: nie działa prędkościomierz
 
czyli to jest na gorze na skrzyni jeśli jest założona i tego z kanalu od dolu nie widac trzeba to po omacku szukac tak? i jest to blizej przodu samochodu czy tak blizej srodka samochodu (szyby)

gepardcheester 11-01-2011 17:08

Odp: nie działa prędkościomierz
 
http://zapodaj.net/90216736d706.jpg.html
czy tutaj widać gdzieś ten czujnik? bo własnie tutaj koncentrowałem swój wzrok szukajac tego ;) troszeczke flesz popsul zdjecie ale bede wiedziec czy to gdzies tu czy nie;)

Marek 11-01-2011 18:08

Odp: nie działa prędkościomierz
 
ja zdjąłem rurę dolotową i z latarką znalazłem ten czujnik,a raczej jego wtyczkę.]
\
na zdjęciu chyba widać wtyczkę ale nie jestem pewny.Weź latarkę,a znajdziesz na pewno.jest tak jakby pod serwem hamulców ale w stronę silnika.Ciężko tak naprowadzić.Masz link z alledrogo bierz latarkę i .........

gepardcheester 11-01-2011 18:14

Odp: nie działa prędkościomierz
 
jutro sprobuje wejsc do kanalu i poszukac tej wtyczki, poprzednio probowalem ale bylo mokro i za kolnierz woda leciala, bede odlaczac i podlaczac wszystkie wtyczki które zobacze, może coś mi się uda zrobić;)

Marek 11-01-2011 18:38

Odp: nie działa prędkościomierz
 
moim zdaniem od góry będzie łatwiej

gepardcheester 11-01-2011 19:33

Odp: nie działa prędkościomierz
 
a z gory to odktorej strony sie dobierac lepiej? od strony filtra powietrza?:) widze tak po opisie ze jestes z wrocka?:P ja bywam tam dosc czesto:P u kobietki:D

Marek 11-01-2011 19:43

Odp: nie działa prędkościomierz
 
2 załącznik(i)
To podjedź na Bielany wroc...


Po raz kolejny.....

Zdejmujesz rurę karbowaną od filtra powietrza do przepustnicy/rezonatora.Podałem ci link ale zaraz wrzucę jakiś inny tak żeby było widać gdzie on jest jak skrzynia jest zamontowana w aucie



1.wtyczka czujnika
2.sam czujnik.

gepardcheester 11-01-2011 19:48

Odp: nie działa prędkościomierz
 
jak bede we wrocu to dam znac:P za pomoc postawie Ci piwo:P tylko bede z kobieta:P bo to ona mieszka we wrocku a ja po zupelnym skosie, okolice białegostoku, wiec:P;)

darmodziej 12-01-2011 15:34

Odp: nie działa prędkościomierz
 
Zupełnie nie rozumiem, dlaczego po tych 200 metrach nie zrobiłeś w tył na lewo i z powrotem do mechanika, żeby sprawdził, dlaczego prędkościomierz nie działa.

gepardcheester 12-01-2011 16:20

Odp: nie działa prędkościomierz
 
Cytat:

Napisał darmodziej (Post 1575580)
Zupełnie nie rozumiem, dlaczego po tych 200 metrach nie zrobiłeś w tył na lewo i z powrotem do mechanika, żeby sprawdził, dlaczego prędkościomierz nie działa.

dlatego że samochód postawiłem 7.12.2010 a odebrałem 31.12.2010 o godzinie 19, więc nie dziw się mi, iż nie chciało mi się już wracać i walczyć z nim, już tylko chciałem odebrać samochód od niego i mieć spokój, ale... mam przewagę taką, że nie zapłaciłem mu za robotę jeszcze, więc teraz on poczeka na kaskę, a także jak mi nie zrobi prędkościomierza, tak więc sam widzisz, to jest problem małych miejscowości że mechanicy się rozpanoszyli i trzeba codziennie chodzić i prosić o to żeby zrobili samochód

darmodziej 14-01-2011 14:59

Odp: nie działa prędkościomierz
 
Cytat:

Napisał gepardcheester (Post 1575614)
dlatego że samochód postawiłem 7.12.2010 a odebrałem 31.12.2010 o godzinie 19,

Ja bym mimo wszystko wrócił. Jeżeli to tylko niewłączona wtyczka, to zajęłoby to około 5 minut, a jeżeli coś innego, to bym się umówił w innym terminie. W takim przypadku nie mógłby powiedzieć, że to nie jego wina, a jak się zjawisz po miesiącu, to Cię wyśmieje.

zocho85 28-01-2011 13:57

Odp: nie działa prędkościomierz
 
Witam
Mam taki sam problem ze przy kupnie samochodu nie dziala mi ani predkosciomierz, ani licznik km.
prosiłbym o pomoc jezeli mozna
dzieki serdeczne

krzychu3073 28-01-2011 14:12

Odp: nie działa prędkościomierz
 
to kolego posprawdzaj ten vss,jak on będzie dobry to ja bym proponował kupić inne zegary(koszt niewielki) chyba że poprzedni właściciel dał jakiś namiar co się zpsuło:roll:

zocho85 28-01-2011 14:20

Odp: nie działa prędkościomierz
 
niestety poprzedni wlasciciel jest w niemczech:)
ale codziwo ford ma przejechane 130+tys wiec licznik juz niechodzi niewiem pewnie ile:)
ale tez warto wspomiec ze w trakcie jazdy zapala mi sie kontrola od abs oraz raze stopu
moze to niema zwiazku ze soba ale wspomne otym:)

ward 24-03-2012 22:57

Odp: nie działa prędkościomierz
 
Koledzy pozwólcie, że odświeżę trochę temat. Poczytałem już trochę na ten temat, ale nie jestem pewien rozwiązania. Otóż w moim przypadku po 50 kilometrów po zatankowaniu mondea na krajowej jedynce wskazówka nagle ze 120 spadła na 0. W tym samym momencie licznik zatrzymał się na owych pięćdziesięciu kilometrach.

Od tamtej pory wskazówka prędkości nie drgnęła. Natomiast co mnie zaskoczyło to, to że podczas wyciągania licznika w celu sprawdzenia co się stało zauważyłem, że na liczniku miałem już 90 km przebiegu. (Dla ścisłości dodam, że od tankowania zrobiłem około 220 km - 50 przed uszkodzeniem silnika, a 40 km nakręciło mi przy uszkodzonym liczniku).

Sprawdzałem dzisiaj styki na płytce prędkościomierza, kondensatory itp. - ekspertem tu nie jestem, ale wydaje mi się że wszystko było OK. Na chwilę obecną wszystkie wskaźniki na zegarach poza prędkościomierzem zachowują się prawidłowo. Kontrolka rezerwy paliwa jeszcze się nie zapaliła - od tankowania zrobiłem ok 220 km.

Stąd moje pytanie, jak sądzicie czy problem prędkościomierza leży w zegarach (na płytce) czy może bardziej prawdopodobne jest, że przyczyną niedziałającego licznika jest przewód idący od skrzyni biegów (VSS). Jakie kolejne kroki sugerujecie?

Dziękuję i pozdrawiam

darmodziej 25-03-2012 08:46

Odp: nie działa prędkościomierz
 
Jeżeli możesz, to podłącz auto do komputera przez OBD2 i sprawdź, czy w komputerze jest odczyt prędkości, jeżeli jest, to VSS jest sprawny.

ward 04-06-2012 12:19

Odp: nie działa prędkościomierz
 
Zrobiłem tak jak powiedziałeś. Okazuje się, że uszkodzony jest VSS. Tak więc zabieram się za jego wymianę. Na allegro jest sporo czujników, z tym że prawie wszystkie pochodzą z silników benzynowych. Orientujecie się czy w silnikach benzynowych i w dieslu jest ten sam czujnik czy może są to różne czujniki. Wydaje mi się, że jest to ten sam czujnik, ale chciałbym mieć pewność przed zakupem.

Emmm 05-06-2012 09:48

Odp: nie działa prędkościomierz
 
Są to różne czujniki, podobnie jak skrzynie biegów. Na korpusie VSS jest umieszczony numer i włąśnie z takim numerem czujnik musisz założyć.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.