Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] nie działa prędkościomierz (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=119540)

zocho85 28-01-2011 14:20

Odp: nie działa prędkościomierz
 
niestety poprzedni wlasciciel jest w niemczech:)
ale codziwo ford ma przejechane 130+tys wiec licznik juz niechodzi niewiem pewnie ile:)
ale tez warto wspomiec ze w trakcie jazdy zapala mi sie kontrola od abs oraz raze stopu
moze to niema zwiazku ze soba ale wspomne otym:)

ward 24-03-2012 22:57

Odp: nie działa prędkościomierz
 
Koledzy pozwólcie, że odświeżę trochę temat. Poczytałem już trochę na ten temat, ale nie jestem pewien rozwiązania. Otóż w moim przypadku po 50 kilometrów po zatankowaniu mondea na krajowej jedynce wskazówka nagle ze 120 spadła na 0. W tym samym momencie licznik zatrzymał się na owych pięćdziesięciu kilometrach.

Od tamtej pory wskazówka prędkości nie drgnęła. Natomiast co mnie zaskoczyło to, to że podczas wyciągania licznika w celu sprawdzenia co się stało zauważyłem, że na liczniku miałem już 90 km przebiegu. (Dla ścisłości dodam, że od tankowania zrobiłem około 220 km - 50 przed uszkodzeniem silnika, a 40 km nakręciło mi przy uszkodzonym liczniku).

Sprawdzałem dzisiaj styki na płytce prędkościomierza, kondensatory itp. - ekspertem tu nie jestem, ale wydaje mi się że wszystko było OK. Na chwilę obecną wszystkie wskaźniki na zegarach poza prędkościomierzem zachowują się prawidłowo. Kontrolka rezerwy paliwa jeszcze się nie zapaliła - od tankowania zrobiłem ok 220 km.

Stąd moje pytanie, jak sądzicie czy problem prędkościomierza leży w zegarach (na płytce) czy może bardziej prawdopodobne jest, że przyczyną niedziałającego licznika jest przewód idący od skrzyni biegów (VSS). Jakie kolejne kroki sugerujecie?

Dziękuję i pozdrawiam

darmodziej 25-03-2012 08:46

Odp: nie działa prędkościomierz
 
Jeżeli możesz, to podłącz auto do komputera przez OBD2 i sprawdź, czy w komputerze jest odczyt prędkości, jeżeli jest, to VSS jest sprawny.

ward 04-06-2012 12:19

Odp: nie działa prędkościomierz
 
Zrobiłem tak jak powiedziałeś. Okazuje się, że uszkodzony jest VSS. Tak więc zabieram się za jego wymianę. Na allegro jest sporo czujników, z tym że prawie wszystkie pochodzą z silników benzynowych. Orientujecie się czy w silnikach benzynowych i w dieslu jest ten sam czujnik czy może są to różne czujniki. Wydaje mi się, że jest to ten sam czujnik, ale chciałbym mieć pewność przed zakupem.

Emmm 05-06-2012 09:48

Odp: nie działa prędkościomierz
 
Są to różne czujniki, podobnie jak skrzynie biegów. Na korpusie VSS jest umieszczony numer i włąśnie z takim numerem czujnik musisz założyć.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.