Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Dostęp do nagrzewnicy PTC (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=168575)

maureliusz 31-10-2012 23:20

Odp: Dostęp do nagrzewnicy
 
Pany...teorii całe google, to może napiszę coś z życia wzięte.

1. Kable miałem.
2. Ożywiłem GEMa przy użyciu ELMa
3. Wstawiłem grzałę i testuję

- Naprawdę sktukuje. Ewidetnie szybciej robi sie ciepło w środku.
- Z tym pożeraniem prądu to dziwna sprawa, bo ona się załącza nawet po przekręceniu kluczyka przy niskich temperaturach - zanim silnik się załączy. GEM w teorii nie powinien zezwolić na to gdyby był duży spadek mocy.
- Czas grzania zależy głównie kiedy zostanie osiągnięte jakieś 65 stopni płynu chłodniczego. Czyli nie jest to 4-5 minut tylko w zależności od warunków jazdy i temperatury na zewnątrz
- Ja mam akumulator 120A i grzałka hula na 100% bez problemu
- Dosyć obficie jej GEM używa, mimo iż jest ponoć pomocnicza. W cale nie musi być temperatura na HI. Przy ustawionych 22 również załączy ją na 100% przy niskich temperaturach na zewnątrz to jest mniejszych od 10.
- Czekam na prawdziwe warunki zimowe i mrozy...

luki6262 01-11-2012 08:06

Odp: Dostęp do nagrzewnicy
 
maureliusz widzę że skończyłeś przygodę z montowaniem grzałki dla tego mam parę pytań. Czy miałeś już bezpiecznik z kablem zamontowany w skrzynce? Jakiego programu użyłeś do uruchomienia grzałki? Ile Ci zajął montaż?

Jakbyś dał rade to tak w skrócie co robiłeś i czy jest to trudne:)

Btw. - Grzałkę to jaką kupiłeś?

Lechugr 05-11-2012 10:59

Odp: Dostęp do nagrzewnicy
 
Czy któryś z kolegów którzy zainstalowali nagrzewnicę mógłby wskazać miejsce występowania kostki hmm.. sterującej (te dwa cienkie kabelki). Stwierdziłem u mnie występowanie instalacji, tzn dwa grube przewody jeden czerwony drugi czarny wraz z kostkami znajdują się przy podłodze w okolicy nagrzewnicy, nie mogę natomiast zlokalizować mimo grzebania w całej okolicy kostki z dwoma kabelkami do jak mniemam sterowania pracą nagrzewnicy. Jest ona gdzieś głębiej ukryta?

newpolish 05-11-2012 11:39

Odp: Dostęp do nagrzewnicy
 
No kostka sterujaca jest slicznie ukryta. Zerknij na moj post #157 z tematu ponizej

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


czyli tu

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Lechugr 05-11-2012 15:56

Odp: Dostęp do nagrzewnicy
 
Dziekuję

Polecam wskazany wątek który chyba wyczerpuje temat

maureliusz 05-11-2012 21:43

Odp: Dostęp do nagrzewnicy
 
To tak:

1. Sprawdzamy obecność bezpiecznika w komorze silnika 70A
2. Sprawdzamy obecność bezpiecznika nad nogami pasażera:
a) przed FL F70/10A
b) po FL F100/10A
3. Wyjmujemy radio - do tego celu...można użyć czterach pasków wyciętych z karty magnetycznej np. telefonicznej. Za radiem powinna być czarna wtyczka przymocowana na taśmie izolacyjnej do wiązki. Uwalniamy ją oczywiście.
4. Odkręcamy osłonę po lewej stronie koło nóg pasażera i sprawdzamy czy mamy tam dwa grube przwody zakończone terminalami.
4. Kupujemy grzałkę: 3M51-18K463-FB Volvo/Ford
6. Przy użyciu przerobionego ELMa i programu ELMconfig z rosyjskiego forum uaktywniamy grzałkę w 10 minut
7. Podpinamy grzałę i sprawdzamy czy działa
8. Wrzucamy grzałkę w tunel jak opisałem kilka postów niżej.
9. Testujemy w realu...

Oczywiście modyfikacja na własną odpowiedzialność. Jak komuś siądzie bateria, padnie GEM...znaczy, że miał pecha :-]

ddzilins 07-11-2012 09:49

Odp: Dostęp do nagrzewnicy
 
Cytat:

Napisał maureliusz (Post 1900820)
To tak:
6. Przy użyciu przerobionego ELMa i programu ELMconfig z rosyjskiego forum uaktywniamy grzałkę w 10 minut

Tego programu? Jeśli tak to czy mógłbyś wrzucić jakiegoś screena albo napisać co trzeba zaznaczyć w programie?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Co do ELMa czy wystarczy kupić v1.4b z allegro za ~50 zł a potem go przerobić?

tedi_k 07-11-2012 10:21

Odp: Dostęp do nagrzewnicy
 
1 załącznik(i)
Co do ELMconfig i przeróbmi ELM327 - jest cały wątek, więc sobie poczytaj. Ekran zmian w konfiguracji przy uruchamianiu nagrzewnicy PTC - tam gdzie jest pytajnik trzeba zaptaszkować TYLKO WTEDY GDY NIE MASZ klimy automatycznej dwustrefowej, tam gdzie jest ptaszek, trzeba zaptaszkować zawsze.

maureliusz 07-11-2012 21:41

Odp: Dostęp do nagrzewnicy
 
Ten pierwszy ptaszek to nie wiem po co jest tak właściwie. Ja mam klimatronika i go zostawiłem pustego.
Drugi trzeba zaznaczyć (w drugiej kolumnie) i to właśnie odpala w GEMie sterowanie PWM nagrzewnicą

Dodatkowo jeszcze w zegarach (HEC) można sobie ELMem włączyć monit stanu nagrzewnicy i wówczas pokazuje od 0-100% jej załączenie.


Ja kupiłem takiego 1.4 za 50zł i przerobiłem z sukcesem.

Standardowo ELM pracuje w HS-CAN (np. dostęp do zegarów HEC), a przeróbka daje nam jeszcze MS-CAN (np. dostęp do GEM).

tedi_k 08-11-2012 09:32

Odp: Dostęp do nagrzewnicy
 
Maurelisz, napisałem przecież, że pierwszy ptaszek zaznaczamy tylko dla klimy manualnej... Dobrze więc zrobiłeś, że zostawiłeś go nie zaznaczony:one:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.