Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Śmierdzi na obiegu zamkniętym (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=91038)

Prestidigitator 07-02-2010 10:36

Śmierdzi na obiegu zamkniętym
 
Witam,

Po rozgrzaniu silnika (naczęściej w trasie), gdy włączę obieg zamknięty odczywalny jest ostry zapach -> czuć spaleniznę plastiku lub coś w tym kierunku. Jak wyłączę obieg zamkniety wszystko jest OK. Czy ktoś z Was ma/miał taką przypadłość. Co może być za to odpowiedzialne ? Możecie podrzucić jakiś rysunek, wskazując na różnice w obiegu powietrza (przez co ono przechodzi w obiegi zamknietym i czego szukać).

pozdrawiam
Prestidigitator

mario591 07-02-2010 12:27

Odp: Śmierdzi na obiegu zamkniętym
 
W obiegu wew, jak sama nazwa wskazuje powietrze krąży tylko w środku auta przechodząc przez dmuchawę wentylatora. W przypadku obiegu otwartego powietrze z zewnątrz przechodzi przez dmuchawę, gdzie jest ogrzewane , bądź nie i dostaje siędo wnętrza. Po drodze przechodzi nam przez filt kabinowy. Sprawdz filtr kabinowy (po lewej stronie podszybia kak stoisz przdem do maski. Może coś Ci tam umarło w środku hehe albo gnije filtr z wilgoci. Wymień filtr. Wrzuć tam choinkę zapachową z nim lub nasącz go jakimś perfumem i ładny zapach gwarantowany.

maureliusz 07-02-2010 15:26

Odp: Śmierdzi na obiegu zamkniętym
 
a to dziwne i wręcz zabawne, bo ja też to zaobserwowałem :-) pewnego razu, ale myślałem, że to jakieś zwidy. Jednak chyba nie...
Ja się wkurzyłem, puściłem obieg na chwilę, pośmierdziało i przestało :-) Wkońcu nie wiem co to było, ale faktycznie zalatywało jakby się plastyk jarał - ciekawe...

Jędrek1964 07-02-2010 15:34

Odp: Śmierdzi na obiegu zamkniętym
 
Może to po prostu grzybki wyhodowane na wilgotnym filtrze??

Grzegorz PL 07-02-2010 16:51

Odp: Śmierdzi na obiegu zamkniętym
 
miałem i ja takie objawy...
wymiana filtra pomogła i czyszczenie powietrzem kanałów.

maureliusz 08-02-2010 07:18

Odp: Śmierdzi na obiegu zamkniętym
 
To ja jeszcze tylko dodam, że... fiiltr wymieniony osobiście w listopad 2009, a klima odgrzybiana (ozonem) listopad 2009 :-) A mimo to, jak włączyłem obieg w styczniu to waliło. Chyba, że to z nieużywania.

Jędrek1964 08-02-2010 16:45

Odp: Śmierdzi na obiegu zamkniętym
 
Gdzieś czytałem że klimę należy włączyć przynajmniej raz w miesiącu na minimum 15 minut.

maureliusz 08-02-2010 21:24

Odp: Śmierdzi na obiegu zamkniętym
 
Właśnie wróciłem z basenu. Włączyłem na chwilę zamknięty obieg - wali:-) Zostawiłem i po 2-3 minutach przestaje i jest OK. Wniosek: trzeba od czasu do czasu obieg zamknięty włączać, albo klimę. Klimę poniżej 4 stopni raczej ciężko - nie ruszy:-)

mizi_dr 08-02-2010 21:42

Odp: Śmierdzi na obiegu zamkniętym
 
Jedna tylko mała uwaga, kolega mario591 napisał
Cytat:

Sprawdz filtr kabinowy (po lewej stronie podszybia kak stoisz przdem do maski.
ale to w FF1.
Kolega Prestidigitator ma FF2 więc filtr kabinowy jest wewnatrz po prawej stronie pedału przyspieszenia.

Prestidigitator 09-02-2010 00:53

Odp: Śmierdzi na obiegu zamkniętym
 
Dzięki wszystkim za informację.
Generalnie klimy nie wyłączam. Cały czas pracuje (inaczej -> jest włączona). Nie jest rozwiązaniem włączanie na 3 minuty aby nie śmierdziało. Kolega, który napisął, że nie śmierdzi po 3 minutach - niech odczeka 15 minut i włączy ponownie. Jak silnik rozgrzany capi spalonym plastikiem jak cholera. Nie miałem tego w innych samochodach. Dla mnie to ewidentna niedoróba. Jadę z tym do serwisu - ciekawe co wymyślą aby nic nie robić. Pewnie powiedzą, że im nie śmierdzi :-(.

Prestidigitator


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.