Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] szarpanie (dławienie się) silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=100372)

hier 14-05-2010 20:44

szarpanie (dławienie się) silnika
 
Wiitam
Co może być przyczyną że na rozgrzanym silniku w okolicy 2000 obrotów samochód szarpie przez chwilę a potem jest ok. dodam że samochód jest po wymianie świec przewody nie iskrzą. czy to może być cewka? samochód na gaz - sekwencja

Adam75 14-05-2010 23:00

Odp: szarpanie (dławienie się) silnika
 
Witam
Mam to samo :( powodów jest pare
-świece
-przewody WN
-cewka
-przepływomierz
-sonda lambda(może gubi "masę"po przełączeniu na gaz?)
-zawór bocznikowy powietrza(potocznie krokowiec)
-czujnik temp. zasysanego powietrza
-czujnik położenia wału
-czujnik położenia wałka rozrządu
-potencjometr przepustnicy
-czujnik temp. cieczy chłodzącej
-itp.,itd.

padi77 15-05-2010 00:49

Odp: szarpanie (dławienie się) silnika
 
nooo, ma chłopina raceje moze ich byc pare. zacznij od tych ktore nie wymagaja inwestycji... czyszczenie przepływomierza, krokowca, sprawdzenie cewki i kabli, itd... i idz po kolei moze trafisz.

hier 15-05-2010 14:59

Odp: szarpanie (dławienie się) silnika
 
te objawy wystąpiły po wymianie świec na benzynie i gazie. Przewody sprawdzałem i według mnie nie iskrzą. a co do cewki to podobno jak jest zepsuta to samochód na luzie nierówno pracuje.

Siwyxxx 15-05-2010 16:17

Odp: szarpanie (dławienie się) silnika
 
Cytat:

Napisał hier (Post 1436591)
te objawy wystąpiły po wymianie świec na benzynie i gazie. Przewody sprawdzałem i według mnie nie iskrzą. a co do cewki to podobno jak jest zepsuta to samochód na luzie nierówno pracuje.

Witam, jeżeli cewka jest do .... to nie pomoże ci sprawdzanie autka na "luzie" . W moim przypadku autko pracowało równo na biegu jałowym a mimo to cewka od spodu była czarna a po bokach popękana. Po jej wymianie i kilku innych rzeczach ( kable wn , świece i nieszczesnej cewki- wszystkie rzeczy oryginalne fordowskie) oraz ustawieniu klapek w kolektorze problem minął. Dodam, jeżeli to Cię interesuje, że nie warto kupować zamienników, szczególnie jeżeli autko jest na gazie- opinia krążąca wśród mechaników do której się zastosowałem i nie narzekam. Pozdrawiam

rustin 15-05-2010 17:29

Odp: szarpanie (dławienie się) silnika
 
Walczę z tym samym problemem,z tego co się z orientowałem to problem jest z WN na 99% cewka pada.U mnie pomogło zmniejszenie przerwy na świecach

michu 15-05-2010 19:59

Odp: szarpanie (dławienie się) silnika
 
a tak z czystej ciekawości - zdejmij klemy z aku na kilka minut i załóż ponownie i pojeździj na benzynie jedynie, zobaczysz czy będzie nadal szarpał

ja tak ostatnio miałem jak się rozjechała mapa od gazu i się przesterowała benzynka - szarpał przy przyspieszaniu lekko, problem rozwiązany został strojeniem gazu na nowo i zabiegiem w/w

hier 15-05-2010 20:34

Odp: szarpanie (dławienie się) silnika
 
ok dzięki za porady. nie rozumiem tylko dlaczego to szrpanie pojawiło się po wymianie świec, a nie przed. Orientujecie się może jaki jest koszt cewki i przewodów ?

rustin 15-05-2010 20:58

cewka zamiennik 100zł org 350zł,przewody orginał chyba 250zł

sprawdz na starych swiecach jaką przerwe miałeś

hier 16-05-2010 15:19

Odp: szarpanie (dławienie się) silnika
 
co myślicie o tych przewodach ?[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] zapomniałem dodać że czasami samochód ma kłopoty z odpalaniem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.