Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Turbina czy tak ma być ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=218267)

pawelmisiek 18-01-2015 19:34

Turbina czy tak ma być ?
 
Witam, mam nie wiem czy problem czy nie , ale zaczyna mnie to zastanawiac. Mianowicie przy obrotach 1600-1700 czyli chyba przy momencie zalaczenia sie turbiny slychac (nie wiem jak to nazwac ) ale takie wrrrr przez chwile i pozniej juz tego nie ma. Wystepuje to glownie na biegu 4 i 5 oczywiscie nie krecac na poprzednich do 3000 tylko 2500 i zalaczam 4 to zaczyna wlasnie gdzies od 1500 ciagnac i wtedy slychac to najwyrazniej . Czy ktos sie z tym spotkal lub czy tak powinno byc ? Bo niestety nie mam pojecia co to . Nie jest to jakies glosne bardzo tylko po prostu slychac ze silnik zaczyna wlasnie takie wrrr wydobywac i pozniej juz jest normalnie .

Deryll 18-01-2015 20:19

Odp: Turbina czy tak ma być ?
 
Jak pałujesz silnik z tak niskich obrotów to się nie dziwię że wydaje dziwne odgłosy. Swoją drogą to turbina się nie załącza tylko kręci się cały czas.

pawelmisiek 18-01-2015 20:48

Odp: Turbina czy tak ma być ?
 
Moze i kreci , ale nie ma mocy odrazu prawda .

Deryll 18-01-2015 20:51

Odp: Turbina czy tak ma być ?
 
To daj jej się dobrze rozkręcić. Przy tych obrotach można utrzymywać prędkość czy też delikatnie przyśpieszać. Ale dynamicznie przyśpieszać to redukcja. Zresztą u mnie w mk3 wygląda to podobnie.

Maniak 18-01-2015 20:53

Odp: Turbina czy tak ma być ?
 
Deryll nie wiem gdzie wyczytałeś ze kolega silnik paluje, jakoś trzeba przecież przyspieszać :D Ja myślę ze dwumasa może sobie powoli wysiadać.

mk2 1.8 16v 100pb 19-01-2015 06:26

Odp: Turbina czy tak ma być ?
 
Tak samo obstawiam dwumase podobnie miałem
Było słychć coś w śilniku i szarpanie przy ruszaniu szczególnie w korkach jak się postało
Przejechałem tak ok 20 tys i potem całkiem padło

pawelmisiek 19-01-2015 13:20

Odp: Turbina czy tak ma być ?
 
Cytat:

Napisał mk2 1.8 16v 100pb (Post 2336024)
Tak samo obstawiam dwumase podobnie miałem
Było słychć coś w śilniku i szarpanie przy ruszaniu szczególnie w korkach jak się postało
Przejechałem tak ok 20 tys i potem całkiem padło


W korkach jeszcze w sumie nie zwracalem uwagi na to , ale zwroce przy najblizszej okazji. Troche mnie zmartwiliscie :( Czym sie objawa calkowite rozwalenie dwumasy ? A i ile Cie wyniosla wymiana ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.