Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Klikający pedał sprzęgła (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=245340)

MatRat 01-06-2016 08:28

Klikający pedał sprzęgła
 
Drugi post na forum i druga chyba usterka do usunięcia ;)

O co chodzi? Pedał sprzęgła w ostatnim momencie odpuszczania klika. Tak o po prostu klika. Na moje oko i ucho może to być wina znajdującej się tam sprężyny, ale może ktoś ma gorszą diagnozę? Albo po prostu miał ten problem. Chyba, że ten typ tak po prostu już ma, chociaż w to nie wierzę...

Dodam, że bierze normalnie i dobrze, nie ma ze sprzęgłem żadnych problemów.

Jeżeli to sprężyna -wymieniać czy tylko czymś psiknąć? Nie jestem fanem WD, więc może coś lepszego polecicie, co można dostać bez problemu.

impresja 01-06-2016 17:27

Odp: Klikający pedał sprzęgła
 
Pierwsze co przychodzi mi na myśl to płyn od wspomagania jest? (również smaruje sprzęgło)

Antej 01-06-2016 20:44

Odp: Klikający pedał sprzęgła
 
Obejrzyj czy masz czujnik pod sprzęgłem to on lubi klikać

sh4kr 02-06-2016 11:00

Odp: Klikający pedał sprzęgła
 
Też miałem problem z klikaniem. Okazało się że zabezpieczenie spadło z tej tulejki pedału. Sprawdź czy masz prosto pedał.

ŁukaszD 02-06-2016 11:13

Odp: Klikający pedał sprzęgła
 
Cześć. Podepnę się pod temat, bo mam taki sam objaw. U mnie pojawił się po tym jak zmuszony byłem wymienić pedał sprzęgła na używany. Próbowałem wciskać sprzęgło i obserwować co klika, ale nie udało mi się nic zobaczyć. Też tak masz, że jak jest zimno to klikanie jest mniej intensywne?

MatRat 03-06-2016 13:38

Odp: Klikający pedał sprzęgła
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 2605079)
Obejrzyj czy masz czujnik pod sprzęgłem to on lubi klikać

O jakim czujniku mówimy?

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - jest płyn.

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - Fiestę mam dopiero jakiś czas, nie miałem jeszcze okazji jeździć w bardzo chłodne dni ;)

Du_poid 03-06-2016 17:40

Odp: Klikający pedał sprzęgła
 
Cytat:

Napisał impresja (Post 2604981)
Pierwsze co przychodzi mi na myśl to płyn od wspomagania jest? (również smaruje sprzęgło)

Hmm, to może żeby Ci już drugie nie przychodziło na myśl. Jak już coś to płyn hamulcowy, bo to on odpowiada za pracę wysprzęglika, ze smarowaniem sprzęgła się już nie wypowiem.
Jeżeli słychać ewidentnie z pod nogi to nic innego jak elementy przy pedale sprzęgła, mam to samo w mondeo, ale jeszcze tam nie grzebałem.

Errata 03-06-2016 17:56

Odp: Klikający pedał sprzęgła
 
Być może masz instalację pod tempomat a wtedy na pedale sprzęgła są dwa wyłączniki i to one klikają.Tempomatu nie musisz mieć ale instalację owszem . Sprawdź dokładnie .

ŁukaszD 07-06-2016 09:04

Odp: Klikający pedał sprzęgła
 
Zdjąłem czujnik z pedału sprzęgła. To nie to.

ŁukaszD 03-07-2016 12:21

Odp: Klikający pedał sprzęgła
 
Koledzy udało Wam się znaleźć przyczynę?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.