Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] końcówki drążków kierowniczych,montaż (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=117579)

glifiarz 17-12-2010 14:04

końcówki drążków kierowniczych,montaż
 
witam,jak w temacie,wymienilem końcówki drążków kierowniczych w swoim "mundku",ale jest jeden problem,pojechałem przetestować i układ kierowniczy zachowuje sie dość dziwnie.
Może jest to spowodowane tym,że wczesniej jeździłem na zużytych a teraz są nowe i dlatego odnoszę takie wrażenie.
Jednak końcówki sa lewe i prawe z tego co wiem,i szczerze mówiąc boje sie że zamontowałem na odwrót.
Ma ktoś może schemat lub zdjęcie zawieszenia??Bo te końcówki są lekko zagięte i ważne chyba jest w Ktorą strone zakrzywienie jest skierowane,do przeodu samochodu czu do tyłu.
Bardzo prosze o pomoc,bo jesli źle zamontowałem,to muszę szybko zamienić,bo nie wiem jakie jest zagrożenie.
pozdrawiam

ford75 17-12-2010 14:13

Odp: końcówki drążków kierowniczych,montaż
 
witam
każda ingerencja w układ zawieszenia ( tak jak np. wymiana końcówek układu kierowniczego powinna kończyć się sprawdzeniem zbieżności kół przednich) a jak jest to wiadomo ! kasa za tę usługę . końcówki są odpowiednio wyprofilowane a z tego względu żeby przy max skręcie dana końcówka nie ocierała się o zwrotnicę

maximus999 17-12-2010 14:14

Odp: końcówki drążków kierowniczych,montaż
 
zbieżność do ustawienia...

glifiarz 17-12-2010 14:21

o zbieżności wiem,mimo że zaznaczyłem miejsca i lyczylem obroty.
Pytanie wiec jest takie:czy błędne zamontowanie końcówek może przejawiac sie nadmiernym odczuwaniem każdego dołka na ulicy???Czy tez źle montując końcówki ogranicze skręt kół??
Bo za powrót kierownicy do jazdy na wprost odpowiada kont pochylenia sforznia zwrotnicy,mam racje??

oki jade ustawie zbierzność i wtedy sie odezwe czy wszystko ok i czy nic nie schrzanilem.pozdrawiam

ford75 17-12-2010 14:32

Odp: końcówki drążków kierowniczych,montaż
 
tak jak pisałem. liczenie obrotów na gwincie jest półśrodkiem .gałka gałce nie równa ,czy promień skrętu się zmieni nie wiem ale konstruktorzy którzy tak zaplanowali wygląd końcówki chyba wiedzieli co robią,za powrót kół do jazdy na wprost odpowiada zbieżność , kąty zostaw w spokoju bo są fabrycznie przypisane do danego modelu, śruby na zwrotnicy są okrągłe a nie tak jak w niektórych innych samochodach tzw. fasolki za pomocą których można ciut pochył ustawić

uro2 17-12-2010 15:05

Odp: końcówki drążków kierowniczych,montaż
 
Z tego co pamiętam to na końcówkach jest nabite L-lewa ,R-prawa.Poza tym na jednej chyba jest gwint prawy,na drugiej lewy ale tego już nie jestem pewien.

glifiarz 18-12-2010 10:18

Odp: końcówki drążków kierowniczych,montaż
 
bylem na zbierzności i okazało się,że wszystko jest ok,ustawili zbieżność i samochodzil lata jak szalony i nie ma żadnych problemów.Pozdrawiam i dziekuje za pomoc

krzychu3073 18-12-2010 12:25

Odp: końcówki drążków kierowniczych,montaż
 
jest oznaczenie L-R uro2 ma rację,ja zmieniałem końcówki sforznie,tuleje na wahaczach i bez zbierzności! lata prościutko oponki nie zdarte-poezja i tuleje bez żadnych pras-imadło+głowka na karku:diabel2:

Emmm 18-12-2010 23:26

Odp: końcówki drążków kierowniczych,montaż
 
Hmmm, wszystko ok, tylko zastanawia mnie ta rozbieżność: czemu jedni mają zbieżność, a inni zbierzność??
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.