Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] tłumik koncowy buczy po wymianie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=115887)

angelos 28-11-2010 16:08

tłumik koncowy buczy po wymianie
 
Witam,latem nabyłem klekota i zaraz potem wymieniłem koncowy tłumik,i dopiero teraz stwierdziłem ,że jego praca porównując z kolegą jest b. głośna.A sprzedawca mnie zapewniał ,że jest na niemieckiej licencji, czy one tak wszystkie buczą ,czy pozostaje mi reklamacja?[i czy ją sprzedawca uwzględni po 4-m-cach.]

Emmm 29-11-2010 23:51

Odp: tłumik koncowy buczy po wymianie
 
Kolego a po co wymieniałeś ten tłumik, czy aż tak był skorodowany? Lepiej kleić oryginał póki się da, niż wymieniać na jakąś podróbę. Co do głośności, to końcowy nie ma aż tak dużego wpływu, chyba, że jest to jedyny sprawny tłumik. Wjedź na kanał, zobacz (posłuchaj) jak wygląda reszta układu wydechowego. Na reklamację chyba nie bardzo możesz liczyć.
Pozdrawiam

Rijndael 30-11-2010 01:54

Odp: tłumik koncowy buczy po wymianie
 
Najmniejszy wpływ? Chyba największy, a w każdym razie bardzo duży. Spawanie pordzewiałych tłumików? To było dobre w czasach maluchów i trabantów...

Emmm 30-11-2010 13:48

Odp: tłumik koncowy buczy po wymianie
 
Kolego Rijndael, z całym szacunkiem dla Twoich wywodów, ale uważam, że do kilkunastoletniego grata to nawet szkoda ładować nowy tłumik. Druga sprawa "spawanie pordzewiałych tłumików", jak to określiłeś, zależy od tego jak bardzo je zaniedbasz, czyli jak dbasz, tak masz :) . Wyobraź sobie, że w moim 13 letnim mondeuszu jest jeszcze oryginalny układ wydechowy i nie wstydzę się czasem go gdzieś lekko podspawać, ale ja każdej jesieni wchodzę pod auto i dokładnie oglądam wydech, czyszczę, zabezpieczam odpowiednią farbą, wymieniam wieszaki. Porozmawiaj z rozsądnym tłumikarzem, to usłyszysz, że póki wewnętrznie tłumik jest sprawny, to lepiej go "kleić" niż wymienić. Mam znajomego, który przywozi z Niemiec układy wydechowe wymontowane z kasowanych aut. Myślisz, że ma problem ze sprzedażą? Wręcz przeciwnie, nie nadąża z realizacją zamówień. Co fabryczny, to fabryczny, ale jeśli wolisz nówkę, to zmieniaj co dwa lata, bo dłużej Ci nie posłuży. Twój wybór!
Co do "głośności", to wierz mi, że końcowy ma o wiele mniejszy wpływ niż tzw. środkowy, oczywiście najlepiej jeśli obydwa są sprawne i obydwa fabryczne. W końcu ktoś to projektował i pracował nad "zestrojeniem".
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.