Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Trzecie światło STOP - awaria (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=176284)

WST_ON 19-02-2013 15:18

Trzecie światło STOP - awaria
 
Witam,
podczas jazdy autkiem pojawiło się w komputerze ostrzeżenie "awaria układu świateł hamowania". Komunikat załącza się po każdym odpaleniu samochodu. Działają oba "standardowe" światła stop z lewej i prawej strony (oczywiście po wciśnięciu pedału hamulca), brakuje natomiast Stopu u góry w klapie.
Zakładam, że mogła spalić się żarówka.

Czy ktoś z Państwa użytkowników miał do czynienie z wymianą tej żarówki, ewentualnie całego 3 światła stop w Galaxie?

Zdjąłem zaślepki z klapy bagażnika u góry, ale pod nimi są profile od klapy i za bardzo nie wiem jak dobrać się do lampy. Widać wchodzące w otwory w profilach wiązki, ale sama lampa jest jeszcze głębiej. Boję się czegoś uszkodzić, połamać bo nawet nie jestem w stanie dostrzec, czy tam są jakiś zapinki, śruby czy coś jeszcze innego.

Może ten 3 stop montowany jest od zewnątrz na jakieś zatrzaski?

W instrukcji do samochodu, oczywiście brak informacji i rysunku (jest tylko odesłanie do dilera, bo są to "części nieserwisowalne").

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, jak ugryźć ten problem. Niestety mając "małego członka rodziny" nie mogę zbyt długo posiedzieć przy aucie

Z góry serdecznie dziękuję

Galaxy Ghia 1,8 tdci 2009

Cruzo 19-02-2013 15:48

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
3 załącznik(i)
Moze to pomoze, zalaczam 3 fotki zrzucone z instrukcji. Jak cos to moge przeslac cala instrukcje w pdf na maila tylko troche zajmuje... :)

WST_ON 19-02-2013 17:10

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Cytat:

Napisał Cruzo (Post 1961473)
Moze to pomoze, zalaczam 3 fotki zrzucone z instrukcji. Jak cos to moge przeslac cala instrukcje w pdf na maila tylko troche zajmuje... :)

Dziękuję bardzo :) Może teraz przynajmniej będę wiedział jak się za to zabrać, bo napisane jest że trzeba poluzować jakieś zaciski sprężynowe. Niestety, zapewne dopiero w weekend będę miał czas i okazję popróbować i powalczyć. (Te zrzuty wystarczą, bo pewnie więcej nie ma, więc szkoda przesyłać pełnego pdfa)

Nota bene, w mojej polskiej instrukcji, nie ma tego fragmentu :mad: tak jak pisałem wcześniej, podano tylko, że należy zgłosić się do dealera. Co ciekawe, w holenderskiej instrukcji też brak informacji :?
Stąd wyskoczyłem z takim pytaniem.

pzdr
T

Cruzo 19-02-2013 18:57

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Proszę bardzo. Ja instrukcje ściągnąłem z chomika, rozmiar 24,5MB.
Pozdrawiam.

wojtekn 19-02-2013 22:42

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Na stronie głównej Forda można sobie ściągnąć nie trzeba korzystać z chomika itp. ;)

eclipse 23-02-2013 20:47

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Cytat:

Napisał WST_ON (Post 1961451)
Witam

Czy ktoś z Państwa użytkowników miał do czynienie z wymianą tej żarówki, ewentualnie całego 3 światła stop
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, jak ugryźć ten problem.
Galaxy Ghia 1,8 tdci 2009

Wiem jak jest w S-Max i myślę że GAL MK3 ma podobnie .
żarówka jest trochę nietypowa .[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] z dużą bańką .
Cała wymiana to 5 minut .

Jarek G. 04-03-2014 17:03

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
1 załącznik(i)
Witam, odświeżę temat bo spotkała mnie właśnie ta awaria (brak światła). Ale za "chiny ludowe" nie wiem jak ją wyciągnąć. Zgodnie z instrukcją obsługi - str. 67-68 zdj. nr 2 - trzeba zwolnić zaciski sprężynowe. Ale jak i gdzie one są? Po zdjęciu osłony ukazał się taki widok:

maro74 05-03-2014 21:09

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
2 załącznik(i)
Bump:
Cytat:

Napisał Jarek G. (Post 2170820)
Witam, odświeżę temat bo spotkała mnie właśnie ta awaria (brak światła). Ale za "chiny ludowe" nie wiem jak ją wyciągnąć. Zgodnie z instrukcją obsługi - str. 67-68 zdj. nr 2 - trzeba zwolnić zaciski sprężynowe. Ale jak i gdzie one są? Po zdjęciu osłony ukazał się taki widok:

Przez te dziurki na górze można zwolnić te blaszki ale mi się nie udało.
Wybrałem wariant siłowy. Podważyłem nożem od zewnątrz i wyjąłem trzeba się trochę poszarpać z blaszakami ale jak podważymy lampę wtedy je widać i można śrubokrętem je podważyć i lampa wyjdzie.

Bump: małe fotostory

Jarek G. 06-03-2014 16:13

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
To drugie zdjęcie wyjaśniło mi o co chodzi z tymi blaszkami. Pomogło. Dzięki. Żarówka wymieniona.
Pozdro. g:DD

walussss 19-02-2015 19:20

Odp: Trzecie światło STOP - awaria
 
Koledzy pomocy!! wyskakuje mi powiadomienie o awarii świateł hamowania, tylko że jak mam taki problem że górne mi normalnie działa, ale prawe i lewe nie, co to może być? czyżby jakieś zwarcie na instalacji? przecież to nie są światełka choinkowe, że jedna żarówka się przegrzeje to reszta nie świeci, proszę o pomoc!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.