Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Nierówna praca, miganie świateł mijania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=279571)

marcintag 16-04-2018 07:19

Nierówna praca, miganie świateł mijania
 
Witam,
Mam mały aczkolwiek denerwujący problem z moim focusem.
Dość często zdarza się że migaja mi światła mijania podczas jazdy jak i podczas postoju na wolnych obrotach. Obroty delikatnie falują. Czasami miewam problem z odpaleniem za 1 razem. Zdarza się również szarpanie powolnej podczas jazdy w korku.
Ostatnio wymieniłem świece i przeowdy WN oraz rozrząd i UPG a ok. Rok temu aku i regulator napięcia w altenatorze, jeżeli to istotne. Zazwyczaj gdy auto stoi a światła migają wystarczy włączyć grzanie przedniej szyby i światła sie uspokajają, aczkolwiek nie jest to rozwiązanie problemu. Proszę o pomoc

CO_TO 16-04-2018 10:09

Odp: Nierówna praca, miganie świateł mijania
 
Ja tak miałem w MK1 ale tylko na wolnych podczas postoju. Obroty falowały o wraz z nimi oświetlenie. Po wyczyszczeniu przepustnicy wraz z uspokojeniem się obrotów przestały przygasać/mrugać światła. Dodam jednak że u mnie problem występował tylko na wolnych.

marcintag 16-04-2018 15:02

Odp: Nierówna praca, miganie świateł mijania
 
Przepustnica umyta, ale dalej jest tak samo może troche lepiej. Dzięki za podpowiedź, dolot był słabo dokręcony więc przy okazji poprawiłem. Ale musze szukać dalej

hindus 16-04-2018 15:03

Odp: Nierówna praca, miganie świateł mijania
 
Jakie masz napięcia? Masz możliwość zmierzenia miernikiem?

marcintag 16-04-2018 19:45

Odp: Nierówna praca, miganie świateł mijania
 
Zazwyczaj bodajże 14-14,5, jak faluje od 13,6-14,5

marcintag 17-04-2018 06:54

Odp: Nierówna praca, miganie świateł mijania
 
Panowie czy to możliwe że poprzez zły dobrany regulator dzięją sie takie rzeczy dopiero po roku od wymiany? W sklepie dostałem symbol regulatora pod alternator 80a i jest on taki sam jak ten który mam zamontowany na moim aucie tylko na altku 105a

marcintag 19-04-2018 16:31

Odp: Nierówna praca, miganie świateł mijania
 
Dzisiaj sprawdzałem napięcie innym miernikiem, i skacze od 13-16V, będzie to alternator czy sam regulator napięcia?

cyberion84 20-04-2018 18:50

Odp: Nierówna praca, miganie świateł mijania
 
U mnie do regeneracji był alternator. Na wolnych obrotach bez obciążenia było około 13,4 V. Mrygały mi światła pozycyjne i wyświetlacz od nawiewów.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.