Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Dziwne buczenie na biegu jałowym (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=212645)

maxmax21 05-10-2014 12:36

Dziwne buczenie na biegu jałowym
 
Witam,

Od pewnego czasu w moim mondku da się słyszeć dziwne buczenie/mruczenie które pojawia się na biegu jałowym lub w momencie gdy odpuszczę gaz. Wystarczy minimalna ilość gazu i buczenie znika. Co to może być ? Dźwięk lepiej słyszalny ze środka kabiny niż z zewnątrz

Dzięki za sugestie gdzie szukać przyczyny dziwnego dźwięku :)

jaceks 05-10-2014 12:39

Odp: Dziwne buczenie na biegu jałowym
 
plecionka, czyli elastyczny łącznik tłumika. mam to samo

maxmax21 05-10-2014 14:37

Odp: Dziwne buczenie na biegu jałowym
 
Czy uszkodzony ten element poza wkurzającym dźwiękiem ma negatywny wpływ na pracę silnika ? Jak pilna jest wymiana tego elementu ? Z tego co wyczytałem wymiana nieciekawa :)

salom 05-10-2014 15:22

Odp: Dziwne buczenie na biegu jałowym
 
Plecionka na elastycznym kóćcu, jest to tylko osłona termicznej wykładziny. Elastyczna cżęść jest w postaci zgrubionej rury z użebrowaniem wkoło jak harmonijka. Ten metalowy element jak jest nie przepalony i nie ma pęknięć ani żadnej dziury, nie będzie wygawał żadnych dżwięków.
Wymiana tego elastycznego łącznika bez spawarki jest niemożliwa.
Buczenia szukaj u siebie we filtrze powietrza.

bruneros 05-10-2014 16:00

Odp: Dziwne buczenie na biegu jałowym
 
chyba mam to samo... dodam tylko ze im zimniej na dworze, im mniej nagrzany silnik etc. tym jest to mniej odczuwalne... kilku mechaników sluchalo tego za cholere nie wiedzieli co i jak...

bruneros 07-10-2014 17:34

Odp: Dziwne buczenie na biegu jałowym
 
nagrałem u siebie prace silnika. slabo to slychac, bo troche przy przygazowaniu zlewa sie z pracą turbiny, i jest to dzwiek na takiej czestotliwosci ze ciezko to wychwycic... ale slychac...

czy u Was, brzmiało to podobnie ?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

maxmax21 07-10-2014 19:52

Odp: Dziwne buczenie na biegu jałowym
 
Tak ! To jest dokładnie to co się pojawia gdy nie dodajesz gazu :)

bruneros 07-10-2014 22:22

Odp: Dziwne buczenie na biegu jałowym
 
zastanawiam sie jeszcze czy nie jest to moze jakas rolka napinacza / alternatora... moze ktos cos jeszcze potwierdzic ? czy jechac tym do tłumikarza (zlacze elastyczne) czy moze do mechanika by szukał na osprzęcie silnika....

można z tym życ, ale wkurza :)

rustin 09-10-2014 10:08

Kupujesz całą jak to nazwales plecionke i wkrecasz ja zamiast starej, nie trzeba spawarki, wiem bo sam u siebie wymieniłem i kosztowało mnie to 150zl z wysyłka. Myślę, że do mk4 też są dostępne.
A nazywa się to tłumik drgań lub łącznik elastyczny tłumika a nie plecionka

SE

Nuzig300 31-01-2018 18:06

Odp: Dziwne buczenie na biegu jałowym
 
witam mam mondeo mk4 1.8 tdci. mam ten sam problem już trzy lata z tym jeżdże. najgorzej jest na zimnym silniku , gdy jest nagrzany również słychać buczenie tak jakby z kokpitu. O co kaman? myślałem że może poduszki jakieś ale mechank mówił że nie. Wszystko dzieje się na biegu jałowym lub gdy stoję na skrzyżowaniu. Ktoś rozwiązał ten problem?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.