Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Zaparowana przednia i tylna szyba w mokrą pogodę (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=293418)

CasualLounge 11-03-2019 19:40

Zaparowana przednia i tylna szyba w mokrą pogodę
 
W swoim S-Maxie, którego mam od 2 miesięcy mam problem z zaparowaną przednią i tylną szybą, kiedy to wchodzę do samochodu w wilgotny lub deszczowy dzień po długim (kilkanaście godz) postoju.

3 dni temu odebrałem z myjni (kompletny detailing wnętrza, pranie tapicerki) i myślałem, że po suszeniu całonocnym problem ustąpi, że gdzieś miałem wilgoć. Niestety nawet dziś w ten deszczowy, mroźny dzień, wchodzę do samochodu a przednia i tylna szyba cała zaparowana - boczne suche.

Czy zmagaliście się z takim problemem? Zauważyłem, że przednia i tylna szyba posiada ślady odklejania/utleniania kleju na czarnym obwodzie, tak jak ma to miejsce w niektórych samochodach innych marek. Ale czy to powód?

Dodam: filtr kabinowy wymieniony, klimatyzacja działa prawidłowo, więc nie tu tkwi problem.

pawex01 11-03-2019 21:18

Odp: Zaparowana przednia i tylna szyba w mokrą pogodę
 
kiedyś kupiłem autko późną jesienią i jego poprzedni właściciel prał tapicerkę przed sprzedażą..:lol: samochodem nie dało się jeździć w chłodne deszczowe dni... Pomogła pianka do golenia (trochę ciężko się aplikuje na szybach, ale jest skuteczna), ewentualnie gotowe specyfiki. Poza tym szukaj w "naszym" popularnym dyskoncie samochodowych pochłaniaczy wilgoci, zawsze coś wyciągną :D a w ciepłe dni auto na słońce z otwartymi szybami i niech się suszy :mrgreen:

motorek4612 11-03-2019 21:38

Odp: Zaparowana przednia i tylna szyba w mokrą pogodę
 
Welurowe dywaniki o tej porze roku, zapchany filtr kabinowy, wilgoć w nogach kierowcy i pasażera,brudne szyby, to wszystko potęguje parowanie szyb...

CasualLounge 12-03-2019 14:00

Odp: Zaparowana przednia i tylna szyba w mokrą pogodę
 
Cytat:

Napisał pawex01 (Post 3104802)
Poza tym szukaj w "naszym" popularnym dyskoncie samochodowych pochłaniaczy wilgoci, zawsze coś wyciągną :D a w ciepłe dni auto na słońce z otwartymi szybami i niech się suszy :mrgreen:

Dopóki w nocy występują ujemne temp. muszę wstrzymać się z pochłaniaczem, ponieważ one zamarzają.

Bump:
Cytat:

Napisał motorek4612 (Post 3104811)
Welurowe dywaniki o tej porze roku, zapchany filtr kabinowy, wilgoć w nogach kierowcy i pasażera,brudne szyby, to wszystko potęguje parowanie szyb...

Welurowe dywaniki mam nowe, wczoraj włożone, filtr nowy, szyby czyste, bo po detailingu, a w moich samochodach jest zawsze sterylnie (pedantycznie), więc to co wymieniłeś nie jest mi tożsame.

BobMF 12-03-2019 14:36

Odp: Zaparowana przednia i tylna szyba w mokrą pogodę
 
ja po praniu foteli i całonocnym suszeniu w październiku jeszcze do stycznia po nocce zaparowane szyby miałem od środka, wilgoć dobrze się chowa, długo i cierpliwie trzeba wietrzyć, jak się da to nie domykać szyb i jeździć z włączoną klimą

pawex01 13-03-2019 09:18

Odp: Zaparowana przednia i tylna szyba w mokrą pogodę
 
Cytat:

Napisał CasualLounge (Post 3105007)
Dopóki w nocy występują ujemne temp. muszę wstrzymać się z pochłaniaczem, ponieważ one zamarzają.

Stosuję od jesieni przez całą zimę - pochłaniacz wymieniam co 2 miesiące, mam spokój z parowaniem szyb :D

Parch 13-03-2019 09:49

Odp: Zaparowana przednia i tylna szyba w mokrą pogodę
 
Ja nic nie stosuję. Od prawie 4 lat jak mam S-Max'a nie parują mi szyby.


Jeśli macie problem z nadmierną wilgocią w swoich autach, to może warto sprawdzić, czy nie macie wody w dwóch newralgicznych miejscach:
1. w przestrzeni pasażerskiej po prawej stronie (szczególnie pod nogami pasażera) - tam cieknie i zbiera się woda z klimatyzacji. Dotyczy modeli przed i po FL.
Link do stosownego tematu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
2. w przestrzeni bagażowej - cieknie po boczkach woda, która przenika z pęknięć uszczelnienia blach tylnej części dachu. Dotyczy raczej modeli przed FL.
Link do stosownego tematu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.