Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Rozmiar świateł przeciwmgielnych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=150877)

WsK809 14-02-2012 09:39

Rozmiar świateł przeciwmgielnych
 
Witam Serdecznie Wszystkich użytkowników :)

Mam małe pytanko. Czy może ktoś mi powiedzieć jakie duże są u nas światła przeciwmgielne ?? 70 czy 90 mm??

Pytam ponieważ planuję wstawić tam światła do jazdy dziennej i nie wiem jakie mam kupić ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i sorry jak powtórzyłem temat ale nie mogłem nic znaleźć ;/

tedii 20-02-2012 18:54

Odp: Rozmiar świateł przeciwmgielnych
 
Ja właśnie wstawiłem zamiast przeciwmgielnych, światła dzienne rozmiar 70. Mało roboty a ciekawy efekt. Jutro wrzucę jakieś fotki

WsK809 21-02-2012 17:55

Odp: Rozmiar świateł przeciwmgielnych
 
Czekam z niecierpliwością :) No efekt na bank musi być bardzo ciekawy :)

tedii 21-02-2012 20:46

Odp: Rozmiar świateł przeciwmgielnych
 
3 załącznik(i)
Zdecydowałem zamienić światła przeciwmgielne na dzienne ponieważ te pierwsze w tych autach to badziewie które nic nie daje. Myślę że przyczyną są słabe żarówki, bo 35W, ale o tym już było pisane na forum. Zdjęcia robione tel. więc sorki za jakość.pozdrawiam

marcin74 22-02-2012 12:04

Odp: Rozmiar świateł przeciwmgielnych
 
Kolego Tedi , a gdzie kupowałeś te światełka i jaki koszt , wygląda ok

panoramix 22-02-2012 12:41

Odp: Rozmiar świateł przeciwmgielnych
 
Rowniez jestem ciekaw gdzie i za ile je kupiles. Rozumiem ze nie montowales zadnego przekaznika tylko swiatla dzialaja na zasadzie przeciwmgielnych, czyli swieca sie postojowe przednie i tylnie oraz dzienne, tak?

Jak dla mnie to wygląda bombowo!

tedii 22-02-2012 15:47

Odp: Rozmiar świateł przeciwmgielnych
 
Światła znalazłem na allegro, ale okazało się że mają sklep w Katowicach na ul. Gliwickiej 4. Często bywam w Katowicach więc pominąłem allegro i kupiłem w sklepie. cena-109zł. Posiadają potrzebne wytłoczenia na kloszu z dopuszczeniem i atestem. Lampa ma cztery mocne diody ( 1 wat każda dioda) więc razem to 8 wat. Były bez przekaźnika, lecz ja zamontowałem je tak jak mają być dzienne (gasną po załączeniu mijania itd.) lecz plus wpiąłem w kable od halogenów,i efekt jest taki że mam kontrolkę dziennych (tą z halogenów) i w pozycji "auto" przełącznika świateł, jak załączają się mijania to na desce widzę zmianę kontrolek,oraz te dzienne nadal mogę zapalić jak w starym układzie halogeny. Świateł na allegro jest pełno, tylko cena i dostawa inna. średnica to 7cm. Montaż banalny, wystarczą dwa płaskowniki aluminiowe żeby zdystansować, bo halogeny są głębsze, no i podłączenie. pozdrawiam

WsK809 23-02-2012 13:53

Odp: Rozmiar świateł przeciwmgielnych
 
No świecą ładnie :) a nie myślałeś, żeby założyć maskownice na 80mm ?? bo takie też można kupić w zestawie :) a z tą kontrolką świetnie według mnie to rozwiązałeś i z tym, że możesz nadal ich używać jako halogeny.

Byłbym Ci wdzięczny jak byś opisał bardziej szczegółowo jak je zamontowałeś i jakie miały głębokie osadzenie i jak zrobiłeś to podłączenie :)
No i coś o tych płaskownikach możesz powiedzieć jakie one są duże i grube ?

bosiek 12-09-2012 10:27

Odp: Rozmiar świateł przeciwmgielnych
 
tedi k, tedii dzięki za odpowiedzi

Nie "siedzę" w elektryce i montażach więc za odpowiednią odpłatnością :) szukam kogoś kto zamontuje mi światłą w miejsce halogenów wraz z potrzebnymi przekaźnikami itd. okolice Katowic, Siemianowic, Chorzowa, Czeladzi.
Chciałbym to zrobić na wzór kolegi tedii

do moderatorów jakby temat był w nieodpowiednim dziale to proszę go nie usuwać tylko przerzucić gdzie trzeba :) z góry dzięki

grzegorek502 14-09-2012 15:29

Odp: Rozmiar świateł przeciwmgielnych
 
Witam. Mam prośbę do kolegi tedii aby dokładniej opisał sposób podłączenia ledów w miejsce świateł przeciwmgielnych. Pomysł jest genialny. Przydałby się chociaż odręcznie narysowany schemacik z zaznaczeniem gdzie co wpiąć. Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.