Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] pierwsze objawy zużycia aktywnego zawieszenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=338023)

Tetryk 17-11-2023 08:27

pierwsze objawy zużycia aktywnego zawieszenia
 
Witajcie Bracia w Fordzie!

Przypadek: Mondeo V sedan z aktywnym zawieszeniem.
Po 150 000 km zaczyna mi dokuczać zawieszenie.
Nic nie stuka, idzie prosto jak po stole ale zaczynam czuć, że utraciło nieco sprężystości. Gdy najadę np. na szczelinę dylatacyjną w drodze to szczególnie z tyłu czuć jakby coś gdzieś miało jakiś luz, szczególnie gdy amory ustawione są w tryb komfort.
Ciekawostka gdy przestawię na chwilę na sport albo normal to jest lepiej, potem jak się przełączy na komfort to też jest lepiej (ale może sobie to wmawiam).
Nie ma żadnych błędów, wycieków etc.

Nie chciałbym na ślepo wymieniać po kolei. Zatem pytania do kolegów:

1. Czy ktoś przerabiał temat i mógłby podzielić się doświadczeniami?
2. Czy poza airride jest dostępny na rynku jakiś zestaw komfortowych tulei i gum zawieszenia do Mk5 '97 biturbo diesel?

dzięki
T

Tetryk 19-11-2023 10:24

Odp: pierwsze objawy zużycia aktywnego zawieszenia
 
hmm, a czy ktoś mógłby podzielić się schematem zawieszenia tył i przód w Mk5 sedan 2017 z aktywnymi amorami?

Hansolo 19-11-2023 13:30

Odp: pierwsze objawy zużycia aktywnego zawieszenia
 
Obawiam się że sobie wmawiasz. U mnie jest podobnie. Komfort to budyń, albo łóżko wodne, p, normal to normal i na nim jeżdżę, a sport to nawet na autostradzie czuć zapałkę na asfalcie.

Może zalożyłeś zimówki z tłustym bieżnikiem i większym profilem i stąd to uczucie.


Co prawda u mnie kombi AWD i pewnie sporo cięższy, ale nie na tyle żeby wyraźnie czuć różnicę w amortyzacji.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Tetryk 15-12-2023 09:35

Odp: pierwsze objawy zużycia aktywnego zawieszenia
 
Wymieniłem opony na nowe zimówki i nastąpiła zauważalna poprawa komfortu przy najeżdżaniu na uskoki itp. ostre nierówności. Jednak zawiecha w Mondeo Mk5 jest niezła. 156 000 km i nawet tulei na stabilizatorze nie wymieniałem :D

zmulim 15-12-2023 14:14

pierwsze objawy zużycia aktywnego zawieszenia
 
Niezła powiadasz? Stare audi a3 które mam, w gnojówce, przebieg 350kkm wahacze nie ruszane a co dopiero stabilizator i gumy ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tomaszjan31 15-12-2023 14:58

Odp: pierwsze objawy zużycia aktywnego zawieszenia
 
Cytat:

Napisał zmulim (Post 3478808)
Stare audi a3 które mam,

Ale tak jak powiadasz, stare auta i stare czasy

Od dłuższego czasu motoryzacja idzie w innym kierunku

zmulim 15-12-2023 15:25

pierwsze objawy zużycia aktywnego zawieszenia
 
Inny przykład, mój focus mk3.5, przebieg 225kkm, zawieszenie totalnie nie ruszane, nic a nic ;)
Stara foka mk1 dopiero przy 300kkm miała robioną wymianę przednich wahaczy jak i remont całego tyłu :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tetryk 08-04-2024 16:51

Odp: pierwsze objawy zużycia aktywnego zawieszenia
 
Po wymianie gum i łączników stabilizatora tylnego zawieszenie wróciło do stanu idealnego.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.