Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Zatrzymujące się wycieraczki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=42941)

jachoo147 28-04-2008 11:53

Zatrzymujące się wycieraczki
 
Witam!!!
Mam maly problem z wycieraczkami.....
Kilka dni temu przestala dzialac tylna wycieraczka... (najpierw przesuwala sie po szybie coraz wolniej az w koncu nie dziala wogole)
Dzisiaj zaobserwowalem ze przednie wycieraczki maja podobny problem... ruszyly troche i sie zatrzymaly!!! Gdy im troche "pomoglem" niby dzialaja ale jakos powoli i nie wazne na ktora predkosc sa nastawione... :-(

Co to moze byc???
HELP

stomat 28-04-2008 15:09

Re: zatrzymujace sie wycieraczki...
 
Zatarte tulejki osi. Wymontować cały napęd wycieraczek, wyczyscić, nasmarować i ponownie zamontować. Typowa usterka.

marwyk 28-04-2008 16:15

Re: zatrzymujace sie wycieraczki...
 
ostatnio przerabiałem ten temat z przednimi

le-mar 01-05-2008 12:44

Re: zatrzymujace sie wycieraczki...
 
no ok .powiedziałbym - u mnie jest raczej dobrze poza tym , ze przód :
po tym jak sie złożą to ta po stronie kierowcy unosi sie do góry ok 10 cm .., po tym jak ją ręcznie przesunę to wróci sama po włączeniu zapłonu - bo przy włączonym nie można jej ruszyć , bo silniczek blokuje tzn sprowadza ja od razu w górę.
A z tyłu to jeden ruch jest ok ale powrotny to taka skakanka co ileś stopni , i nie raz 20 sekund tak skacze w lewo i w prawo , aż sie zatrzyma na godzinie 3 lub 9 ( prawidłowo)
co z tym począć - dodam , że te przednie nie zahaczają o siebie i ta po stronie pasażera działa prawidłowo

le-mar 04-05-2008 07:49

Re: zatrzymujace sie wycieraczki...
 
podpowie ktoś czy smarowanie pomoże ???

poll 04-05-2008 07:51

Re: zatrzymujace sie wycieraczki...
 
Myślę że tak mi zaczynało skrzypieć przy wycieraniu ale smarowanko pomogło !

wtom 04-05-2008 08:08

Re: zatrzymujace sie wycieraczki...
 
smarowanie pomaga na krótko i doraźnie. przeważnie są już wżery w aluminiowej tulei i simmering nie trzyma, wodę zaciąga i tyle. można wyczyścić, nawalić smaru i może pochodzi trochę. jest też śruba regulacyjna przysuwająca/odsuwająca ślimak od zębatki. po w/opisanej czynności można lekko poluzować co by dużego opru nie miała.

T.M 04-05-2008 09:20

Re: zatrzymujace sie wycieraczki...
 
Oprócz 2 sworzni od ramion wycieraczek jest jeszcze trzeci (pośredni), mniej więcej w środku. O ile te od wycieraczek można próbować przesmarować od góry po zdjęciu ramion (jakiś spray penetrujący itd.) to ten pod podszybiem nie ma szans przesmarować bez wyciągnięcia i rozmontowania mechanizmu. Temat ten był na forum wiele razy. Zdecydowanie polecam demontaż napędu. Przy okazji wymienisz filtr przeciwpyłkowy.
pozdro
Tomek

le-mar 04-05-2008 13:49

Re: zatrzymujace sie wycieraczki...
 
czyli do wymiany filtra kabinowego (planuje taki z węglem) trzeba demontować mechanizm ???
czy , po prostu przy okazji ???
ile czasu na to trzeba ?
- Co do tych moich wycieraczek - to podczas pracy jest ok - tzn ładnie zamiatają i pracują , ale wlasnie ten ostatni cykl - jest do d - bo ta wycieraczka od strony pasażera parkuje jak należy - a ta od kierowcy - dochodzi do poprawnej pozycji i idzie w górę ( kierunek zgodny z trybem pracy) i zostaje ok 10 -30 cm nad tą pierwszą .
czy to własnie sie gdzies reguluje ??

stomat 04-05-2008 14:00

Re: zatrzymujace sie wycieraczki...
 
Nie nie potrzeba, ale jak zdemontujesz mechanizm to masz o niebo lepszy dostęp do filtra. Ile potrzeba czasu ? Szpec zrobi to w godzine-półtorej a inny będzie potrzebował całego dnia. Kluczową sprawą jest jak bardzo zatarte są tuleje i jak bardzo trzeba się napie...ić żeby je wybić. Smarowanie z góry jakimś sprajem jest dobre doraźnie żeby przyjechać z wakacji do domu albo przed wyjazdem na autogiełdę :) dla siebie lepiej się poświęcić i wszystko rozmontować bo między osią wycieraczki a tuleją w której jest osadzona gromadzą się produkty korozji aluminium (taki biały nalot) i trzeba to ładnie wyczyścić.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.