Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   porada na temat instalacji LPG - chyba juz dojrzałem :) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=26384)

Slawko 18-06-2007 10:26

porada na temat instalacji LPG - chyba juz dojrzałem :)
 
witam.
mam zamiar załozyc instalke LPG i mam pytanie:
czy takie elementy beda ok, jesli nie to jakie innec :?:
-Stag 300
-wtryskiwaxcze valtek
-reduktor Tomasseto

czytałem wiele postów, ale......

KGB 18-06-2007 10:39

bedzie OK
dla mnie osobiscie nie podoba sie ten reduktor ,bo jest taki jakis pokrecony i ma wbudowany filtr gazu fikusnie
dlatego sam bym wolal wziac staga200 + reduktor Emmegas ,albo stag300 + 50pln do emmegas

ale mysle ,ze ciebie guzik obchodzi wyglad reduktora i chcesz poprostu ,zeby wszystko dzialalo - a taki zestaw jak podales bedzie dobrze dzialal z twoim silnikiem

Slawko 18-06-2007 10:48

a co sadzisz o tych wtryskiwaczach :?:

co do reduktora to go widziałem i bardzo mi sie podobał :D nawet sie błyszczał :D

aha, zamiast tomasetto moze być AKME, który lepszy :?:
oczywiscie nie znam symboli, a wiem, ze jest kilka rodzaji zarówno wtrysków jak i reduktorów.

dresat 18-06-2007 11:01

Slawko, :fcp19 Jeśli można... - na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] przeczytasz o naprawdę dobrej instalacji i jej elementach. Zwłaszcza sterownik Leonardo XL gwarantuje "bezproblemową" ekspoloatację na lpg. Znam z autopsji. :fcp2

Slawko 18-06-2007 11:28

leonardo XL nie jest do wtrysku LPG(sekwencji) a ja tylko taka wersje rozważam.

dresat 18-06-2007 11:35

Slawko, Bym polemizował, co do zastosowania Leonardo XL...Może wejdź na podany link i w zakładce "produkty" stoi jak trza, do jakich instalek zwłaszcza się go stosuje. :fcp19

Slawko 18-06-2007 11:40

Cytat:

Napisał dresat
Slawko, Bym polemizował, co do zastosowania Leonardo XL...Może wejdź na podany link i w zakładce "produkty" stoi jak trza, do jakich instalek zwłaszcza się go stosuje. :fcp19

wszedłem poraz drugi i czytam
http://www.elpigaz.com/cms.php?img=1497 czuli LPG na mikserze, a silnik z wtryskiem paliwa, czyli taki jak ja mam.


Układ Sterujący (U.S.) ilością gazu "Leonardo XL" przeznaczony jest ................. Układ sterujący Leonardo na podstawie analizy odczytywanych sygnałów i porównaniu ich z wartościami zadanymi, steruje położeniem silnika krokowego w attuatorze.

KGB 18-06-2007 11:42

z calym szacunkiem dla firmy elpigaz/emmegas to ich elektronika jest droga ,a program ma za duzo zabezpieczen ,ktore zycie uprzykrzaja zamiast je ulatwiac (mowie o sekwencji)

parownik AKME zdaje sie w podstawowej wersji jest ciut wiekszy ,ale dla silnika 1.6 to nie ma znaczenia

wtryskiwacze valtek tez beda dobre ,ktory kolor to juz sobie dobiora - chyba te zolte sa szybsze ,ale tutaj to tez ma male znaczenie
najwazniejsze ,zeby kompa dobrze zestroili

Slawko 18-06-2007 11:48

Cytat:

Napisał KGB
najwazniejsze ,zeby kompa dobrze zestroili

z tym to najmiejszy problem, bo sam sobie zestroje :) Zapewne napiszesz, ze trzeba to umiec i mieć programy i fejsy-wiem i brakuje mi tylko fejsa , ale na aledrogo sa po 69zł a mozna kupic albo zrobić samemu taniej. Co do wiedzy, to sie naucze, No Problem :D

dresat 18-06-2007 11:52

Slawko, Szczerze powiem - nie rozumiem...? Jest zbyt dobry i to Was przerasta, czy jak to należy rozumieć? Syn na tej instalacji astrą 1.6 , "95 nakulał ponad 80 tys km i wymieniał filterek gazu, powietrza oraz rutynowo świece, kable WN, olej. W ubr pognał do Francji i z powrotem i jakoś nic go nie zaskoczyło - o czym na tym i nie tylko - forum poczytać można do woli. Dziwną macie Panowie teorię - to, co znamy - jest dobre, a że powyskakują różne upierdliwości? Takie są uroki gazu - o to chodzi?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.