Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   TDCI - sposób na mrozy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=87183)

maureliusz 27-12-2009 22:00

TDCI - sposób na mrozy
 
Mam pytanko to szanownych kolegów. To mój pierwszy Diesel, a w dodatku TDCI i chciałbym zapytać jak się przygotować i przetrwać duże mrozy. Jakieś specjalne paliwko? Np. Statoil Gold, a może litr benzyny do baku, ale to chyba nie wskazane dla TDCI. Napiszcie jak Wy sobie radzicie.Pozdrawiam.

karex 28-12-2009 10:38

Odp: TDCI - sposób na mrozy
 
Po prostu tankuj na sprawdzonych stacjach to nie będzie problemu. Ewentualnie jak bardzo się boisz to dolewaj do paliwa jakiegoś depresatora wg zaleceń producenta depresatora. Ale nie denaturaty, Pb, spirytusy.
No i bardzo wskazana przed zimą jest wymiana filtra paliwa na nowy, ewentualnie spuszczenie wody z niego. Ale nowy oryginał nie kosztuje kosmicznie więc ja osobiście wolę wydać te 70 zł i mieć spokój. A tankuję zwykłą ropę, żadne Ultimaty, VPowery, Verwy i cuda na kiju.

wojtekjanus 29-12-2009 08:03

Odp: TDCI - sposób na mrozy
 
Każdy transport paliwa dostarczany jest na stację wraz ze specyfikacją parametrów jakie to paliwo posiada, w przypadku zimowych paliw do diesla jest tam także podana temperatura wytrącania się parafiny.
Wczoraj na BP (nie było tłoku) spytałem sprzedawcę, co zatankowałem - uprzejmy kierownik stacji zajrzał do dokumentów i wiem, że w tej dostawie temperatura wytrącania się parafiny wynosi -26 stopni (Ultimate Diesel).
Aż mnie zatkało, że spotkałem się z uprzejmością, a nie chamskim wzruszeniem ramion.

Inna sprawa, że papier jest cierpliwy, napisać wszystko można...

p.s. 30-12-2009 22:05

Odp: TDCI - sposób na mrozy
 
Cytat:

Napisał maureliusz (Post 1319114)
Mam pytanko to szanownych kolegów. To mój pierwszy Diesel, a w dodatku TDCI i chciałbym zapytać jak się przygotować i przetrwać duże mrozy. Jakieś specjalne paliwko? Np. Statoil Gold, a może litr benzyny do baku, ale to chyba nie wskazane dla TDCI. Napiszcie jak Wy sobie radzicie.Pozdrawiam.

zgadzam się z kolegą karex`em - tankuj na sprawdzonej stacji, może być zwykły diesel, wystarczy. W kwestii "cudownych dodatków" zalecam ostrożność. TDCI, a szczególnie 1,6 nie przepada za wynalazkami. One są dobre do starych diesli. W Nowych zostaje dobre paliwo i spuszczenie wody z filtra

maureliusz 03-01-2010 21:48

Odp: TDCI - sposób na mrozy
 
No właśnie, to nowych TDCI raczej nie wolno dolewać żadnych cudów.
Co do BP, to też zagadnąłem gościa na BP i powiedział:
- zwykły ON: -22/24 stopnie,
- Ultimate: -26 stopni.
Czyli żadna różnica. Dodał jeszcze... że to jest na papierze, a co w rzeczywistości to nikt nie wie - co za szczerość :-)

Czy ktoś wie jak jest z Statoil i paliwkiem Diesel Gold?

matias18 03-01-2010 22:12

Odp: TDCI - sposób na mrozy
 
nie wydaje mi sie aby trzeba bylo sie jakos specjalnie przygotowywac. ja tankuje zawsze zwykla on na orlenie i nie bylo nigdy problemow. nawet jak 2 lata temu temp w moim bolidzie wskazala -28 odpalil bez najmniejszego problemu.

maureliusz 09-01-2010 15:36

Odp: TDCI - sposób na mrozy
 
Dzisiaj pytałem. Diesel Gold jest do -32 stopnie :-) - znaczy się, że póki co nalepsze co można kupić.

matrog19 09-01-2010 17:44

Odp: TDCI - sposób na mrozy
 
Ja koledzy mam zwykłego td i nigdy nic lałem a pali dobrze zawsze. Jak silnik sprawny to musi palic bez dodatkowych cudów.

maureliusz 10-01-2010 12:34

Odp: TDCI - sposób na mrozy
 
Czasem to jednak zależy od sił przyrody... i stan silnika nic nie pomoże :-)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.