Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   sprzęgło sachs performance do focus 2.0 tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=128956)

GHAD29 20-04-2011 09:52

sprzęgło sachs performance do focus 2.0 tdci
 
W moim focusie przy ok 42 tyś, puścił zimmering między skrzynią a silnikiem. Sprzęgło udało się uratować nabiciem okładziny na starą tarczę. Auto nie jest już na gwarancji i wrócił pomysł zrobienia mu chip'a. W tej chwili sprzęgło domowej roboty pada, przebieg 60 tyś. Pomyślałem, że przed chipem dobrze by było sprawić nowe sprzęgło. Chciałbym założyć wzmocniony zamiennik. Znalazłem info na stronie sachs performance, że robią wzmocnione do 2.0 tdci. W moim aucie jest zestaw luk dwumasa też jest luk'a. Czy ktoś robił taką zamianę? Wg mnie, cały zestaw może nie pasować. Przy ostatniej naprawie sprzęgła miałem 2 różne luka z intercars i żadne nie pasowało. Wtedy padła decyzja albo oryginał z aso albo nowa okładzina.

GHAD29 24-04-2011 23:00

Odp: sprzęgło sachs performance do focus 2.0 tdci
 
Panowie, zapytam inaczej, bo widzę, że sprawę sachs performance odpuszczę. Czy jeśli mam w tej chwili pół umierające sprzęgło, śliska się czasem i pewnie wytrzyma jeszcze parę tyś, to czy jest sens teraz chipować? Czy lepiej poczekać na wymianę na nowe i wtedy robić chip?

radekrogo 24-04-2011 23:06

Odp: sprzęgło sachs performance do focus 2.0 tdci
 
A jak myślisz ?? Czy biegacz ze zdartymi podeszwami biega ? Na hamowni nie będzie obiektywnych wyników.

GHAD29 25-04-2011 08:24

Odp: sprzęgło sachs performance do focus 2.0 tdci
 
Kenijczycy trenują boso i nawet nie zastanawiają nie zastanawiają się stanem podeszwy ;). Chodziło mi o wyniki na hamowni. Bo to, że nastąpi szybszy zgon jest raczej oczywiste.

heko 25-04-2011 11:29

Odp: sprzęgło sachs performance do focus 2.0 tdci
 
..jeśli sprzęgło ślizga...nie me możliwości zrobić obiektywnych pomiarów, a po zrobieniu chipsa będzie ślizgało bez przerwy g:)

Oktan 25-04-2011 18:46

Odp: sprzęgło sachs performance do focus 2.0 tdci
 
Cytat:

Napisał heko (Post 1644157)
..jeśli sprzęgło ślizga...nie me możliwości zrobić obiektywnych pomiarów, a po zrobieniu chipsa będzie ślizgało bez przerwy g:)

o ile wogóle wytrzyma na rolkach :D

wtedy oprócz hamowni potrzebna będzie laweta lub Assistance ...

michu 27-04-2011 06:24

Odp: sprzęgło sachs performance do focus 2.0 tdci
 
a propos sprzęgła - to mnie wczoraj wystraszyli lekko koledzy, którzy pracowali w ASO Peugeota, że chipowanie mojego auta należałoby przemyśleć, bo podobno sprzęgło w tych motorach jest i tak na granicy swoich możliwości, a po chipie elementy (sprzęgło i 2masa) padają jak muchy - prawda to ??

a jeżeli tak jest, to czy jak padnie taki zestaw, to czy da się go zamienić czymś mocniejszym i wytrzymalszym ?

heko 27-04-2011 11:21

Odp: sprzęgło sachs performance do focus 2.0 tdci
 
czyżby w C5 sprzęgło było inne niż Peugeotach i Fordach ???

michu 27-04-2011 13:10

Odp: sprzęgło sachs performance do focus 2.0 tdci
 
no właśnie widzisz mówili mi to pracujący już na własny rachunek kolesie z serwisu PUG'a

no i znam właśnie przypadek z 407 2.0 hdi, gdzie to padało notorycznie, ale zacząłem się zastanawiać, czy przypadkiem nie było to wynikiem nieumiejętnego tuningu ? kolo wrócił do fabryki i problem mu zniknął, a tak to co 15 tyś km. wymiana sprzęgła i 2masy ??

dla mnie jakoś niepojęte, bo pocisnąć lubi, ale nie jakoś też znowu non stop

Struna 27-04-2011 14:11

Odp: sprzęgło sachs performance do focus 2.0 tdci
 
znajomy miał c5 i sprzęgło mu się skończyło dopiero w okolicy 280 kkm - czyli dość normatywnie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.