Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Jak uruchomić komputer pokładowy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=262380)

kinio1967 17-04-2017 12:35

Jak uruchomić komputer pokładowy
 
Witam mam problem z uruchomieniem komputera pokazyje tylko OFF,przyciskiem info ani żadnym innym nie mogę zmienić.

salom 17-04-2017 15:01

Odp: Jak uruchomić komputer pokładowy
 
Jestem aktualnie w sytuacji, gdzie po ponad rocznym namyśle, z pomocą kolegi z Foorum, samodzielnie założyłem i uruchomiłem komputerpokładowy.
Jak jest wszystko podłączone w odpowiednie miejsca, to znaczy kable od wtyczki wyświetlacza, w odpowiednie piny w kostkach, to komputer, bez żadnego programowania, uruchamia sie sam.
Zależy czy masz instalacje fabryczną, czy sam dorabiałeś, jak ja.
Możesz teraz sprawdzic, po właczeniu kluczyka w pozycję II, czy świeci sie oswietlenie wyswietlacza, i dostań sie do pinu nr 10 przycisku info, i kawałkiem kabla zwieraj go skokami do masy, i zauważ, czy się cos zmienia na wyswietlaczu.

Uzupełnij swój profil, napisz czy silnik diesel czy benzyna, czy z lpg.

kinio1967 17-04-2017 21:27

Odp: Jak uruchomić komputer pokładowy
 
silnik benzyna 1.6 instalacja fabryczna auto z polskiego salonu oświetlenie wyświetlacza się świeci i najczęściej wskazuje temperaturę.Przyciskiem info nie mogę zmienić na żadne inne funkcje wciskając ten przycisk słychać dżwięk ale na wyświetlaczu nadal pokazana jest temperatura można tylko zmienić na farenchajta dodam że przyciśnięcie przycisku s r oraz info powoduje dżwięk

Bump: Jeśli możesz to podaj mi swój numer tel to bym do Ciebie zadzwonił to by było łatwiej i szybciej bo ja jestem trochę ciemny w tych sprawach to byś mógł mnie na bieżąco pokierować co mam robić i w jakiej kolejności bo nie mam siędo kogo z tym problemem udać

tomek8888 17-04-2017 23:12

Odp: Jak uruchomić komputer pokładowy
 
Masz uwalonego kompa, skoro kable fabryka. Komp będzie pokazywał to, na czym ostatnio było przestawione, jak zostawisz na temperaturze to po ponownym włączeniu auta będzie ją pokazywał, jak spalanie chwilowe, to to samo zostanie.
Kompa nie da się wyłączyć. Uruchamia się zaraz po przekręceniu kluczyka.
Ja założyłem tylko manetkę z INFO, poszukałem wtyczki za zegarami, podłączyłem i śmiga. Ale uwaga: wcześniej miałem jeszcze jeden do testów i żadnej reakcji nie wykazywał. Poszukaj na forum, gdzieś będą posty jak walczyliśmy. Aha, pamiętaj żeby wtyczka wlazła w gniazdo do samego końca (przekręcenie dźwigni na wtyczce maksymalnie. Może to Ci coś pomoże w tej kwestii.

sado28 18-04-2017 16:35

Odp: Jak uruchomić komputer pokładowy
 
Masz wylaczony komputer.
Na wylaczonym zaplonie wcisnij ktorys przycisk obok wyswietlacza(albo przycisk info) i trzymajac przekrec zaplon na 2. I tam bedzie opis OFF musisz go zmienic na ON.
Niepamietam dolkadnie ktory przycisk i ktorym zmienic na ON.

zmulim 18-04-2017 16:36

Odp: Jak uruchomić komputer pokładowy
 
Zanim wyrzucisz kompa na śmietnik, zrób prostą rzecz - wyjmij kluczyk, naciśnij i trzymaj przycisk info, w tym czasie włóż kluczyk i przekręć na zapłon, ale nie musisz odpalać. Później guzikiem na kompie R lub S powinna być możliwość zmiany z OFF na ON. Jeśli to nie pomoże to sprawdź samą manetkę z przyciskiem info - może być uszkodzona. Wystarczy pin 10 z wtyczki manetki zwierać z masą i powinno się dać zmieniać opcje itd. Jeśli te czynności zawiodą, wtedy podmiana z innym kompem, bo możliwe że faktycznie jest uwalony. Z resztą nazwa tego urządzenia raczej powinna być "wyświetlacz" bo tak na prawdę on nic wielkiego nie robi poza wyświetlaniem tych danych które lecą z PCM i innych czujników.

tsd1981 27-09-2020 21:28

Komputer pokładowy
 
Czy oryginalny komputer z focus mk1 zamiast bawić się tyloma kabelkami, można bezpośrednio podłączyć pod gniazdo obd2?

zmulim 27-09-2020 21:43

Odp: Komputer pokładowy
 
Tam na prawdę nie ma dużej ilości kabelków :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tsd1981 27-09-2020 21:48

Odp: Komputer pokładowy
 
Dla mnie to i tak bajka jak widzę te schematy

tsd1981 27-09-2020 23:17

Odp: Komputer pokładowy
 
Dla mnie to i tak magia jak najprościej można to eyyłumaczyć?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.