Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Remont tylnego zawieszenia - czy nie za drogo?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=209032)

tomi.guzi 01-08-2014 09:25

Remont tylnego zawieszenia - czy nie za drogo??
 
Witam. Odebrałem swojego Mondka (wersja nadwozia kombii) wczoraj od mechanika, bo odstawiłem na wymianę tylnego zawieszenia. Przy odbiorze zrobiłem duże oczy jak zobaczyłem kwotę naprawy. Wynosiła ona 1000 zł. Części jakie zostały wymienione to amorki i prawdopodobnie wszystkie tulejki włącznie z jakimś łącznikiem/krótkim wachaczem (coś w tym stylu). Amortyzatory są gazowe, firmy Kayaba, pozostałe tulejki i sworznie firmy Lemforder. Zastanawia mnie czy nie zrobiono mnie "w konia", bo patrząc na ceny w internecie jest to dużo tańsze. Faktur z cenami za części nie widziałem. Ot taki warsztat...
Jak to jest w waszych autach ? Czy takie ceny napraw są normą ?

Mateoo 01-08-2014 10:50

Odp: Remont tylnego zawieszenia - czy nie za drogo??
 
W mk3 wymieniałem amorki jakoś za 100 zł sztuka, więc 200 zł + robocizna koło 30 zł od sztuki więc amorki masz za 260 wymienione ( u mnie ). Koła krzywo leżały, tuleje lemfordera kosztują prawie 30 zł sztuka. Wymieniłem 8 tulejek, na 14 obecnych z tyłu za 250 zł tuleje i 250 zł robocizna. Mój remont tyłu zamknął się w okolicy 800 zł jak widzisz. Więc Twoja cena jest raczej normalna, o ile miałeś powiedzmy droższe amorki albo więcej tulejek wymienionych niż 8 czy tam jeśli jak piszesz doszedł Ci jakiś łącznik czy tam co :) Pozdrowionka!

franczesko 01-08-2014 13:55

Odp: Remont tylnego zawieszenia - czy nie za drogo??
 
Jeśli faktycznie wymieniono tuleje i amory to cena jest jaknajbardziej ok.

Juzek 02-08-2014 11:03

Odp: Remont tylnego zawieszenia - czy nie za drogo??
 
Normalna cena

fundil 02-08-2014 14:19

Odp: Remont tylnego zawieszenia - czy nie za drogo??
 
Ja za same tuleje tyle zapłaciłem.:D

tomi.guzi 03-08-2014 11:33

Odp: Remont tylnego zawieszenia - czy nie za drogo??
 
Ok, dziękuję za odpowiedzi. Teraz już wiem, że mechanior nie zrobił mnie w bambuko :) Pozdrawiam.

jewro 13-08-2014 22:19

Odp: Remont tylnego zawieszenia - czy nie za drogo??
 
Witaj, ja za same tulejki a było ich 16szt. zapłaciłem 500zł plus robocizna 400 bez amorków:-) cena jak najbardziej ok. pozdrawiam Jewro

olczus9012 13-08-2014 22:32

Odp: Remont tylnego zawieszenia - czy nie za drogo??
 
A nie pytałeś przed robocizną ile to będzie kosztowało ? :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.