Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Jedynka ciężko wchodzi. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=142553)

toomekk6 28-10-2011 08:12

Jedynka ciężko wchodzi.
 
Witam.
Od jakiegoś czasu 1-2 tygodnie zaobserwowałem, że ciężko pierwszy bieg wrzucić. Trzeba robić tak jak ze skrzynią wolkswagebowska tj najpierw dwójka potem pierwszy bieg. Co może być tego przyczyną? Wcześniej tego nie było. Dodam, że jakieś 5 tysięcy km temu wymienione zostało kompletne sprzęgło tj. dwumasa, tarcza, docisk i wysprzęglik, wszystko LUKa.Mondeo 2002r. 2.0 TDDi 115PS.

Pozdrawiam, Tomek:)

jendrekmak 28-10-2011 08:14

Odp: Jedynka ciężko wchodzi.
 
więc pewnie przy wymianie wlali zły olej do skrzyni. wymień na oryginalny fordowski i będzie po problemie

karloss 28-10-2011 09:40

Odp: Jedynka ciężko wchodzi.
 
Sprawdź czy podczas wbijania jedynki przy uruchomionym silniku auto próbuje lekko jechać do przodu. Po za tym, czy to tylko kwestia jedynki?
Jeżeli 1 i R szwankują zapewne niedokładnie oczyścili i posmarowali wieloklin na wałka sprzęgła
Jeżeli tylko 1 to jeszcze oblukaj mechanizm wybieraka i linki.
Olej raczej nie takie objawy daje, tym bardziej, że wystąpiło to po 5 tys. km.

toomekk6 29-10-2011 00:33

Odp: Jedynka ciężko wchodzi.
 
Wsteczny też ciężko wchodzi. Olej nie był wymieniany, nie wiem dlaczego... Dziś się dowiedziałem.
A więc tak: Jak wbiję jedynkę na chama to skrzynia zazgrzyta i autko lekko ruszy do przodu a jeśli wrzucę najpierw dwójkę a potem jedynkę to nic się nie dzieje. Czy na zimnym czy na ciepłym jest tak samo. Do wybieraka dojdę bez problemów z kabiny? Tam może być coś luźne czy jak?

P.S. Zauważyłem jeszcze jedno, a mianowicie: czasem gdy wyrzucam na luz obojętnie z jakiego biegu silnik nie schodzi z obrotów do końca, tj. tak ok 950-1000 i po chwili spada. Może to nakieruje kogoś do jakiegoś konkretnego problemu. Dopiero w przyszłym tyg bede auto rozbierał bo chwilowo czasu nie mam.

toomekk6 31-10-2011 12:17

Odp: Jedynka ciężko wchodzi.
 
Dziś się zabieram do odpowietrzenia sprzęgła. Wymieniłem już wszystkie filtry plus olej i zaraz wymienię oponki na zimowe.
A do odpowietrzenia zabieram się temu ponieważ pedał sprzęgła łapie już od 1-1.5 cm od podłogi. Gadałem z mechanikiem i powiedział, że to troche za nisko i na początek brać się za odpowietrzenie. Czy ktoś wie czy trzeba wyjmować aku aby dostać się do odpowietrznika?

karloss 31-10-2011 12:23

Odp: Jedynka ciężko wchodzi.
 
Zdemontuj górną obudowę filtra powietrza i rurę do przepustnicy. Dojście będzie wystarczające:)

sokoleokoo2 31-10-2011 15:33

Odp: Jedynka ciężko wchodzi.
 
Kolego jak ci się uda to zrób zdjęcie gdzie dokładnie szukać tego odpowietrznika bo sam też chyba będę musiał to zrobić.Pozdro

toomekk6 31-10-2011 17:28

Odp: Jedynka ciężko wchodzi.
 
Trochę za późno to przeczytałem, bo autko już dawno złożone. Ale mogę Ci opisać troche. Aby mieć swobodny dostęp zdemontowałem górną pokrywę filtra powietrza i rure od turba do filtra powietrza. Wymontowałem aku i jego obudowę. Odpiąłem wężyki od EGR, turbiny ( takie cienkie). I wszystko ładnie widać. Odpowietrznik jest prawie, że na szczycie skrzyni biegów lecz bardziej w stronę zderzaka. Znajduje się na łączeniu skrzyni i silnika. Ja odpowietrzyłem i niestety nic nie pomogło. Już po świętach wezmę się za wymianę pompki przy pedale sprzęgła. Ktoś wie ile takowa może kosztować?

darmodziej 31-10-2011 17:41

Odp: Jedynka ciężko wchodzi.
 
Cytat:

Napisał toomekk6 (Post 1729570)
pedał sprzęgła łapie już od 1-1.5 cm od podłogi.

Obawiam się, że czeka Cię wymiana tarczy sprzęgła.

toomekk6 31-10-2011 18:14

Odp: Jedynka ciężko wchodzi.
 
Po czym wnioskujesz, że czeka mnie wymiana tarczy? W pierwszym poście napisałem, że jakieś 5 tys. km temu był wymieniony cały komplet.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.