Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Ogólne] [INSTRUKCJA] Sync 2.5 / Sync 3 Light - Aktualizacja ręczna (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=332994)

bamik 18-01-2023 09:15

[INSTRUKCJA] Sync 2.5 / Sync 3 Light - Aktualizacja ręczna
 
Cześć,

Jako, że zajęło mi prawie tydzień znalezienie jakichkolwiek informacji na temat aktualizacji nieszczęsnego Sync 3 Light (Sync 2.5) to podzielę się teraz z Wami jak to zrobić.

Po pierwsze sprawdzamy jaki obecnie mamy soft (wchodzą w ustawienia), jeżeli nasza wersja jest starsza niż 2 aktualizacje to musimy robić aktualizację wersja po wersji!

Formatujemy pendrive (min. 2 GB wolnej pamięci) w formacie FAT32 lub exFAT.
Na tak przygotowanego pendrive wgrywamy 2 pliki bezpośrednio (autoinstall.lst, folder o nazwie SyncMyRide i plik DONTINDX.MSA).

Ważne plik z wersją systemu wrzucamy do folderu SyncMyRide!
Przy każdej wersji softu musimy zmodyfikować plik autoinstall.lst np. przy pomocy systemowego notatnika lub Notepad++ etc.

Zrzut z przygotowanego pendrive:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tak przygotowany pendrive wpinamy na włączonym zapłonie do portu (obojętne jakiego) i na 99% otrzymamy 3 komunikaty:
1. Indeksowanie urządzenia NAZWA_URZĄDZENIA
2. System nie obsługuje systemu plików zawartych na urządzeniu
3. Zakończono indeksowanie urządzenia NAZWA_URZĄDZENIA

Nie przejmujemy się tymi komunikatami tylko zostawiamy wpięty pendrive i załączony zapłon na 30 minut, po tym czasie nasz Ford wyłączy zapłon żeby oszczędzać akumulator, a nasz Sync będzie zaktualizowany! :)

Z doświadczenia wiem, że Wasze Synci tak samo jak mój nie znajdą aktualizacji automatycznej z serwerów Forda więc tę opcję możemy wyłączyć w ustawieniach.

Lokalne ASO na 99% nie mają ostatniej wersji dostępnej i powiedzą, że nie da się nic zrobić, a jak mają to za usługę kasują 450 zł brutto...

Najważniejsze co poprawia najnowsza wersja oznaczona kodem MH?
- problem z połączeniem z Apple CarPlay i Android Auto!
[UPDATE]
- przerwy w dźwięku 2-3 sekundowe o wiele rzadziej

Poniżej zeszłoroczne wersje Synca 2.5 z linkiem do pobrania i gotowym wsadem do pliku autoinstall.lst

NAJNOWSZA:
Wersja MH - G2.1.0.1_R22362A, z dnia 30.10.2022

Gotowy wsad na podmianę do pliku autoinstall.lst
Cytat:

; Sync 2.5 - MH

[CTRGen1_ALL]
Item1 = APPS - MB3T-14G516-MH
Open1 = SyncMyRide\MB3T-14G516-MH_1663250106000.VBF
Options = AutoInstall,SilentInstall,Delay
Link: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

-----------------------------------------------------------------------------------
Wersja MG - G2.0.0.1_R22285A, z dnia 09.08.2022

Gotowy wsad na podmianę do pliku autoinstall.lst
Cytat:

; Sync 2.5 - MG

[CTRGen1_ALL]
Item1 = APPS - MB3T-14G516-MG
Open1 = SyncMyRide\MB3T-14G516-MG_1658499882000.VBF
Options = AutoInstall,SilentInstall,Delay
Link: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

-----------------------------------------------------------------------------------

Wersja MF - G1.9.0.1_R22075A, z dnia 29.04.2022

Gotowy wsad na podmianę do pliku autoinstall.lst
Cytat:

; Sync 2.5 - MF

[CTRGen1_ALL]
Item1 = APPS - MB3T-14G516-MF
Open1 = SyncMyRide\MB3T-14G516-MF_1646230355000.VBF
Options = AutoInstall,SilentInstall,Delay
Link: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

-----------------------------------------------------------------------------------

Wersja ME - G1.8.0.1_R21461a, z dnia 16.02.2022

Gotowy wsad na podmianę do pliku autoinstall.lst
Cytat:

; Sync 2.5 - ME

[CTRGen1_ALL]
Item1 = APPS - MB3T-14G516-ME
Open1 = SyncMyRide\MB3T-14G516-ME_1636988868000.VBF
Options = AutoInstall,SilentInstall,Delay
Link: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

-----------------------------------------------------------------------------------

Wersja MD - G1.7.2.1_R21301a, z dnia 18.01.2022

Gotowy wsad na podmianę do pliku autoinstall.lst
Cytat:

; Sync 2.5 - MD

[CTRGen1_ALL]
Item1 = APPS - MB3T-14G516-MD
Open1 = SyncMyRide\ MB3T-14G516-MD_1627054327000.VBF
Options = AutoInstall,SilentInstall,Delay
Link: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

P.S. - Proszę administrację o przypięcie wątku.

maciekkrk 06-01-2024 17:24

Odp: [INSTRUKCJA] Sync 2.5 / Sync 3 Light - Aktualizacja ręczna
 
Czy to jest najnowsza dostępna wersja MH?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

arturek 06-01-2024 18:11

Odp: [INSTRUKCJA] Sync 2.5 / Sync 3 Light - Aktualizacja ręczna
 
Witam

A sprawdzał kolega aktualizacje na stronie Forda?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


wszystkie przydatne linki są w wątkach o aktualizacji

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam
Arturek

XFrostPL 19-02-2024 15:01

Odp: [INSTRUKCJA] Sync 2.5 / Sync 3 Light - Aktualizacja ręczna
 
Hej,
spróbowałem Twojego sposobu, tyle że z obrazem L1BT-14G516-MH_1602571801000 (z racji że wersja mojego Sync to L1BT). Niestety, za każdym razem mam ERROR 0.

Zna ktoś może jakieś rozwiązanie albo powód, dlaczego update nie chce wejść do Sync? :)

Dzięki!

XFrostPL 14-03-2024 17:56

Odp: [INSTRUKCJA] Sync 2.5 / Sync 3 Light - Aktualizacja ręczna
 
Dla potomnych:
Miałem problem ze swoim SYNC 2.5, że nie mogłem go podnieść z wersji "MC" czyli bazowej, do wersji "MH", dotychczas najnowszej.
Jak się okazuje, jest już nowsza wersja - "MJ" która nie dość, że jest z połowy 2023 roku (dokładnie 31 lipca 2023), to do tego rozwiązuje wszelakie problemy z instalacją poprzednich wersji + kilka poprawek, w tym różnie odpalające się wyświetlanie kamery/czujników parkowania na tablecie radia. Kilka poprawek wizualnych zauważyłem i szczególnie zwiększoną prędkość działania - w końcu działa tak jak Sync 3.

Tak więc - nie trzeba instalować wersja po wersji - wystarczy zainstalować sama wersję MJ
Link do wersji MJ po [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tutaj wsad instalacyjny:
[CTRGen1_ALL]
Item1 = APPS - MB3T-14G516-MJ
Open1 = SyncMyRide\MB3T-14G516-MJ_1684825180000.VBF
Options = AutoInstall,SilentInstall,Delay

Co do procedury instalacji jaką zastosowałem:
1. Uruchomienie samochodu (włącznie z silnikiem)
2. Odpalenie aktualizacji automatycznych w Sync 2.5
3. Podpięcie pendrive w obojętnie jaki port
4. Uruchomienie "szukania aktualizacji" w SYNC
5. Sync sam wykryje pakiet z pendrive, zacznie go inicjować a finalnie instalować.
6. Po zakończonej instalacji pasek postępu zniknie, wtedy możemy wyłączyć auto oraz pozostawić je same sobie na 30 minut BEZ KONIECZNOŚCI ZOSTAWIANIA ODPALONEGO ZAPŁONU. Po prostu wyłączyc, zamknąć jakbyśmy zostawiali na parkingu.
7. Po 30 minutach przyjść, uruchomić zapłon, usłyszeć od miłej Pani "Twój SYNC 2.5 został zaktualizowany" i rozkoszować się poprawionym softem.

Jakby ktoś potrzebował z tym pomocy na dolnym śląsku (Wrocław) - służę pomocą.
Naturalnie w Fordzie Polska jak i w ASO powiedzieli ze ten soft jest "nieaktualizacyjny".
Oficjalne stanowisko Forda jakie udało mi się dostać to takie, że Sync 2.5 jest możliwy do aktualizacji TYLKO w ASO. No i cień prawdy w tym jest, do momentu aż będziemy mieli źródła na temat wersji i ich EPOCH to będziemy w stanie sami pobierać obrazy i instalować, jak źródło się utnie - zostaje tylko ASO które ma dostęp do obrazów.
U mnie wszystko poszło, dodatkowo doszła "czarna lista" urządzeń w FordPass Wi-Fi, czego wcześniej nie miałem.

Cytat:

Napisał maciekkrk (Post 3480704)
Czy to jest najnowsza dostępna wersja MH?

Tak więc odpowiadając - jest nowsza MJ

Cytat:

Napisał arturek (Post 3480707)
Witam

A sprawdzał kolega aktualizacje na stronie Forda?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


wszystkie przydatne linki są w wątkach o aktualizacji

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam
Arturek

Oraz odpowiadając Arturkowi - nie wprowadzajmy kolegi w błąd - oficjalnie Sync 2.5 nie ma aktualizacji, więc żaden z tych linków nie pomaga.

rafal64 16-04-2024 13:47

Odp: [INSTRUKCJA] Sync 2.5 / Sync 3 Light - Aktualizacja ręczna
 
Dzień dobry. U mnie niestety nie chce szukać aktualizacji bez połączenia z WiFi. Po połączeniu z WiFi oczywiście nie wyszukuje na pendrivie. Czy coś źle robię?

rafal64 18-04-2024 09:59

Odp: [INSTRUKCJA] Sync 2.5 / Sync 3 Light - Aktualizacja ręczna
 
Jak już pisałem, u mnie (focus Mk4 2020) opisana aktualizacja MJ nie chciała wystartować. Po kilku próbach i przeczytaniu forum ford UK wykonałem modyfikacje plików na moim pendrive, które spowodowały poprawna instalację. Wykonałem dwie zmiany:
1. wykasowałem plik DONTINDX.MSA
2. zmodyfikowałem autoinstall.lst, na następujący

;Aggiornamento Sync 2.5, P/N MB3T-14G516-MJ

[CTRGen1_All]
Item1 = Sistema
Open1 = SyncMyRide\MB3T-14G516-MJ_1684825180000.VBF
Options = AutoInstall,SilentInstall,Delay

i wszystko się udało.

Michal1986PGN 25-04-2024 19:47

Odp: [INSTRUKCJA] Sync 2.5 / Sync 3 Light - Aktualizacja ręczna
 
Witam wszystkich. Proszę o info zwrotne. Pliki autoinstall.lst i DONTINDX.MSA, tworze sam w notatniku czy trzeba to pobrać z jakiejś strony ?

arturek 25-04-2024 20:00

Odp: [INSTRUKCJA] Sync 2.5 / Sync 3 Light - Aktualizacja ręczna
 
Witam

Jeśli pobierasz oficjalną aktualizację ze strony Forda,
to duzy plik ZIP rozpakowujemy na pendriva
i potrzebne pliki instalacyjne już są => wszystko opisane w zalinkowanych wątkach

link do oficjalnej aktualizacji
(dostępny po podaniu VINu na stronie Forda)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam
Arturek

XFrostPL 25-04-2024 22:26

Odp: [INSTRUKCJA] Sync 2.5 / Sync 3 Light - Aktualizacja ręczna
 
Nie ma czegoś takiego jak oficjalna aktualizacja ze strony Forda dla Sync 2.5! Powtarzam to tutaj po raz kolejny. Na stronie Forda nie wyskoczy żadna aktualizacja oraz link do jej pobrania
Oficjalnie Sync 2.5 jest "nieaktualizacyjny". Jedyny sposób żeby dostać aktualizacje, to przez linki które są w tym wątku (bądź innym pokrewnym), które uzyskał ktoś z ASO.

Tak więc strona Forda na nic się tutaj nie zda!

Cytat:

Napisał Michal1986PGN (Post 3491543)
Witam wszystkich. Proszę o info zwrotne. Pliki autoinstall.lst i DONTINDX.MSA, tworze sam w notatniku czy trzeba to pobrać z jakiejś strony ?

Pliki "instalacyjne" poza obrazem musisz utworzyć sam, np. za pomocą notatnika. Jeśli nie ogarniasz tematu, to łap moje, musisz tylko edytować zawartość autoinstall pod konkretną instalowaną wersje.
Pliki: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.