Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] duratec 2.0 bierze olej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=279172)

zawa1 21-03-2015 20:30

duratec 2.0 bierze olej
 
Ford Focus 2005 2.0 duratec, tak jak tytule-ubytek oleju po wymianie oleju po 1800 km prawie cały wskaźnik na bagnecie, dodatkowo zauważyłem że pluje tj. olejem z tłumnika przy obrotach 4-5 tys przy mniejszych obrotach nie widać oleju............... brak białego(czy też niebieskawego) dymu... ktoś miał podobne objawy....????

salom 21-03-2015 20:40

Odp: Bierze olej i pluje z tłumnika
 
Użyj opcji ,,szukaj,, cale epopeje na temat brania oleju sa opisane, a u Ciebie po prostu nie ma już pierścieni, tłoki mają luzy, kanałki w tłokach wyrobione, tylko rozebranie silnika, zakup nowych tłoków z pierścieniami i wymiana, sukces może być pełny, lub wymiana samych pierścieni, ale z dopasowaniem do tłoków przez tokarza, totolotek pół na pół, że dalej bedzie brał, choc w mniejszych ilościach.

g-man 15-08-2016 21:47

Silnik bierze olej, przegrzewa się
 
Witam forumowiczów,
Od niecałego miesiąca jestem właścicielem Focusa z 2005r. Silnik 2.0 Duratec 145hp. Tydzień po zakupie zorientowałem się, ża silnik prawdopodobnie bierze olej. I rzeczywiście, spala ok 700ml na 500km. Dużo. Zastanawiając się co z tym zrobić zauważyłem kolejną niepokojącą rzecz. W trasie (ok. 100km) auto ciągle trzymało temperaturę w okolicy pierwszej ćwiartki skali. Tak jak by nie mógł się dogrzać. Podczas testu zegarów sprawdziłem jaka jest dokładna temperatura na komupterze. Było 125C. Wychodzi na to, że silnik strasznie się przegrzewa i prawdopodobnie dlatego bierze olej. Dziwne jest tylko to, że wskazówka na blacie pokazuje zupełnie coś innego, niedogrzenie.
Czy ktoś z was spotkał się kiedyś z czymś takim, albo wie skąd taka rozbieżność między wskazaniami temperatur?
Druga sprawa, czy znacie jakiś warsztat w Warszawie, który specjalizuje się w Fordach? Chciał bym to jakoś zdiagnozować i porozmawiać z kimś, kto ma w tej materii jakieś doświadczenie.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

aprox99 15-08-2016 22:10

Odp: Silnik bierze olej, przegrzewa się
 
Krytyczna temp .to 120°,potem idą uszczelki.Wentylator się nie włącza?Niech mechanik sobie dokładnie to zobaczy,sam nic nie zrobisz

Veris 16-08-2016 01:24

Odp: Silnik bierze olej, przegrzewa się
 
Cytat:

Napisał g-man (Post 2642930)
Druga sprawa, czy znacie jakiś warsztat w Warszawie, który specjalizuje się w Fordach? Chciał bym to jakoś zdiagnozować i porozmawiać z kimś, kto ma w tej materii jakieś doświadczenie.

Solid Garage, Aleje Jerozolimskie 228. Lepszego fachowca w Warszawie nie znajdziesz. Robią tylko Fordy i na prawdę znają się na rzeczy, szczególnie Pan Grzegorz Zarzycki.

g-man 16-08-2016 08:27

Odp: Silnik bierze olej, przegrzewa się
 
Zgadzam się z tą temperaturą. Tylko skąd komputer bierze te 125C? Silnik sprawia wrażenie nieco bardziej cieplejszego po otwarciu maski, niż inne z którymi miałem do tej pory do czynienia. Zadzwonię na Aleje. Mam nadzieję, uda się znaleźć przyczynę.

Bump: Sytuacja nieco się wyjaśniła. Dziękuję za kontakt do Pana Grzegorza - rzeczowy człowiek. Temperatura pokazywana w trybie serwisowym to temperatura głowicy. To co pokazuje wskazówka jest dopiero wyliczane z tej temperatury. To nie są te same wartości. Silnik się nie dogrzewa, trzeba oczywiście zacząć od termostatu.
Co do brania oleju, to postaram się porozumieć ze sprzedającym...

detomasso007 17-08-2016 08:50

Odp: Silnik bierze olej, przegrzewa się
 
A to zbieg okoliczności, bo wczoraj siedząc na ławeczce pod Solid Garage podsłyszałem Twoją rozmowę @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :)

g-man 17-08-2016 10:29

Odp: Silnik bierze olej, przegrzewa się
 
Cytat:

Napisał detomasso007 (Post 2643565)
A to zbieg okoliczności, bo wczoraj siedząc na ławeczce pod Solid Garage podsłyszałem Twoją rozmowę @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :)

A to zbieg okoliczności :p Widzę, że Solid Garage jest naprawdę solid skoro forumowicze naprawiają tam swoje foczki.

Rift 17-08-2016 10:35

Odp: Silnik bierze olej, przegrzewa się
 
Walnięty czujnik pokazuje niższą temperaturę niż jest faktycznie przez co pewnie wentylator się nie załącza więc silnik grzeje się wyżej. Branie oleju w tych silnikach i 1.8 to poważniejszy problem :(

g-man 17-08-2016 10:39

Odp: Silnik bierze olej, przegrzewa się
 
Cytat:

Napisał Rift (Post 2643618)
Walnięty czujnik pokazuje niższą temperaturę niż jest faktycznie przez co pewnie wentylator się nie załącza więc silnik grzeje się wyżej. Branie oleju w tych silnikach i 1.8 to poważniejszy problem :(

Z tego co się dowiedziałem, to tam nie ma oddzielnego czujnika temperatury oleju. Temp. oleju wyliczana jest na podstawie czujnika temperatury głowicy.
Wymienię termostat i zobaczymy czy coś się zmieni.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.