Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Nie zapala mimo, że rozrusznik normalnie kręci. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=90379)

arczi_75 31-01-2010 19:01

Nie zapala mimo, że rozrusznik normalnie kręci.
 
Ale mam przygodę z ukochanym Maksiem. Otóż wczoraj wchodzę do auta po kilkugodzinnym postoju na parkingu, próbuję go zapalić i ku mojemu zdziwieniu zonk! Nie zapali mimo, że rozrusznik normalnie kręci. Wielokrotne próby nic nie dały. Siąść i płakać :-( Ale zaciekawiło mnie, że nie włączał sie antyradar tak jak zwykle. Otworzyłem maskę, próbowałem się dostać do skrzyneczki bezpieczników, oczywiście się nie udało, bo jak to zwykle w Maksiu wszystko tak bezmyślnie, a może celowo zabudowane. Jakimś cudem się do niej dostałem, powciskałem wszystkie dokładnie. Kolejny etap to zdjęcie plastikowej pokrywy na silnik. Powciskałem wszystkie wtyczki i próbuję zapalić silnik. I tu ciekawostka - zapalił od kopa! Myślałem, że mnie krew zaleje, bo właśnie miałem nim wcześniej jechać do wypożyczalni po narty dla całej rodzinki na pierwszy wyjazd w życiu na stok, nawet kupiłem specjalnie szczęki na belki dachowe. Po całej akcji wieczorkiem normalnie nim jeździłem po mieście bez żadnych problemów. Dobrze, że w rodzince jest drugi car. Ale to nie koniec - dzisiaj rano powtórka z rozrywki - nie zapalił i już snute plany na jutro - laweta, serwis, nerwy itd itp. Po powrocie z nartek identycznie jak wczoraj z tym, że zaciekawiło mnie przy wciskaniu jednej z wtyczek od strony chłodnicy przy silniku. Identycznie jak wczoraj dziwne pyknięcie, może syknięcie i znów pali bez problemu. Co to do jasnej ch...y za draństwo? Jutro jednak bez wizyty w serwisie się nie obędzie :-( Ale pytanie do Was koledzy - czy miał ktoś już podobne problemy?

maciej 31-01-2010 19:13

Odp: Maksiu kaput
 
Na pewno od strony chłodnicy do silnika wpięta jest wtyczka od kompa :):
... tak gdzieś między 2 a 3 cylindrem - czyli na środku silnika...

arczi_75 31-01-2010 19:29

Odp: Maksiu kaput
 
To jest wtyczka na opasce takiej grubej rury wchodzącej w stronę silnika.

maciej 31-01-2010 19:32

Odp: Maksiu kaput
 
Aaa.. ta.... to nie wiem ;)
..pewnie jakiś czujnik dolotu powietrza..?

arczi_75 31-01-2010 19:34

Odp: Maksiu kaput
 
Jutro się okaże. A swoją drogą trochę sam na siebie ściagnąłem problemy. Rozmawiałem sobie kilka dni temu ze znajomym o tym, że nie mogę sobie przy swojej pracy pozwolić na awaryjność samochodu i wolę jednak jeździć nowym, a nie używanym. No i mam.

be_rcik 01-02-2010 07:43

Odp: Maksiu kaput
 
Cytat:

Napisał arczi_75 (Post 1349585)
Jutro się okaże. A swoją drogą trochę sam na siebie ściagnąłem problemy. Rozmawiałem sobie kilka dni temu ze znajomym o tym, że nie mogę sobie przy swojej pracy pozwolić na awaryjność samochodu i wolę jednak jeździć nowym, a nie używanym. No i mam.


No właśnie pamiętam że koło listopada chyba chciałeś się go pozbyć.

arczi_75 01-02-2010 12:45

Odp: Maksiu kaput
 
Cytat:

Napisał be_rcik (Post 1349888)
No właśnie pamiętam że koło listopada chyba chciałeś się go pozbyć.

Chyba mnie pomyliłeś z kimś innym :-) Ja napewno nawet o tym nie myślałem, a samochodzik stoi teraz w serwisie i burza mózgów :-D

witekga 01-02-2010 16:19

Odp: Maksiu kaput
 
Serwis ...i ... mózgi - to chyba jakaś sprzeczność

tygrysex 01-02-2010 17:18

Odp: Maksiu kaput
 
Sorrki za bezsensownego posta, ale...
witekga - :D

arczi_75 01-02-2010 18:04

Odp: Maksiu kaput
 
No i robi się ciekawie :-) Chociaż czy w pozytywnym tego słowa znaczeniu to bym nie powiedział. Otóż ASO stwierdziło, że po podpięciu komputera wyskakuje błąd "niskie ciśnienie paliwa ..." i pewnie wina paliwa, no bo pewnie woda itd itp. Ale tu diagnoza nie może być dobra skoro Maksiu na tym paliwie przejechał prawie 800 km bez zająknięcia i to przy mrozach ponad 20 stopni a padł przy 0 st. C. Więc panowie z ASO stwierdzili, że problemu w zasadzie nie ma no bo teraz pali. No i ciekawe jest co nastąpiło dalej. Otóż żonka wyszła z serwisu, próbuje zapalić samochód i zonk - nie pali!!! I serwis zgłupiał na całego :-D Poprosili żeby Maksiu został u nich do jutrzejszego dnia i będą radzić dalej co mu dolega. Samochodzik ma rok, do tej pory śmigał aż miło, a tu nagle KAPUT jak w tytule wątku :-(
A co do ASO i mózgów znaku = z oczywistych względów nie da się postawić. Witekga ja napisałem tak tylko dla żartu :-D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.