Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Lampy anglik a normalne (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=43249)

kuchcik78 02-05-2008 19:03

Lampy anglik a normalne
 
Witam czy ktos mi powie jak z zewnatrz rozpoznac czy lampa( przednia oczywiscie) jest od anglika czy nie bo mam okazje kupic takie lampy ale nie wiem jak je rozpoznac moze jakies symbole oznaczenia. Prosze o rade Kuchcik78

shapyr 02-05-2008 21:03

Re: Lampy anglik a normalne
 
Inna literka homologacyjna, czyli literka E z cyferką. Dla UK jest to E11, a dla kontynentu np. E4 (Holandia) i takie są ok.

moons 02-05-2008 21:37

Re: Lampy anglik a normalne
 
Lampy mają też oznaczenia LH i RH. W europejskich ta lampa przed kierowcą to chyba LH a przed pasażerem RH. Ale głowy nie dam. Najlepiej jak u siebie otworzysz maskę i zobaczysz jak u Ciebie są oznaczone. W anglikach będzie odwrotnie.
Pozdrawiam

gerffi 05-05-2008 07:14

Re: Lampy anglik a normalne
 
Cytat:

Napisał shapyr
Inna literka homologacyjna, czyli literka E z cyferką. Dla UK jest to E11, a dla kontynentu np. E4 (Holandia) i takie są ok.

Nie prawda:) Mialem od anglika i mialy literke E4 :) Jak kupilem europejskie okazalo sie ze tylko roznia sie strzalkami wytopionymi na lampie ale teraz juz nie pamietam ktore byly w jaka strone ..... :(

fokus mury 05-05-2008 16:00

Re: Lampy anglik a normalne
 
To jak odroznic anglika od europejczyka :fcp9

moons 05-05-2008 19:17

Re: Lampy anglik a normalne
 
Cytat:

Napisał fokus mury
To jak odroznic anglika od europejczyka :fcp9

Tak jak Ci pisałem. Jak rozumiem lampy masz całe na aucie otwórz maskę i popatrz na której są jakie oznaczenia (LH i RH) oraz strzałki w którą stronę a na angielskich lampach będzie odwrotnie.
Pozdrawiam

szafarek 06-05-2008 10:37

Re: Lampy anglik a normalne
 
Na lampie (obudowa tam gdzie wkładasz żarówkę ) masz LHD lub RHD.
LHD to europejczyk, RHD anglik.
wiem, bo dopiero co kupowałem. Zmieniłem przód na poliftowy i kupowałem lampy, zderzak i halogeny.
Na lampach mam LHD !!!! i swieca jak powinny

shapyr 06-05-2008 19:58

Re: Lampy anglik a normalne
 
Cytat:

Napisał gerffi
Cytat:

Napisał shapyr
Inna literka homologacyjna, czyli literka E z cyferką. Dla UK jest to E11, a dla kontynentu np. E4 (Holandia) i takie są ok.

Nie prawda:) Mialem od anglika i mialy literke E4 :) J

Wcale to nie znaczy, że nie prawda, tylko prawdopodobnie oznacza, że wytwórca (sprzedawca) takich lamp oszukiwał... Można w necie poczytać o oznaczeniach reflektorów samochodowych.

kuchcik78 12-05-2008 18:46

Re: Lampy anglik a normalne
 
Panowie E11 maja auta produkowane w Angli bo to sprawdzilem ale nie sa to koniecznie lampy do ruchu lewostronnego bo brat ma nissana europejczyka produkowanego w angli i ma E11 wiec nie do konca tak jes i nie mozna sie tym sugerowac.

kikson112 15-05-2024 06:12

Odp: Lampy anglik a normalne
 
Witam, wiem temat stary ale szkoda otwierać nowy, moja lampa jest uszkodzona a mam okazję kupić używki ale wersja angielska, będzie to działać? Moje są sterowane elektrycznie a tamte nie. I wiadomo że jest jakaś przeróbka, pytanie czy jest sens.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.