Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] SKV Germany - zaciski hamulcowe - słyszał ktoś? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=282139)

Tyskiebeer 11-06-2018 18:45

SKV Germany - zaciski hamulcowe - słyszał ktoś?
 
W jednym ze sklepów internetowych znalazłem zaciski hamulcowe firmy SKV. Zamiennik.
Słyszał ktoś o tej firmie? Jakieś opinie? O NTY znalazłem same złe.
SKV nie znam. Bawić się w to czy kupować regenerowane oryginały?
Chodzi mi konkretnie o tylne bo planuję zmienić moje przedliftowe na poliftowe.
Pozdrawiam.

weuek 11-06-2018 20:13

Odp: SKV Germany - zaciski hamulcowe - słyszał ktoś?
 
To chińska rzecz z wymyśloną przez europejskiego importera marką podszywającą się pod SKF. Oczywiście, "Germany" jest w celu zachęcenia naiwnych/niekumatych.

Identyczna sprawa jak Denckermann Geprufte Qualitat.

slawek-kali 11-06-2018 20:47

Odp: SKV Germany - zaciski hamulcowe - słyszał ktoś?
 
Nie ma takich firm w DE.. przynajmniej ja nigdy nie slyszalem :D

weuek 11-06-2018 20:51

Odp: SKV Germany - zaciski hamulcowe - słyszał ktoś?
 
Producentem tego skv jest ta firma:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Zamawiasz, wymyślasz jakąś markę i handlujesz. Pełno takich rzeczy jest na naszym rynku.

klocolus 12-06-2018 00:56

Odp: SKV Germany - zaciski hamulcowe - słyszał ktoś?
 
Cytat:

Napisał Tyskiebeer (Post 2991470)
W jednym ze sklepów internetowych znalazłem zaciski hamulcowe firmy SKV. Zamiennik.
Słyszał ktoś o tej firmie? Jakieś opinie? O NTY znalazłem same złe.
SKV nie znam. Bawić się w to czy kupować regenerowane oryginały?
Chodzi mi konkretnie o tylne bo planuję zmienić moje przedliftowe na poliftowe.
Pozdrawiam.


Jeżeli chodzi o zaciski to żadnych zamienników a tym bardziej firmy "krzak". Przez Niemcy to one zapewne nawet nie przelatywały :one:. A jak zapłacili Chińczykowi 4 dolary za zacisk to nie może być dobry i trwały (gdyby zapłacili odpowiednio to zapewne byłby taki sam jak nie lepszy od oryginału ale w ogólnym rozrachunku producentowi się to nie opłaci).

Najlepiej kupić używane oryginały w przyzwoitym stanie i się cieszyć z eksploatacji, jeżeli trzeba to zregenerować u kogoś sprawdzonego albo samemu.

Pzdr. Karol

Speedo 12-06-2018 06:35

Odp: SKV Germany - zaciski hamulcowe - słyszał ktoś?
 
ja z tego SKV kupiłem egr ostatnio, fabrycznie zepsuty, strata czasu i pieniędzy

weuek 12-06-2018 13:52

Odp: SKV Germany - zaciski hamulcowe - słyszał ktoś?
 
Zawsze gdy widzę taką nową ściemniarską markę, to tyle drążę internety, aż znajdę pochodzenie części.

I kolega wyżej ma rację co do cen: graty rzeczywiście kosztują po kilka dolarów hamerykanskych. Jeśli zamówisz przynajmniej paletę klocków hamulcowych, to jeden komplet w pudełku (nazwany i malowany jak tam sobie zażyczysz) kosztuje u producenta 3-5 USD. Takie jest pewnie pochodzenie części opisywanych w aso jako "ekonomiczne".

klocolus 12-06-2018 15:21

Odp: SKV Germany - zaciski hamulcowe - słyszał ktoś?
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 2991800)
Jeśli zamówisz przynajmniej paletę klocków hamulcowych, to jeden komplet w pudełku (nazwany i malowany jak tam sobie zażyczysz) kosztuje u producenta 3-5 USD. Takie jest pewnie pochodzenie części opisywanych w aso jako "ekonomiczne".

Wszystko zależy ile zapłacisz skośnym, ta "ekonomiczna" część wcale nie musi być zła jeżeli dopłacisz te pół dolara więcej za kontrolę i lepszy materiał/wykonanie. A ASO pewnie jakieś minimum standardów trzyma (choć od ideału daleko) a taka firma no name to cholera wie.

Ja tam jestem za używanymi oryginalnymi częściami w dobrym stanie np. z anglików. Te co idą na pierwszy montaż są zwykle najlepsze, nawet po kilku latach przewyższają zamienniki.

pankrakus 12-06-2018 15:29

Odp: SKV Germany - zaciski hamulcowe - słyszał ktoś?
 
Witam


Taaaak używane lepsze od nowych => tak mi się skojarzyło

https://img.myloview.pl/fototapety/s...0-30937492.jpg

pozdrawiam
pankrakus

BrettBoyko 29-04-2019 15:37

Odp: SKV Germany - zaciski hamulcowe - słyszał ktoś?
 
Witam

Na swoim aucie zaciski SKV mam już 1,5 roku, jestem z nich jak najbardziej zadowolony.
Bardzo dobra jakość wykonania, wszystko działa jak należy i na pewno jeszcze mi posłużą.

Pzdr


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.