Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Światła do jazdy dziennej - LED (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=75993)

Grinch 13-03-2017 19:14

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Co z tego, że by przeszło - i tak nie jest to zgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami i nie ma znaczenia czy świeci podczas migania migaczy czy nie świeci.
Klosz lampy nie jest przystosowany do świecenia świateł dziennych i tyle w temacie.

Wsadzanie dziwnych żarówek jest równoznaczne z zakładaniem np HIDów do zwykłych lamp.

rieper 13-03-2017 19:21

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] dokładnie ja tak zrobiłem i jest ekstra. Efekt tych Magnetti Marelli LAQ010 jest super. Polecam, mam je już pół roku i świecą jak nowe.

mrynk 22-03-2017 11:41

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] dzięki za potwierdzenie moich domysłów.
No a same lampy napisane maja ze gwarancja świecenia 30 000 h, co daje ponad 10 lat działanie przy codziennym 8 h używaniu.

Więc pół roku to drobiazg teoretycznie ;)

olkos 13-02-2018 08:24

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał jjkz (Post 2383463)
Czy ma ktoś doświadczenia z montażem Magneti Marelli LAQ010 do focusa 2004-2007r.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Lampy mają typowe mocowanie do zderzaka Focusa po lifcie.
Jedynym drl z dedykowanym mocowaniem przed liftem jest Hella 2PT 010 177-811 niestety cena jest wysoka.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Znalazłem jeszcze produkowane przez firmę EURALIGHT LED światla, które mają adapter umożliwiający montaż poliftowych świateł drl w focusach MK2 2004-2007.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Temat powraca. Czy komuś udało się zamontować takie światła w MK2 przed liftem? Jak to zrobić? Gdzie zakupić taki adapter (rysunek 2 element nr 2)? Ewentualnie jak dorobić? Myślałem już by wykorzystać profil aluminiowy zamknięty o boku 1cm. Planuję zainwestować w OSRAM LEDriving FOG LEDFOG101 i muszę być pewny, że będą pasowały.

weuek 13-02-2018 08:40

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Po dwóch kompletach ledowych (w 9 lat) wiem, że kolejne moje dokładane dzienne będą na zwykłych żarówkach 21W.

Bluur 27-06-2018 14:56

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
DRL PY21W w kierunkowskazie (białe i pomarańczowe kiedy włączamy kierunek) - czy to legalne?

hindus 28-06-2018 05:18

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Wydaje mi się że żadne niefabryczne rozwiązanie zmieniające funkcjonalność dowolnych świateł z zewnątrz samochodu nie jest legalne, bo nie było homologowane :)

bailaga 01-07-2018 23:56

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Czy ktoś zdecydował się na montaż żarówki dwufunkcyjnej czyli kierunkowskaz + dzienne? Jeśli tak to może dodać zdjęcie jak to wygląda? Zastanawiam się nad tym tylko nie wiem czy pomarańczowy klosz nie zakłóci białego światła.

weuek 02-07-2018 17:51

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Do twojego auta takie rozwiązanie się nie nadaje.

Mrmister 06-07-2018 12:30

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Panowie poszukuje przekaźnika R15 do świateł dziennych do Focusa 2006 Ghia.\
Ma ktoś może na zbyciu???

Yoo! 17-07-2018 19:05

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Koledzy możecie mi podpowiedzieć jak zamontować światłą NSSC 510HP pod włącznik automatyczny w Focusie MK2 przed liftem

Bump:

Wayne 23-09-2018 00:01

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
A ja się pochwalę swoimi dziennymi. Rzeźbienie całą sobotę i trochę niedzieli, zdejmowanie zderzaka, wycinanie i wiele innych, ale zakończone sukcesem. Lampy pochodzą od Mondeo MKIV po lifcie. Zapalają się tak samo jak w w oryginale. Po stacyjce całą mocą, a po zapaleniu pozycyjnych lub mijania świecą przygaszone. Całkowicie legalnie bo oryginalnie :)
Na zdjęciach słabo widać, ale może dopatrzyć jak świecą przy zapalonych światłach i bez.
Świetnie współgrają z czujnikiem światła.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mrmister 03-12-2018 16:02

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Z racji tego że ostatnio dość modne są żarówki LED'owe zastanawiam się nad ich wymianą w miejsce zwykłych tylko jest jedno "ale"... Mianowicie mam światła DRL i zamontowany osławiony bezpiecznik R15. Wszystko działa pięknie to znaczy w dzień palą się tylko mijania z mniejszą mocą bez pozycji tył, przód i dopiero jak czujnik załapie mrok albo tunel to złączają się mijania z pełną mocą i oczywiście wszystkie postojówki, oraz deska rozdzielcza się podświetla. Moje pytanie czy taka żarówka LED'owa też będzie w stanie świecić z mniejszą mocą w dzień po przekaźniku R15? I czy ktoś już to ćwiczył?

rzepetto 03-12-2018 16:09

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Za montowanie żarówek LED zabierają dowód rejestracyjny.

Mrmister 03-12-2018 16:20

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał rzepetto (Post 3063573)
Za montowanie żarówek LED zabierają dowód rejestracyjny.

Kolega z własnego doświadczenia czy z drogówki? Kuzyn już od roku jeździ tyle że ma lampy soczewkowe i jakoś nie zabrali...

Wayne 03-12-2018 16:53

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Mrmister.
Pomijając kwestię legalności, homologacji, itd., wystarczy, że będziesz miał stłuczkę (nawet nie z Twojej winy), kierowca drugiego samochodu powie, że go oślepiłeś i nici z odszkodowania. Może tak być, że przy stłuczce, wypadku zbijesz lampę reflektorową, a będzie kumaty i dociekliwy policjant to też będziesz miał problemy.
Twoja sprawa czy założysz czy nie, ale ja Ci nie pomogę z kwestią ciemniejszego świecenia, Musiałbyś wziąć jakąkolwiek żarówkę 12V i poćwiczyć z obniżonym napięciem.
Chociaż z drugiej strony żarówka, żarówce nie równa. Przykładem podam LED 230V u mnie w domu. Jedna współpracuje z podświetleniem włącznika przy ścianie, a inna nie chce, ponieważ po wyłączeniu cały czas się żarzy i trzeba wyciągać podświetlenie włącznika.
Tak więc, zależy od indywidualnej żarówki LED.

papse 03-12-2018 20:29

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał Mrmister (Post 3063581)
Kuzyn już od roku jeździ tyle że ma lampy soczewkowe i jakoś nie zabrali...

A mój kuzyn od roku jeździ po alkoholu ..... i też mu nie zabrali.
To znaczy, że wszystko jest OK?

Mrmister 03-12-2018 21:26

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał Wayne (Post 3063592)
wystarczy, że będziesz miał stłuczkę (nawet nie z Twojej winy), kierowca drugiego samochodu powie, że go oślepiłeś i nici z odszkodowania. Może tak być, że przy stłuczce, wypadku zbijesz lampę reflektorową, a będzie kumaty i dociekliwy policjant to też będziesz miał problemy.

Masz rację Wayne tutaj dla ubezpieczalni może być tzw. "żer" o tym nie pomyślałem. Z resztą ten EUropejski czyt. "szwabski" pomysł na ledy na siłę np. do domu, to taki nie mały trik. Już widzę w nowych mercach czy "ałdi" że np. z tyłu te ledy zaczynają lekko mówiąc "siadać" i migają, albo zamiast prawego kierunku miga całą lampa na czerwono i nie jest to wersja USA ;-). Widziałem już niejednokrotnie na trasie. Jak pytałem posiadacza nowej A4 jakie są koszty takiej wymiany żarówki ledowej to się za głowę złapał i prosił żebym nie pytał...

rzepetto 04-12-2018 07:14

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał Mrmister (Post 3063581)
Kolega z własnego doświadczenia czy z drogówki? Kuzyn już od roku jeździ tyle że ma lampy soczewkowe i jakoś nie zabrali...

W sobotę robiłem przegląd i diagnosta nie przybił pieczątki Ukraińcowi z takimi światłami, wywiązała się dyskusja, oburzenie i diagnosta jakiś przepis wyciągnał wg którego po pierwsze nie należy się przegląd a po drugie w przypadku zatrzymania przez policję zabierany jest dowód. Na YT jest film jak gość porównuje zwykłe H7 z ledami, nawet takimi za 300 zyla(instalacja dodatkowa była robiona pod nie itp). te światła świeciły bardzo dziwnie, nie mówiąc o tym, że oślepiały innych kierowców. Z soczewkami może rzeczywiście jest nieco lepiej ale nadal nielegalnie.

weuek 04-12-2018 13:29

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał Mrmister (Post 3063570)
Z racji tego że ostatnio dość modne są żarówki LED'owe zastanawiam się nad ich wymianą w miejsce zwykłych

Po tym wstępie już widać, że nie warto doradzać.

Plus apostrofoza, rzecz jasna.

Mrmister 04-12-2018 21:34

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 3063977)
Po tym wstępie już widać, że nie warto doradzać

Rozwiń temat weuek bo nie bardzo rozumiem dlaczego nie warto, od tego jest chyba to forum?

weuek 04-12-2018 21:39

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Dobrze, że modne nie jest wysmarowanie szyb odchodami borsuka, bo musiałbyś i ty tak uczynić.

Chyba zrozumiałeś.

Mrmister 05-12-2018 17:43

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 3064261)
Dobrze, że modne nie jest wysmarowanie szyb odchodami borsuka, bo musiałbyś i ty tak uczynić.

Chyba zrozumiałeś.

weuek gdyby wszyscy rozumowali tak jak Ty to pewnie zamiast autostrad nadal mieli byśmy "dzikie pola" zamiast galerii handlowych pewnie robili byśmy zakupy na targach takich jak w Kabulu a zamiast taksówek po błotnistych drogach śmigały by furmanki ciągnięte przez wygłodniałe szkapy... Rozumujesz trochę tak jak to było kiedyś w ofercie Henry'ego Forda i jego pierwszego samochodu zwanego T. "Dostępne były wszystkie wersje kolorystyczne, ale tylko wówczas kiedy był to kolor czarny" ;-)))

weuek 05-12-2018 20:11

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
I pięknie byłoby (pisane razem).

Mrmister 05-12-2018 21:40

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
... Powracając do tematu żarówek to może ktoś poleci dobre żarówki mijania z barwą niebieską, świecące lepiej niż standardowe?

hindus 05-12-2018 23:17

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Albo niebieskie albo świecące lepiej niż standardowe ;)
Zobacz [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mrmister 06-12-2018 07:55

Odp: Światła do jazdy dziennej - LED
 
Cytat:

Napisał hindus (Post 3064827)
Albo niebieskie albo świecące lepiej niż standardowe

i tu jest "pies" pogrzebany... :lol:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.