Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] wyciek płynu wspomagania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=267952)

Jacek K. 09-08-2017 13:46

wyciek płynu wspomagania
 
Witam szczęśliwych użytkowników fuzji :) Zwracam się o pomoc z moim fordkiem. Otóż od pewnego czasu wycieka płyn wspomagania. Najpierw mechanik stwierdził,że to usterka "maglownicy", została wysłana do regeneracji. Po założeniu kilka dni było dobrze i ponownie płyn zaczął wyciekać. W ramach gwarancji mechanik wysłał "maglownicę" do warsztatu, który ją regenerował i po powrocie, i ponownym założeniu przez kilka dni było dobrze. Po kilku dniach płyn zaczął ponownie wyciekać, czasami trochę a czasami, szczególnie po dłuższej jeździe, do minimum. Kolejny mechanik stwierdził,że jest wyciek przy "czujniku ciśnienia układu wspomagania" i należy go wymienić.
I teraz moje pytania: czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem, bo przeglądając forum nie znalazłem aby dotyczył on fusiona?
Gdzie mogę kupić ten czujnik, gdyż w internecie i na tzw. "szrotach" nie znalazłem go?
Czy wymienia się tylko czujnik czy jeszcze jakieś części?
Pozdrawiam i życzę bezawaryjnej jazdy :)

madamsz 10-08-2017 12:32

Odp: wyciek płynu wspomagania
 
Nie napisałeś czy diesel czy benzyna (albo nie widzę :) ) - robiłem ostatnio pompę i maglownicę w 1,4 benzyna z 2004 i nie czaję żadnego czujnika ciśnienia płynu wspomagania. W dieslu chyba też jest tylko pompa napędzana paskiem i maglownica w układzie, no i jeszcze przewody :). 1,6 ma elektryczne wspomaganie ale też nie widziałem żadnego czujnika. Jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi. Ale na moja głowę coś jest źle zrobione i cieknie.

Mariusz

karoleks 31-08-2017 14:44

Odp: wyciek płynu wspomagania
 
Od 2 dni mam też wyciek przy maglownicy. Jestem na wakacjach w trasie po Polsce i dopiero po powrocie dam zarobić mechanikom. Aż się boję co mi powiedzą. Na razie troszeczkę dolewam uszczelniacza i jakoś muszę dotrwać do powrotu. Może na forum w międzyczasie coś się wyjaśni. FF 1.4 benzyna+gaz 2008 rok.

Przemaz 01-09-2017 18:35

Odp: wyciek płynu wspomagania
 
Mnie ciekło przy pompie wspomagania ale moje mechaniki nie chcieli zdradzić sekretu
5 min na podnośniku i sprawa opanowana - podobno fordy maja jakieś "dziwne połączenia na wspomaganiu "

jrfs 21-04-2019 19:58

Odp: wyciek płynu wspomagania
 
Nie chce zakładać nowego tematu. dzisiaj zauważyłem wyciek różowego płynu. Myślałem że to płyn chłodzący, ale nie ten jest gęsty. Wygląda na płyn z układu wspomagania. Czy to poważna awaria? Mam jechać w trasę na długi weekend. Czy zdążę naprawić?

madamsz 23-04-2019 09:44

Odp: wyciek płynu wspomagania
 
Bez zlokalizowania wycieku to można sądzić że silnik do wymiany :). Musisz dokładnie poszukać przecieku, może wystarczy coś dokręcić, a może trzeba coś wymienić albo zregenerować.

jrfs 23-04-2019 20:46

Odp: wyciek płynu wspomagania
 
Jutro rano jadę do mechanika. Może koledzy podpowiedzą jaki płyn na dolewkę?

Skolmi 24-04-2019 08:20

Odp: wyciek płynu wspomagania
 
Np. Mobil ATF 220.

jrfs 08-05-2019 20:32

Odp: wyciek płynu wspomagania
 
Cytat:

Napisał jrfs (Post 3121623)
Nie chce zakładać nowego tematu. dzisiaj zauważyłem wyciek różowego płynu. Myślałem że to płyn chłodzący, ale nie ten jest gęsty. Wygląda na płyn z układu wspomagania. Czy to poważna awaria? Mam jechać w trasę na długi weekend. Czy zdążę naprawić?

Skończyło się wymianą przewodu odchodzącego od przekładni kierowniczej. Koszt przewodu, szkoda gadać

azup 15-05-2019 10:19

Odp: wyciek płynu wspomagania
 
te przewody w Fordzie to jakaś porażka, też miałem uszkodzony. Oddano do zakucia - firma stwierdziła, że tego węża nie zakuje bo jest jakoś dziwnie skontruowany i prasa nie potrafi go zakuć. W Aso oryginał ok 700zł. I problem rozwiązany.
Ale zanim wymieniłem wąż zdażyły paść 2 pompy wspomagania...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.