Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Obieg powietrza otwarty i zamknięty, z klimatyzacją - jaki jest ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=217953)

langolier 13-01-2015 14:15

Obieg powietrza otwarty i zamknięty, z klimatyzacją - jaki jest ?
 
Witam
jaki jest obieg powietrza w Focusie z klimatyzacją przy zamkniętym i otwartym obiegu wewnętrznym ?
Ja sobie to wyobrażam tak (ale chciałbym aby ktoś kto się zna to zweryfikował a nie pogdybał jak ja):
Przy otwartym obiegu powietrze wpada do układu (gdzieś na podszybiu ?), potem idzie do filtra kabinowego (przeciwpyłkowego), później do parownika klimy i stamtąd do układu z przegrodami i nagrzewnicą, regulowanymi z wnętrza kabiny, sterującymi kierunkiem nawiewu ?
Przy zamkniętym obiegu wlot powietrza z zewnątrz jest zamknięty a powietrze z kabiny (gdzie wlot ?) jest kierowane bezpośrednio do parownika klimy (nie przechodzi przez filtr przeciwpyłkowy (kabinowy)) i to są różnice w stosunku do obiegu otwartego ?

Podobno w różnych autach jest różnie - czy ktoś kumaty może to zweryfikować jak to jest w Focusie (zapewne w innych Fordach z klimą jest podobnie) ?

sosu22 13-01-2015 20:30

Odp: Obieg powietrza otwarty i zamknięty, z klimatyzacją - jaki jest ?
 
Przy zamkniętym obiegu wlot powietrza z zewnątrz jest zamknięty a powietrze z kabiny (gdzie wlot ?) j

pod siedzeniami od kierowcy i pasazera

langolier 14-01-2015 10:19

Odp: Obieg powietrza otwarty i zamknięty, z klimatyzacją - jaki jest ?
 
Dziękuję !
A reszta pytań - znasz odpowiedź ?

karski 14-01-2015 16:57

Odp: Obieg powietrza otwarty i zamknięty, z klimatyzacją - jaki jest ?
 
Cytat:

Napisał sosu22 (Post 2332677)
Przy zamkniętym obiegu wlot powietrza z zewnątrz jest zamknięty a powietrze z kabiny (gdzie wlot ?) j

pod siedzeniami od kierowcy i pasazera

A pod siedzeniami to czasem nie jest nawiew na nogi pasażerów z tyłu? Pierwsze słyszę, żeby to był wlot. Chyba, że w innym miejscu się znajduje:?:

juri2069 14-01-2015 17:08

Odp: Obieg powietrza otwarty i zamknięty, z klimatyzacją - jaki jest ?
 
Ja gdzieś czytałem że wlot do obiegu wewnętrzenego jest przy nogach, ale z przodu , czyli pewnie tam gdzie jest nawiew na nogi , zamienia się w odkurzacz mocnossący i ssie automatycznie wypuszczając powietrze kratkami z kokpitu :D
Ale pewny nie jestem.
Bo gdzie jakieś wloty powietrza pod siedzeniami , jak już obieg wewnętrzny od dobrych kilkunastu , jeśli nie więcej , lat istnieje.
Wtedy żadnych przewodów nie było pod fotelami


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.