Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Nie można otworzyć w ogóle bagażnika + informacja o otwartym na biegu wstecznym (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=317359)

aventadorrre 10-02-2021 19:47

Nie można otworzyć w ogóle bagażnika + informacja o otwartym na biegu wstecznym
 
Witam,
Od listopada jestem posiadaczem Focusa MK3, 2016r.

Dzisiaj dopadł mnie pierwszy problem. Rano pojechałem w jedno miejsce i normalnie otworzyłem bagażnik. Po 3h pojechałem w inne, chciałem parkować, wrzucam wsteczny i dostałem komunikat, że bagażnik otwarty. No ok, zaparkowałem, chce otworzyć bagażnik i się nie da. Ani z pilota 2x, ani klamką. Na pilota reaguje kliknięciem gdzieś w schowku + światłami, a na klamkę podobnie, zapalają się światła na ułamek sekundy tak jakby się zaraz otworzył i zamknął.
To samo na biegu wstecznym, zapalają się lampki pod lusterkami tak jakby otworzyć drzwi lub właśnie bagażnik.
Cały czas auto trzymałem w garażu, dziś wyjątkowo od rana na zewnątrz, ale bez przesady, że przy -1 i kilku godzinach na polu psuje się elektryka.
Nie wiem od czego zacząć. Jakby nie otwierał tylko z klamki to bym rozebrał, bo wiadomo, że to wina gdzieś tam. A tutaj wsteczny, pilot?
Zostaje elektryk?

Pozdrawiam

M.A.G. 10-02-2021 20:04

Odp: Nie można otworzyć w ogóle bagażnika + informacja o otwartym na biegu wstecznym
 
Obstawiam dość częsty przypadek - przetarta wiązka kabli w klapie bagażnika i stąd te "cuda" - gdyby "padł" sam zamek klapy to nie było by dodatkowo psikusów z elektryką.

Nie wiem czy w tym przypadku będzie łatwo się zabrać do naprawy, bo dostęp do wiązki jest po otworzeniu klapy :?

aventadorrre 10-02-2021 20:12

Odp: Nie można otworzyć w ogóle bagażnika + informacja o otwartym na biegu wstecznym
 
Byłem w garażu zorientować się w sytuacji. Jak się zlozy siedzenia to można dostać się do samego zamka w bagażniku odkręcając osłonę. O ile dobrze myślę, że wiązka jest tam gdzie sam zamek, za materiałową osłoną na klapie? Czy może chodzi o wiązkę w innym miejscu?

technik08 10-02-2021 20:25

Odp: Nie można otworzyć w ogóle bagażnika + informacja o otwartym na biegu wstecznym
 
Wiązki przecierają się przy zawiasach bagażnika .

aventadorrre 11-02-2021 14:02

Odp: Nie można otworzyć w ogóle bagażnika + informacja o otwartym na biegu wstecznym
 
Dzięki panowie za pomoc. Problemem faktycznie okazała się wiązka, w miejscu zgięcia przy początku zawiasu. Na początku ją wykluczalem z uwagi właśnie na te anomalie z biegiem wstecznym.
Poruszałem nią trochę i bagażnik się otworzył. Jak będę miał trochę więcej czasu to ją rozbiore z izolacji i zobaczę jak wygląda.

WaldekFocus 16-05-2023 20:55

Odp: Nie można otworzyć w ogóle bagażnika + informacja o otwartym na biegu wstecznym
 
Panowie - odswieze temat - padł mi przycisk otwierania bagażnika. To już drugi raz w ciagu 2 lat. Pierwszy był oryginalny Ford, drugi zamiennik. Zamiennik wytrzymał rok tylko. Czy ze swojego doświadczenia - te oryginalne Fordowe są trwalsze i warto wydać te 3x więcej $?

pablo196 21-09-2023 19:17

Odp: Nie można otworzyć w ogóle bagażnika + informacja o otwartym na biegu wstecznym
 
Witam, podłączam się do tematu. Posiadam FF mk3 kombi i bagażnik można otworzyć tylko z pilota. Gdy chce go otworzyć przez klamkę na klapie bagażnika (mikrostyk z oświetleniem tablicy rejestracyjnej) to nie ma żadnej reakcji ale podświetlenie tablicy rejestracyjnej działa poprawnie. Kupiłem nowy mikrostyk ale dalej to samo. Co może być przyczyną nieotwierającego się bagażnika?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.