Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 1994-2000] Jak wyjąć Koło zapasowe? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=5199)

sip 09-05-2005 07:22

Jak wyjąć Koło zapasowe?
 
Jak wyjąć koło zapasowe z transita i co do tego jest potrzebne jakiś specjalnyn klucz? Teraz strasznie lata pod spodem.

rostek 11-05-2005 08:34

tam gdzie masz lewarek powinienes miec tez taką długa 'korbe' na dwa razy składaną. rozkładasz ją i wsadzasz w tył (jak otworzysz tylne tuz nad zderzakiem masz tki otówór kwarratowy ) tam wsadzasz i musisz trafic w takie jakby jażmo i musi ci to zatrzasnac sie z ta korbapotem tylko krecac w lewo opuszczasz kolo podwieszone na lince i wyjmujesz . powodzenia 8)

sip 11-05-2005 10:10

Może podeślesz zdjęcie tej korby, dokładniej końcówki bo nie mam, może coś dorobie.

Goodmen 18-05-2005 07:43

Jak już będziesz miał korbę to uważaj na sam mechanizm zaczepu, lubi odpadać nasadka plastikowa.

wiktor133 04-01-2007 18:13

Ten mechanizm to przekleństwo w transicie ciągle rdzewieje i nie działa jak trzeba raz walczyłem z nim na drodze ze 3 godziny a koło zaczeło tylko latać (opadło z 10 cm i dalej nic) nawet później w kanale miałem problem dopiero jak cudem dostałem się do takiej zapadki to opadło (na mnie) Obecnie skonstrułowałem własny mechanizm a oryginalny wyrzuciłem, od tej pory nie miałem problemów. pozdrawiam

jezierek 06-01-2007 08:40

miałem kiedys problem z wyjęciem tej zapasówki koło opadło jakies jak pisze wiktoe133 włąsnie 10cm i musiałem odkręcac torxem tą całą winde od koła. Męczyłem sie z tym bardzo długo w końcu sie udało. Samochód był cały w błocie wiec i podwozie było ( nie pytajcie jak wygądałem :D ) od tamtej pory w transitcie taty jeździ zapasówka na pace

Olo1 06-01-2007 13:09

Jak masz busa to w tyle jak otworzysz drzwi w zderzaku masz po prawej stronie dziurkę wkładasz tam orginalny klucz do kół tą szpicą do końca i delikatnie zacznij kręcić w lewo koło na lince zacznie się opuszczać w dół ino uwarzaj bo gniazdo gdzie wchodzi klucz lubi pękać ja już usiebie spawałem!!! te gniazdo ma tą koncówkę tak mocno schartowaną żę przy dużym oporze poprostu pęka

ziemek56 06-01-2007 14:20

W furgonach klucz - korba (u mnie składana) to po prostu korba do podnośnika "pantograf" - oba znajdują się w ściance lewej za tulnym błotnikiem. U mnie otwór do "korby" jest centralnie tuż nad zderzakiem.

Marifex 06-01-2007 17:14

Ja mam

na pace w odleglosci okolo 10 cm od klapy srube na klucz 19 (taki jak koła) i sobie obnizam koło i je wyciagam Z tym ze lubi to rdzewiec

Dzis mialem bardzo przykre zajscie z tym kolem W kanale byl tata ja je odkrecalem spadło i go uderzyło Tragedia Na szczescie wszystko sie dobrze skonczylo :fcp20

POZDRO

ziemek56 07-01-2007 00:34

KOŁEM ? Do Przodków to z bandoletów strzelali. Dobrze że skończyło się lekko. Roztropności na Nowy Rok.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.