Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Po odpaleniu kopci na niebiesko-szaro (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=222410)

Piczonek 30-03-2015 18:01

Po odpaleniu kopci na niebiesko-szaro
 
Witam posiadam Mondeo mk3 koncowka 2004R z silnikiem tdci 130 .
Problem jest gdy odpale samochod po dlugim postoju kopci na niebiesko albo szaro zalezy od dnia ,,nie ma reguly czy jest -4 czy +12 .Autko pali na tyk przy kazdej tem. Jesli chodzi o przyspieszenie jestem zadowolony predkosc maksymalna autka 225 no i slawnej sprezynki nie widac ale martwi mnie to ze strasznie kopci tylko przy odpaleniu po dlugim postoju .Obroty faluja . Pozdrawiam doradzcie cos tylko nie piszcie ze to swiece hehe xD

Adam21 30-03-2015 18:39

Odp: Po odpaleniu kopci na niebiesko-szaro
 
Oleju nie ubywa ponad normę? Jeśli nie kopci cały czas na niebiesko i jest moc to pewnie uszczelniacze zaworowe ;d

Piczonek 30-03-2015 20:09

Odp: Po odpaleniu kopci na niebiesko-szaro
 
olej leje fordowski 5W30 tak jak ksiazka pisze wymieniam co 10-12 tys + wszystkie filtry lacznie z filtrem paliwa. Oleju nie ubywa tz moze tam ,,troszke ujdzie od wymiany do wymiany ale to norma kazdy silnik potrzebuje smarowania. Spalanie w normie ok 5,5L .Autko kopci na niebiesko albo szaro moze przez jakies 60s zaraz po odpleniu zimnego silnika pozniej jest wszystko wporzadku . No chyba ze depne ostro do konca na kazdym biegu to poleci czarny dymek ale to norma jak u kazdego disla :)
Napisz mi jeszcze o tych uszczelniaczach zaworowych jakie to sa koszta i czy jest przy tym duzo roboty . Pozdrowka :)

Adept 30-03-2015 20:21

Odp: Po odpaleniu kopci na niebiesko-szaro
 
same uszczeniacze nie są drogie ale robocizna już tak bo musisz ciągnąć głowicę a jak to robisz to i musisz ją splanować a to dodatkowe koszta + robocizna.

Adam21 30-03-2015 20:32

Odp: Po odpaleniu kopci na niebiesko-szaro
 
Niektórzy twierdzą, że da się to zrobić be ściągania glowicy, ale czy znajdzie się mechanik, który da rade?

Piczonek 30-03-2015 20:37

Odp: Po odpaleniu kopci na niebiesko-szaro
 
kurde :( myszle ze to jest to bo jak ruszam na ,,wyczucie ,, to słychac glosniej jak disel klekocze a to wszystko przez to ze zwlekalem z wymiana napinacza z rorzadu gdy mi rorzad glosniej pracowal slychac bylo zawory a gdy wymienilem napinacz to glosna praca zaworow ustala ale zostal ten dziwny klekot gdy ruszam na wyczucie . No i jeszcze musze uszczelki gdzie sa wtryski wymienic bo mokre sa . Zmieszcze sie w 700 stowkach? Zalezy mi zeby to bylo zrobione konkretnie a nie na odpierdziel .

salom 30-03-2015 20:47

Odp: Po odpaleniu kopci na niebiesko-szaro
 
Uszczelniaczy nie dotykaj, wyrzucone pieniądze, a dymienie przez 60 sekund po uruchomieniu po nocy, to krócej niż samochód wychodzący z fabryki.Takie osiagi jak pisałeś, to nie u każdego diesla.Nie zawracaj sobie głowy i ciesz sie jazdą.

Piczonek 30-03-2015 21:05

Odp: Po odpaleniu kopci na niebiesko-szaro
 
No w sumie racja .Jak by nie patrzac autko od kad kupilem jezdzi bez problemow nigdy mnie nie zawiódł oraz nie mial powaznej awarii tylko tam pare rolek i paskow wymienilem ale to uwazam za pierdoly ktore poprostu trzeba wymienic .

Adept 31-03-2015 06:14

Odp: Po odpaleniu kopci na niebiesko-szaro
 
Cytat:

Napisał Adam21 (Post 2379161)
Niektórzy twierdzą, że da się to zrobić be ściągania glowicy, ale czy znajdzie się mechanik, który da rade?

Da się to zrobic przy silnikach 8v a nie 16v. Planowane głowicy koszt koło 120-150 zł.

Adam21 31-03-2015 07:16

Odp: Po odpaleniu kopci na niebiesko-szaro
 
Widziałem film, gdzie gość robił to przy 16 zaworach.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.