Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Fotelik dla dziecka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=318253)

gregor75 10-03-2021 21:38

Fotelik dla dziecka
 
Jaki proponujecie fotelik dla dziecka ?
Dla noworodka , Isofix , certyfikat ADAC .
Do focusa III kombi .
:569: pilne

Rudyjerz 10-03-2021 22:11

Odp: Fotelik dla dziecka
 
U mnie się sprawdził Cybex Aton i mogę go polecić.

Miałem wersję bez bazy (zapinaną na pasy), ale można do niego dokupić bazę i będzie na isofix.

Z innych gadżetów polecam adaptery do niego do wózka - bardzo wygodne rozwiązanie, żeby nie przekładać malucha z fotelika do wózka i z powrotem co chwila.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

potraff 11-03-2021 09:45

Odp: Fotelik dla dziecka
 
Ja młodą woziłem w foteliku, części z wózka 3w1. Dopiero gdy miała ponad rok, jak już była za duża, kupiłem fotelik 15-36, w którym do dziś jeździ - ma 6lat - (niestety nie pamiętam jak się nazywa model), ale model ten miał możliwość kołyski, więc jak młoda spała, to się fotelik przechylało i miała wygodnie.
Z tym, że my niewiele jeździliśmy w pierwszym roku, ot do lekarza, do rodziny gdy lało (jak było ciepło, to piechotą). Dopiero gdy miała 8 miesięcy to pierwszy wyjazd na wieś, no i potem już coraz więcej wyjazdów dłuższych (takich ok 150km). Pierwsze wakacje (nad morze z Sosnowca) to jak miała prawie dwa lata.

wasi69 11-03-2021 10:00

Odp: Fotelik dla dziecka
 
Ja kupiłem używany cybex cloud Q plus z baza za 700 zł. Na miejscu sprawdzilem sobie go. Nir nosił żadnych śladów używania. Poprzednia właścicielka fotelika była wcześniakiem dlatego rodzice przykładali uwagę by tym bardziej nie rzucać tym fotelikiem na lewo i prawo. Nowy zestaw chyba kosztuje razem coś około 1700 zł. Zdjąłem tylko materiał i go wyprałem. Zdecydowałem się na niego bo pasował do stelaża wózka (również Cybex) więc wyciągałem syna w foteliku i wpinałem całość na wózek. Zaletą jest możliwość jego rozłożenia to pozycji leżącej a wadą niestety waga nosidełka. Ciężki jak cholera, ale jak mówię przekładałem go odrazu na wózek a nie nosiłem.

FocST 11-03-2021 10:27

Odp: Fotelik dla dziecka
 
temat przerabiałem - główny problem jaki jest w Fordach (testowane na Focusie MK3 lift i Fiesta mk8) że tylne siedzenia mają spory kąt nachylenia. Przykładowo Recaro/Avionaut dla niemowlaka - kąt siedzenia dziecka jest taki że główka mu opada do przodu. A regulacja w foteliku już jest na maksimum. Cybex jest ok.

patrykSidoruk 11-03-2021 11:31

Odp: Fotelik dla dziecka
 
(do usunięcia)

Rudyjerz 11-03-2021 11:43

Odp: Fotelik dla dziecka
 
Przecież napisał, że dla noworodka.
Tu już mniej dylematów, bo wszystkie chyba są typu kołyska.
Ew. z bazą albo bez.



Wysłane przy użyciu Tapatalka

krakersik 11-03-2021 17:28

Odp: Fotelik dla dziecka
 
Ja miałem w mk2 fl, mk3, mk3 fl: maxi cosi citi z bazą. Rewelacja na isofixach jazda tyłem.

Marek 11-03-2021 17:40

Odp: Fotelik dla dziecka
 
Gregor
Sklep Bajka na Długosza lub Askot na psim polu.
Od groma tego jest. Są tam Panie i doradzą.

gregor75 11-03-2021 18:53

Odp: Fotelik dla dziecka
 
Dzięki za rady , idę wybierać :mrgreen:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.