Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ranger (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=164)
-   -   RANGER 2007 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=35548)

bikej 02-01-2008 13:04

RANGER 2007
 
Dlaczego temat z rangerem zostal zamkniety?? Doprawdy zadziwiajace sa dzialania trzymajacych wladzie na tym forum. Nie dosc, ze odmawiaja zalozenia pod-forum rangera to na dodatek zamykaja tematy z nim zwiazane. Ciekawe.

Chcialem sie odniesc do paru kwestii i zacytowac co nieco, ale jakos sobie poradze bez tego.
Huby/Hubos (to chyba jedna osoba?) oraz inni posiadacze - mam pytanie: posiadacie jakies zabudowy paki? Cos polecacie, odradzacie? Moze jakies fotki?

Co do napedu - dobrze, ze chociaz z 4x4 mozna przelacyc na 4x2 w czasie jazdy, ale nadal uwazam, ze brak mozliwosci swobodnego przelaczania w trakcie jazdy (chocby np. do 50km/h) to wielka wada... Co innego gdyby to byl 4x4, ktory nie boi sie jazdy po asfalcie.. - niestety tak nie jest:/

Autem mialem okazje pojezdzic i generalnie podobalo mi sie.
Co do osiagow to rowniez wydaje mi sie, ze dane katalogowe sa sporo zanizone. Jak juz kupie to przetestuje z gps-em i dam znac, jak jest faktycznie:]

Huby 03-01-2008 14:53

Witam! Huby i Hubos to nie te same osoby choc nicki mamy podobne :)

Co do zabudowy to przez pomylke Forda mialem na swoim Rangerze zabudowe przez jeden dzien(mieli zamontowac mate ochronna, ale ktos sie pomylim). Byla ochydna. Byl to model wystajacy ponad kabine pasazerow.

Teraz mam wyzej wspomniana mate. Jest swietna. Zapinana na specjalne suwaki i zepy.

Co do sprawdzania osiagow z gpsem, to Tomtom zanizal mi predkosc.

Ps. Nie wiem o co chodzi z zamknieciami tematow. Czy jest to az tak wielkim problemme zalozenie podforum ???

bikej 03-01-2008 15:00

Cytat:

Napisał Huby
Witam! Huby i Hubos to nie te same osoby choc nicki mamy podobne :)
Co do zabudowy to przez pomylke Forda mialem na swoim Rangerze zabudowe przez jeden dzien(mieli zamontowac mate ochronna, ale ktos sie pomylim). Byla ochydna. Byl to model wystajacy ponad kabine pasazerow.

TAk, ta wystajaca jest wstretna - zgadzam sie.
Sa jeszcze plaskie, unoszone na teleskopach i tzw. roleta - ciekaw jestem jak sie sprawuje... Wyglada interesujaco, choc nie jest tania (ok. 6tys).
Cytat:

Napisał Huby
Teraz mam wyzej wspomniana mate. Jest swietna. Zapinana na specjalne suwaki i zepy.

Znaczy sie taka plandeka zwykla, tak? Nie halasuje mocno przy jezdzie?
Cytat:

Napisał Huby
Co do sprawdzania osiagow z gpsem, to Tomtom zanizal mi predkosc.

A skad wiesz, ze zanizal?:]

Huby 03-01-2008 15:54

Wiesz prawda jest taka, ze przy zakupie dostalem mate wraz z montazem + opony zimowe i jeszcze kilka rzeczy gratis. wszystko jest kwestia negocjacji. Moj dealer z Wawy wiedzial ze moge w innych miastach tez dodatki dostac i z nim to wynegocjowalem.

Mata to taka plandeka skóro podobna(z jej jakosci jestem naprawde zadowolony). Jutro postaram sie zrobic jakies fotki, ale powinienes bez problemu znalezc ja w necie.

Ogladalem rowniez sztywna zabudowe na teleskopach o ktorej wspomniales. Ma ona swoje plusy i minusy jak wszystko. Dla mnie jest bardziej przydatna miekka mata... dlaczego???? Bo odpinam ja i moge wozic przedmioty wysokie, natomiat ze sztywna nie mozna chyba jezdzic otwarta.... podkreslam slowy CHYBA bo moze istnieja jakies rozwiazania.

Minusem plandeki jest to ze mozna latwo ja otworzyc i ukrasc bagaz.

Jak do tad nie stwierdzilem zeby halasowala. Jest ciszej niz bylo bez niej.

bikej, A skad wiesz, ze zanizal?:]

Bardziej ufam wskaznikowi w samochodzi, ale moze byc i tak ze to gps podawal dokladniejsze dane. Az tak sie na tym nie znam, ale bylo nierazz widoczne ze sygnal z gps mial opoznienia przy przyspieszaniu. Dlatego tez jak bedzie lepsza pogoda to chce sprawdzic przyspieszenie ze stoperem i predkosciomierzem. Moze nie zbyt dokladna metoda, ale zobacze jak to wyjdzie.

bikej 04-01-2008 07:36

Cytat:

Napisał Huby
Mata to taka plandeka skóro podobna(z jej jakosci jestem naprawde zadowolony). Jutro postaram sie zrobic jakies fotki, ale powinienes bez problemu znalezc ja w necie.

No znalazlem, ale fotki i tak mozesz zrobic oraz upublicznic:]
Cytat:

Napisał Huby
[...]Bo odpinam ja i moge wozic przedmioty wysokie, natomiat ze sztywna nie mozna chyba jezdzic otwarta.... podkreslam slowy CHYBA bo moze istnieja jakies rozwiazania.
Minusem plandeki jest to ze mozna latwo ja otworzyc i ukrasc bagaz.

Dlatego sklaniam sie ku tej rolecie - jest CHYBA optymalnym rozwiazaniem, bo: wyglada solidniej niz plandeka, jest zamykana na zamek i -w przeciwienstwie do klapy na teleskopach- mozna ja rozsunac i wozic wysokie przedmioty na pace.
http://www.dakro.com.pl/foto/produkt/max/3525_a.jpg
Cytat:

Napisał Huby
Bardziej ufam wskaznikowi w samochodzi, ale moze byc i tak ze to gps podawal dokladniejsze dane. Az tak sie na tym nie znam, ale bylo nierazz widoczne ze sygnal z gps mial opoznienia przy przyspieszaniu.

Pomiar z gps jest duzo blizszy prawdzie. Byc moze nie zetknales sie z tym tematem, ale fakty sa takie, ze predkosciomierze prawie wszystkich samochodow (z bardzo nielicznymi wyjatkami) zawyzaja predkosc pojazdu o 5-10%. Ma to wpywac dodatnio na bezpieczenstwo na drogach:)
Cytat:

Napisał Huby
Dlatego tez jak bedzie lepsza pogoda to chce sprawdzic przyspieszenie ze stoperem i predkosciomierzem. Moze nie zbyt dokladna metoda, ale zobacze jak to wyjdzie.

Sprobuj (choc wynik bedzie mocno przeklamany).
Jak posiadasz komorke na symbianie i modul gps to jest programik pod tytulem "GP" firmy tempes, ktory mierzy przyspieszenie z dokladnoscia 2-3% odchylenia w stosunku do profesjonalnego sprzetu.

Huby 04-01-2008 12:48

Oto fotki mojej maty.Moze nie wyglada narazie najlepiej ale jest zmrozona i brudna. Na zdjeciach widoczne sa znieksztalcenia od dwoch poprzeczek montowanych pod mata. Sa one proste w demontazu.

http://hotimg15.fotki.com/a/83_24/50_169/b.jpg

http://hotimg6.fotki.com/a/83_24/50_169/c699.jpg

http://hotimg6.fotki.com/a/83_24/50_169/a.jpg

Pinki 04-01-2008 13:30

Cytat:

Napisał bikej
Dlaczego temat z rangerem zostal zamkniety?? Doprawdy zadziwiajace sa dzialania trzymajacych wladzie na tym forum. Nie dosc, ze odmawiaja zalozenia pod-forum rangera to na dodatek zamykaja tematy z nim zwiazane. Ciekawe.

Myślisz o temacie ??
bo jak tak to nic dziwnego, że go Slawko zamkną co to wogule za temat bez tematu

bikej 04-01-2008 21:20

Cytat:

Myślisz o temacie ??
bo jak tak to nic dziwnego, że go Slawko zamkną co to wogule za temat bez tematu
wystarczylo zmienic temat; ale nie - latwiej zamknac:]

Pinki 04-01-2008 21:29

Cytat:

Napisał bikej
wystarczylo zmienic temat; ale nie - latwiej zamknac:]

tak, a za chwile moderatorzy będą błędy ortograficzne poprawiać
pkt 6 regulaminu tego forum reguluje metodykę nazywania tematów

po za tym to nie był temat o Rangerach tylko o dwóch znakach zapytania

więc parafrazując wystarczyło wpisać tytuł tematu zamiast łamać regulamin to nikt by tematu nie zamkną.

Cytat:

Napisał bikej
zamykaja tematy z nim zwiazane.

a jaki to inny temat zamkneli ?
Cytat:

Napisał bikej
Doprawdy zadziwiajace sa dzialania trzymajacych wladzie na tym forum.

jedyne co jest zadziwiające zupełny brak krytycyzmu w tym co napisałeś
EOT

Huby 05-01-2008 00:32

ok, mozecie przestac??? naprawde chcialbym popisac o Rangerze a nie o zmianach tematu. Robicie offtopa.

Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.