Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] kontrolki na tablicy się nie świecą rozrusznik nie kręci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=197632)

TADEX0303 24-01-2014 17:52

kontrolki na tablicy się nie świecą rozrusznik nie kręci
 
samochód stał dość długo akumulator nie dawał żadnych oznak życia więc żeby uruchomić silnik podłączyłem za pomocą kabli drugi akumulator tak około cztery razy następna próba niestety się nie powiodła ponieważ na tablicy rozdzielczej nie świeci się żadna kontrolka , rozrusznik też nie reaguje po za tym wszystko działa , czy jest możliwość naprawy we własnym zakresie czy trzeba wezwać elektryka samochodowego gdzie w tym aucie są bezpieczniki ja nie wiem bo mam go drugi dzień dodam jeszcze że jest to silnik bęzynowy , może ktoś miał już taką awarie , proszę napisać co mam zrobić

jawor1,4 25-01-2014 12:46

Odp: kontrolki na tablicy się nie świecą rozrusznik nie kręci
 
Proponuję kupić nowy, właściwy i sprawny akumulator, aby przynajmniej mieć pewność że prąd jest dostarczany. Później dowiemy się co nie działa. Ten akumulator podepnij z innym kierowcą który ma trochę doświadczenia. Szkoda by było zepsuć coś po drodze.

Ketzer 26-01-2014 08:30

Odp: kontrolki na tablicy się nie świecą rozrusznik nie kręci
 
bezpieczniki masz za schowkiem przed pasażerem.....musisz wygiąć ścianki boczne do środka i wtedy ci całą półka opadnie odsłaniając bezpieczniki, masz instrukcję który bezpiecznik? jak nie to poszukaj w necie. Co znaczy wszystko działa oprócz tego? Radio, światła?, tak? Pozostałe odbiorniki nie potrzebują takiego napięcia/natężenia? jak rozrusznik więc ci mogą chodzić ale może być za mało na odpalenie. Mi jak wysiadł po 8 latach orginalny akku to też "wszystkie" odbiorniki w aucie działały ale nie odpalał.

fabi36 26-01-2014 08:40

Odp: kontrolki na tablicy się nie świecą rozrusznik nie kręci
 
z boku schowka po wyjęciu są oznakowania bezpieczników

kubaw20055 26-01-2014 11:42

Odp: kontrolki na tablicy się nie świecą rozrusznik nie kręci
 
Tutaj jest schemat:


http://imagizer.imageshack.us/v2/102...0/545/dt5u.jpg

TADEX0303 26-01-2014 20:08

Odp: kontrolki na tablicy się nie świecą rozrusznik nie kręci
 
po odłączeniu starego akumulatora podłączyłem drugi z innego auta i są te same objawy inne rzeczy jak radio , oświetlenie kabiny , światła , sygnał itp działa poprawnie , dzięki za podpowiedzi w ogóle jeśli chodzi o umiejscowienie bezpieczników i schemat , sprawdzę je jutro i wieczorem się odezwę

TADEX0303 27-01-2014 16:50

Odp: kontrolki na tablicy się nie świecą rozrusznik nie kręci
 
powiem krótko naładowałem stary akumulator który nie miał w sobie życia podłączyłem go i co i znowu nic te same objawy , po 3 godzinach poszedłem do auta i ku memu wielkiemu żdziwieniu kontrolki świeciły i odpalił a bezpieczników nie znalazłem jeśli są gdzieś za schowkiem pasażera to bardzo dobrze ukryte , jeśli ktoś może mi napisać szczegółowo jak się do nich dobrać było by fajnie bo nie wiem kiedy będę musiał któryś wymienić

kubaw20055 27-01-2014 17:01

Odp: kontrolki na tablicy się nie świecą rozrusznik nie kręci
 
Myślę, że ten wycinek z instrukcji obsługi dokładnie pokazuje, co trzeba zrobić, żeby dostać się do bezpieczników:

- otwieramy schowek
- boczne krawędzie mocno ściskamy do środka i trzymając je w takiej pozycji otwieramy schowek jeszcze bardziej do dołu
- na zdjęciu poniżej kolorem czerwonym zaznaczona jest skrzynka bezpieczników, która znajduje się na ścianie grodziowej centralnie za schowkiem ;)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

leszek_kz 08-02-2014 22:55

Odp: kontrolki na tablicy się nie świecą rozrusznik nie kręci
 
Witam

Mam problem z moim Fusion 1.4 /2002r . Po przekręceniu kluczyka w stacyjce wszystkie kontrolki poprawnie świecą i nawet nie przygasają bo akumulator nowy, a mimo wszystko rozrusznik nie kręci i fusia nie pali. Proszę o poradę czy to coś w stacyjce czy też problem z rozrusznikiem.Taka sytuacja nie jest stała. Czekam na poradę.


Leszek

Skolmi 09-02-2014 09:07

Odp: kontrolki na tablicy się nie świecą rozrusznik nie kręci
 
Otwórz szybę i posłuchaj, czy rozrusznik jakiekolwiek dźwięki wydaje.
Może już bendiks pada, nie wyskakuje i do wymiany.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.