Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Dziwne objawy, silnik nie startuje.? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=136600)

Spartaccus 01-08-2011 13:01

Dziwne objawy, silnik nie startuje.?
 
Witam, dziś o poranku jak zwykle wsiadam do autka, odpalam i ... cisza.
W nocy padał deszcz więc niewiem czy mi coś nie zamokło ale zauważyłem ze akumulator jest bardzo słaby, po przekręceniu kluczyka rozrusznik troszkę poterkotał. Naładowałem akumulator i po podłączeniu świecą mi wszystkie kontrolki ale dalej nie mogę rozrusznikiem ruszyć nawet terkotania nie słychać.
Spróbowałem go zaciągnąć innym autem ale silnik dalej się nie odzywa. Aż się boję go do warsztatu odstawić zeby koszt mnie nie zabił. Ktoś wię co to za objawy i czy czasami tym ciąganiem go na lince nie sknociłem czegoś bardziej ?

karloss 01-08-2011 13:39

Odp: Dziwne objawy, silnik nie startuje.?
 
Małe pytanko: ile czasu i jakim prądem ładowałeś akku? Wg mnie masz rozładowany/uszkodzony akumulator. Ewentualnie jeszcze sprawdź klemy na akumulatorze czy są czyste i dobrze dokręcone.

1olek 01-08-2011 13:40

Odp: Dziwne objawy, silnik nie startuje.?
 
moze immo sie rozkodowal

Spartaccus 01-08-2011 14:37

Odp: Dziwne objawy, silnik nie startuje.?
 
Cytat:

Napisał karloss (Post 1690368)
Małe pytanko: ile czasu i jakim prądem ładowałeś akku? Wg mnie masz rozładowany/uszkodzony akumulator. Ewentualnie jeszcze sprawdź klemy na akumulatorze czy są czyste i dobrze dokręcone.

Ładowałem prostownikiem automatycznym, podpinasz ładuje się i sam się odłącza.
Teraz jest naładowany, ale i tak podpinałem go kablami z innym pojazdem i nie drgnął.

Cytat:

Napisał 1olek (Post 1690369)
moze immo sie rozkodowal

jak się rozkodował ?

1olek 01-08-2011 18:44

Odp: Dziwne objawy, silnik nie startuje.?
 
Cytat:

Napisał Spartaccus (Post 1690397)
jak się rozkodował ?

dobre pytanie, moze byly w nocy burze i mocne wyladowania atmosferyczne. Poszukaj byl ostatnio temat o identycznym problemie jak Twoj.

Nawet znalazlem :)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Spartaccus 01-08-2011 20:28

Odp: Dziwne objawy, silnik nie startuje.?
 
Burzy nie było w tą noc, chociaż padało dość mocno a w czasie mocnych ulew od strony pasażera za schowkiem są bezpieczniki i nawiew i tam woda się dostawała. Dziś znów bardzo szybko się aku rozładował. W czasie oględzin z wujaszkiem po otwarciu bezpieczników pod maską strasznie głośno terkotał przekaźnik R8 "dodatkowy podgrzewacz, świece żarowe, przekaźnik pompy wtryskiwacza" tak on jest opisany a potem akumulator prawie zdechł.
A rozrusznik spiąłem na krótko żeby zobaczyć czy ruszy i tylko " bendiks" czy jak to się nazywa pokręcił. później wysiadły kontrolki na tablicy, zegaryu zgasły i tak na zmianę się włączały i wyłączały i migała lampka ze schowka.
Czarno to widzę, a jesli chodzi o burze to były wcześniej kilka dni ale to chyba nie ma związku.

Slawko 01-08-2011 21:22

Odp: Dziwne objawy, silnik nie startuje.?
 
Cytat:

Napisał Spartaccus (Post 1690347)
niewiem czy mi coś nie zamokło ale zauważyłem ze akumulator jest bardzo słaby, po przekręceniu kluczyka rozrusznik troszkę poterkotał. Naładowałem akumulator i po podłączeniu świecą mi wszystkie kontrolki ale dalej nie mogę rozrusznikiem ruszyć nawet terkotania nie słychać.

Cytat:

Napisał Spartaccus (Post 1690603)
Dziś znów bardzo szybko się aku rozładował. W czasie oględzin z wujaszkiem po otwarciu bezpieczników pod maską strasznie głośno terkotał przekaźnik R8 "dodatkowy podgrzewacz, świece żarowe, przekaźnik pompy wtryskiwacza" tak on jest opisany a potem akumulator prawie zdechł. A rozrusznik spiąłem na krótko żeby zobaczyć czy ruszy i tylko " bendiks" czy jak to się nazywa pokręcił. później wysiadły kontrolki na tablicy, zegaryu zgasły i tak na zmianę się włączały i wyłączały i migała lampka ze schowka.

W czym problem? do wymiany skrzynka bezpiecznikowa, bo zżarta przez elektrolizę bo
Cytat:

Napisał Spartaccus (Post 1690603)
tam woda się dostawała

Cytat:

Napisał Spartaccus (Post 1690603)
Czarno to widzę

a niby dlaczego? skoro sie nie dba i dopuszcza do takiego stanu i w porę nie reaguje pomimo, że sie wie, że
Cytat:

Napisał Spartaccus (Post 1690603)
tam woda się dostawała.


zbyszek620 02-08-2011 07:10

Odp: Dziwne objawy, silnik nie startuje.?
 
Miałem podobną sytuację, myślałem że to akumulator. Rozwiązanie było proste rozrusznik padł. Zapalał na zaciąg a gdy nawet był ciepły to nie kręcił. Jeżeli tak masz to proste rozkręć rozrusznik przeczyść i będzie ok. opis na forum. Pozdrawiam

1olek 02-08-2011 07:42

Odp: Dziwne objawy, silnik nie startuje.?
 
zbyszek620 przeczytaj 1 post ;)

Spartaccus 02-08-2011 07:57

Odp: Dziwne objawy, silnik nie startuje.?
 
Słąwko, nie oczekiwałem sarkazmu tylko pomocy.
Tak na marginesie, jak się dobrac do rozrusznika? trzeba rozebrać przód i zdejmować chłodnicę ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.