Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=302939)

puchy69 12-11-2019 08:26

Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu
 
Witam wszystkich,

miesiąc temu kupiłem Mondeo Tytanium MK5 z 2017 roku. Samochód generalnie super, ale mam wkurzający problem dotyczący pracy klimatyzacji w samochodzie.

Na klimatyzacji mam ustawione 21 stopni w trybie auto.
Po nagrzaniu kabiny samochodu przechodzi ona w tryb w którym ciepłe powietrze wieje na nogi i przednie kratki, natomiast na szybę i kratki w słupkach leci powietrze o temperaturze 16 stopni. Przy czym wcześniej zanim nagrzeje się kabina, normalnie leci tam ciepła powietrze.
Generalnie efekt jest taki że w nogi grzeje a na głowę najchętniej założyłbym czapkę.

Czy ktoś spotkał się z tym problemem? Czy ten typ tak ma?
Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam,

KarolPoklatki 12-11-2019 09:41

Odp: Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu
 
Witaj.
Ja mam to samo w moim focusie Active MK4
Dokładnie jest tak samo i nie wiem o co chodzi bardzo głupie uczucie jak wieje ci zimny wiaterek.
Na szczęście żona tym dojeżdża tylko do pracy i nie zdąży się to uaktywnić, ale jak pojechaliśmy na trasę to lipa żona się śmiała, że sobie taśmą zaklei te nawiewy.

Matych 12-11-2019 10:58

Odp: Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu
 
Bo klimatyzacja i to co wieje z kratek na przemian to największa porażka Mondeo mk5.

hausdab 12-11-2019 20:24

Odp: Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu
 
Mam podobny problem z MK5 i jego nawiewem
Auto mialo 2 razy wymieniony w ASO czujnk wewnetrzny (w kolumnie kierownicy) niestety nie przynioslo to zadnego efektu
Po podlaczeniu komputera pokazano, ze dwa czujniki maja zanizone wartosci o okolo 10stC. Czujniki ktore zanizaly wartosc to czujnik z lewej strony na wysokosci kierowcy (ten z silniczkiem) i czujnik rowniez po stronie kierowcy ktory jest odpowiedzialny za wylot temperatury (gdzies na wysokosci nog).
Wymieniony został czujnik z silniczkiem i asekuracyjnie czujnik naslonecznienia.
ASO nie moze znalezc czujnika z lewej strony na wykosci nog odpowiedzialnego za pomiar temperatury wychodzącej.

Finalnie efekt jest taki, ze z kratki nad radiem z lewej strony i z prawe leca inne temperatury na recznym zwyklym nawiewie (na monitorze ustawione 2x21stC), w tym samym czasie z tylnego tunelu wieje gorace powietrze.
Jednoczesnie, ze kratki nad radiem z lewej leci silniejszy strumien, z prawe slabszy.
Powyzsze problemy nie sa regula, sa momenty, ze temperatura sie normuje i z obu kratek leci podobna temperatura, o podobnej sile nadmuchu.

Pytanie: czy ktos wie gdzie jest zamontowany czujnik po stronie kierowcy na wyskosci nog, odpowiedzialny za temperature wylotu?

Tu ponizej cytat z forum dotyczacy mondeo mk4.
Krzysiek S. Tak rozwiązałem problem. Jeżeli test nie pokazuje błędów, koniecznie sprawdź szczelność układu i ile masz czynnika (trzeba podłączyć do maszyny i odzyskać czynnik). U mnie skończyło się na tym, że miałem tylko 210g czynnika (powinno być 590). Nie sugeruj się pomiarami ciśnienia wysokiego i niskiego, bo ja nawet z tak małą ilością czynnika miałem wzorcowe (13,5 Bar na wysokim i 2 Bar na niskim). Po dobiciu objawy ustały i klima chłodzi dobrze. Jeżeli test climatronika zwraca błędy o siłownikach klapek i mimo pełnego układu chłodzi nierówno, to prawdopodobnie sterownik klimy do wymiany (najczęstsza przyczyna), ponieważ stosowane siłowniki krokowe raczej się nie psują.

Fiesta Mk8 ST Line 13-11-2019 07:03

Odp: Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu
 
Cytat:

Napisał Matych (Post 3192499)
Bo klimatyzacja i to co wieje z kratek na przemian to największa porażka Mondeo mk5.

W nowym sprawnym mondeo wszystko działa dobrze, przynajmniej narazie, natomiast faktycznie w firmowym z 2015r jest ten problem. Działa zerojedynkowo, albo grzeje na max, albo chłodzi na max. To musi być kwestia uszkodzonego jakiegoś czujnika, a nie błędu konstrukcyjnego. No chyba że coś pozmieniali w międzyczasie. U mnie mam ustawioną temperaturę w okolicach 21 stopni i płynnie się wnętrze nagrzewa lub schładza, w tym drugim można zwariować... Pozostaje mieć nadzieję że ten problem u mnie nie wystąpi zbyt szybko. W każdym razie to nie jest tak że tttm.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

WoojO 13-11-2019 08:46

Odp: Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu
 
Miałem podobnie ale po aktualizacji w aso po akcji serwisowej działa ok.

Matych 13-11-2019 08:51

Odp: Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu
 
Cytat:

Napisał Fiesta Mk8 ST Line (Post 3192772)
W nowym sprawnym mondeo wszystko działa dobrze, przynajmniej narazie,

W każdym działa beznadziejnie nie mówię tutaj o ewentualnych usterkach tylko o rozdziale nadmuchu i zarządzaniem temperaturą.Ford na początku produkcji walczył z softem.I uwierz mi bardzo słabo to wypada na tle konkurencji. Jeżdziłem kilkoma egzemplarzami, i w każdym jest słabo, do tego stopnia że część ludzi myśli że to usterka.Problem znany, były o tym wątki.

puchy69 13-11-2019 11:12

Odp: Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu
 
Też słyszałem ze pierwsze mondeo z 2014/2015 roku miały później aktualizację softu i podobno coś to pomogło.
Ja mam model z kwietnia 2017 roku więc mama nadzieję, że soft już jest po aktualizacji
Jak zadziała aktualizacja softu?
Nie mówię tu o skrajnych problemach z klima - schładza na maxa i albo grzeje na max.
Czy po nagrzaniu kabiny przechodzi ona w durny tryb, tak że na dole leci ciepłe powietrze, a na szybę wyraźnie zimniejsze. U mnie około 16 stopni na wylocie przy szybie, przy temperaturze ustawionej na 21 stopni w kabinie.

Fiesta Mk8 ST Line 13-11-2019 14:30

Odp: Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu
 
Co prawda zrobiłem tym autem dopiero 10 tys, ale nie potwierdzam żeby u mnie występowały takie problemy. Raczej zachowuje się normalnie, jak każde inne auto z climatronikiem jakim jeździłem. Nagrzewa się dłużej niż moje wcześniejsze C5, ale wszystko odbywa się płynnie i sprawnie. Widzę różnice pomiędzy moim z 2019r a firmowym z 2015, tylko nie potrafię powiedzieć czy w tym z 2015r tak było od nowości czy dopiero później. Na samym początku jeździła tylko szefowa, potem już kto popadnie i wtedy zwróciłem uwagę że coś tutaj jest nie tak...

Matych 13-11-2019 15:53

Odp: Zimne powietrze dmuchające na przednią szybę po nagrzaniu kabiny samochodu
 
Problem ten najbardziej zauważalny jest w lato ,gdy głównie chłodzimy w zimę już nie.Ja na przykład rzadko używam klimy poniżej 15 stopni to na jesieni ten problem znika.Natomiast w czasie upałów albo jest za zimno albo troszkę za słabo dmucha.Mimo że mam najnowszy soft.Powiem tak część ludzi mocno to odczuwa a część nie zwraca na to uwagi,mi osobiście to nie przeszkadza ,ale wiem i rozumiem o czym mówią.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.