Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wymiana rezystora nadmuchu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=69700)

eventfo 13-05-2009 14:25

Wymiana rezystora nadmuchu
 
Witam serdecznie forumowiczów,
okazało się że mam do wymiany rezystor nadmuchu(nie działa 1 stopień nawiewu a tym samym manualna klima). Czy można samemu wymienić go i czy trzeba wyciągać schowek? Coś znalazłem na ten temat ale mam niedosyt.
Dzięki za wszystkie informacje. MK3 kombi z 2002

Zawika 14-05-2009 09:45

Odp: WYmiana rezystora nadmuchu
 
Witam.
Są niestety dwie możliwości umieszczenia rezystora nadmuchu (dokładnie...rezystor niskoobrotowy wentylatora) w Twoim aucie.
Może on być za pokrętłem odpowiedzialnym za "stopniowanie" nadmuchu lub jest umieszczony na dmuchawie. W opcji drugiej musisz wyjąc dmuchawę a tym samym i schowek :).
W obu opcjach rezystor ten dasz radę wymienić Sam.

eventfo 14-05-2009 13:48

Odp: WYmiana rezystora nadmuchu
 
Witam.
Dzięki Zawika za pomoc,właśnie dzisiaj wykonałem to zadanie. Wszystko poszło bardzo prosto: nie trzeba wyciągać schowka tylko zdjąć taką osłonę na zaczepy pod schowkiem bo rezystor widać okiem po lewej stronie dmuchawy. Jest przykręcony na śrubę "gwiazdkę" chyba 20. Koszt nowego rezystora to 70 zł w sklepie Forda.
Rzeczywiście robota góra 10min.
Dzięki za zainteresowanie.:wink:

klema 22-09-2011 09:19

Odp: WYmiana rezystora nadmuchu
 
Też miałem przygodę z rezystorem wentylatora (MK3 2006 TDCI).
Objawy miałem takie: wydawało się że klimatronic zaczął słabiej działać. Wkrótce odkryłem że to wentylator działa tylko na jednych obrotach i generalnie słabo dmucha. Ręczne sterowanie siłą nadmuchu nie działa. I tu kolejne ciekawe odkrycie: przy zasilaniu tylko z akumulatora i wyłączonym silniku wszystko działa jak należy! Włączam silnik - wraca praca na jednym poziomie obrotów..
ASO zdiagnozowało rezystor wentylatora (chwała im za to) i... oznajmiło że niestety w modelach z klimatronikiem rezystor nie jest częścią zamienną. Wymiana tylko razem z całym wentylatorem, sprowadzanym z centralnego magayznu w Kolonii, 1500 zł.
Po ochłonięciu sprawdziłem, że: rezystor wykręca się łatwo po zdjęciu osłony za schowkiem pasażera (nie trzeba nawet demontować schowka), faktycznie nie sprzedaje się nowych, ale na allegro można kupić używane za 50-150 zł. Kurier przywiózł na następny dzień, wymiana 10 minut i wszystko już działa!

Pavulo 26-12-2015 09:04

Wadliwa klimatyzacja,wymiana rezystora dmuchawy.
 
Witam Koledzy,
Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum,proszę o wyrozumiałość.

Posiadam Mondeo Mk3 Kombi 2.0 TDCi 2002r.przedlift.Manualna klima "działa" tylko na pierwszym stopniu nawiewu,dalej się wyłącza(kontrolka gaśnie po przełączeniu na II, III,IV stopień)"Działa" napisałem w cudzysłowie bo pomimo tego że spreżarka pracuje i lampka się świeci, to nic nie dmucha.Przy przełączeniu nawiewu na wyższe stopnie,wydmucha mi to schłodzone powietrze,ale trwa to może poł minuty i dalej dmucha ciepłym.

Pogrzebałem trochę na forum i najczęściej jest proponowana wymiana rezystora dmuchawy.Znalazłem nawet na YT film pokazujący jak to zrobić,ale jak zdjąłem schowek to wyglada to u mnie inaczej niż na filmie.

Czy któryś z Was kolegów mógłby mi napisać krok po kroku jak to zrobić?rezystor nowy mam.

A może w moim przypadku wcale nie jest to wina rezystora?

Dzięki za wszelką pomoc!

mch12 10-02-2016 14:17

Odp: WYmiana rezystora nadmuchu
 
Witam ,
nie wiem czy to dobre miejsce ale w moim Mondeo cały ten panel klimatronica przestał reagować , nie działa żaden przycisk. Owszem jak był ustawiony tak działa ale nie mogę zmienić temp. , siły nadmuchu, działa tylko V max ten podłużny , który uruchamia wszystko w momencie włączenia. Natomiast przy dłuższej jeździe zaczyna wszystko działać - od czego to może zależeć - może ktoś wie. Może ten cały element sie powoli kończy albo coś nie kontaktuje.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.