Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] jaką cewke kupić (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=151343)

woker34a 19-02-2012 19:29

jaką cewke kupić
 
witam jak w temacie planuje zakup cewki ponieważ moja już pada i po przeczytaniu paru postów głowa boli jak nie którzy piszą że po parę razy wymieniali wiec czy ta( [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) była by dobrym zakupem
a przy okazji przed zainstalowaniem instalacji gazowej to lepiej wymienić czy można po założeniu

wowka323 20-02-2012 08:12

Re: jaką cewke kupić
 
smiało możesz brac ja mam taką od roku i jest ok.mówią że to najlepszy zamiennik.wymieniaj przed założeniem instalacji .przewody i świece także.
:wink:

woker34a 20-02-2012 08:21

Odp: jaką cewke kupić
 
a czy ona normalnie pasuje tz czy kable nie krótkie itp czy trzeba coś przerabiać

stadar 22-02-2012 13:48

Odp: jaką cewke kupić
 
proponowałbym taką co ma grawer a nie naklejkę.ja kupiłem zamiennik z naklejką 1S7G-12029-AC i wygląda identycznie jak ta beru,z tym że bez osłony(jakby inaczej zamontować kondensator przy cewce to ta blacha ochroni ją przed gorącym wydechem).nakleić można wszystko.ja też jestem po wymianie cewki i kabli sentech i d.pa kable iskrzą a silnik przerywa na lpg.może te cewki o innym kształcie są lepsze.ja założyłem cewkę i kable od fiesty 1.4cvh 92 i było wszystko ok.także może szkoda kasy na ciągłe wymiany.w ogóle wymiana kabli dla mnie to ściema (stare nie iskrzyły) no chyba że kuna przeżre albo samemu się rozerwie.może to świece wadliwe winne a nie cewki?

zbys24 22-02-2012 14:22

Odp: jaką cewke kupić
 
Bierz tą beru ma pochlebne opinie, przewody raczej tylko oryginał. Przed założeniem gazu najpierw doprowadź zapłon i silnik do stanu bez zastrzeżeń, bo będą problemy z wyregulowaniem gzaowni.

woker34a 24-02-2012 09:29

Odp: jaką cewke kupić
 
dziękuje za tak liczne odpowiedzi a i jeszcze zapytam wykluczając świece i kable to przy szarpaniu na niskich obrotach na każdym biegu poniżej 2tyś na ciepłym silniku na zimnym raczej się nie trafia(ale sporadycznie) to sprawcą jest owa cewka czy są jeszcze inni podejrzani np. paliwo,filtr,wtryski,pompa,itp

Jakub 24-02-2012 13:24

Odp: jaką cewke kupić
 
Cewka do wymiany - jedno małe ALE!!! Ta cewka ma nieco inne wyprowadzenia na poszczególne cylindry - dlatego kupując przewody musisz wziąć takie które pasują. (ja miałem NGK). Zanim zamontujesz LPG, wymień cewkę, świece i kable.

rustin 25-02-2012 10:33

Odp: jaką cewke kupić
 
Podłącz tak przewody jak miałeś na starej cewce a nie nowe kupować.
A cewkę polecam visteona z mk2 są na stronie fordsklep

ace2 28-02-2012 12:15

Odp: jaką cewke kupić
 
Cytat:

Napisał zbys24 (Post 1788450)
Bierz tą beru ma pochlebne opinie, przewody raczej tylko oryginał. Przed założeniem gazu najpierw doprowadź zapłon i silnik do stanu bez zastrzeżeń, bo będą problemy z wyregulowaniem gzaowni.

Tu kolego się mylisz. Cewka tylko fabryczna a kable fabryczne lub Beru.

puniu 28-02-2012 15:47

Odp: jaką cewke kupić
 
Cytat:

Napisał ace2 (Post 1791578)
Tu kolego się mylisz. Cewka tylko fabryczna a kable fabryczne lub Beru.

I ja i Kuba jeździmy/jeździliśmy na tej beru z osłoną termiczna i jest ok
Tylko pamiętaj o kablach


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.