Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Zapadnięty panel (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=299464)

barp21 10-08-2019 11:01

Zapadnięty panel
 
3 załącznik(i)
Cześć,

W moim Mondeo pewnej nocy (zauważyłem to wsiadając rano do auta) postanowił zapaść się panel. Prezentuje się to jak na załączonych zdjęciach.Od strony pasażera wszystko jest poprawnie i mniej więcej od środka szyby panel zaczyna się zapadać.Po stronie kierowcy jest to już bardziej widoczne, pomiędzy słupkiem a plastikiem oraz przednią szybą jest spora szczelina. Orientujecie się kto byłby to w stanie naprawić w jakichś racjonalnych funduszach (Poznań + okolice)? Nie jest to kluczowa sprawa, ale oglądanie tej uszczelki spod szyby trochę denerwuje. Wycena ASO była w moim odczuciu kosmiczna (1 600 - 2 000 PLN), chociaż zdaje sobie sprawa, że naprawienie tego wymaga sporo wysiłku. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i porady.

Hansolo 10-08-2019 11:23

Odp: Zapadnięty panel
 
1 załącznik(i)
Na ile pewna jest przeszłość auta / kolizyjność / ? Pod tym panelem powinna być rozłożona niestety biała gruba flizelina, włóknina czy coś tego typu . Widziałem przy zmianie szyby. Niestety jest tam też duża przestrzeń pomiędzy "panelem" a resztą konstrukcji podszybia. Z lewej strony można zdemontować poszycie słupka i próbować podnieść panel po upchnięciu jakiejś czarnej gąbki , na środku trzeba się dostać przez nawiewy i czujnik nasłonecznienia. Miałem też zapadnięty środek , ale nie tak mocno. To była kwestia wyrównania. Poupychałem jakąś czarna gąbkę i wyrównałem. Generalnie panel nie opiera się porządnie o podszybie i dlatego takie kwiatki. Nie wiem jak w ASO to mieliby naprawiać. Od szyby nie podejdą bo wklejona, a demontaz kokpitu chyba ich przerośnie. Jesli zdecydujesz się jednak na ich usługi, podejrzyj jak to robili, będę bardzo wdzięczny.

radkor 10-08-2019 11:30

Odp: Zapadnięty panel
 
Nie prościej wyjąc licznik i tam grzebać?

MaXyM 10-08-2019 14:35

Odp: Zapadnięty panel
 
Pamietam, ze zapadajacy/pofalowany panel byl dyskutowany u pierwszych egzemplarzy MK5.

barp21 10-08-2019 17:36

Odp: Zapadnięty panel
 
Jak to przy kupionym aucie używanym nigdy nie jest pewna ;) Natomiast co ciekawe stało to nie podczas jazdy tylko jak auto stało sobie wieczorem przed domem. Wycena ASO to sam robocizna, która może zostać zwiększona o koszty czesco. Czyli pewnie realnie bardziej 3 000 PLN. Też kiedyś słyszałem, o tym że panel w MK5 potrafił się zapaść. Ciekaw jestem czy ktoś poradził sobie z takim problemem?

Hansolo 10-08-2019 17:41

Odp: Zapadnięty panel
 
Jeżeli jak pisał @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] da się podejść od strony licznika to byłoby nawet do zrobienia bez większych kłopotów. Przeglądałem aukcje z kokpitami i nie znalazłem dobrego zdjęcia czy rzeczywiście jest dojście od licznika . W moim czarnuchu nierówność była na środku i poprawiłem to w sposób opisany wcześniej.

radkor 10-08-2019 18:27

Odp: Zapadnięty panel
 
Wydaje mi się, że jako takie dojście będzie, aczkolwiek jest tam chyba dość ciasno: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Hansolo 10-08-2019 18:50

Odp: Zapadnięty panel
 
No właśnie , nie wiem czy za licznikiem skorupa się nie zagina, a dopiero nad nią jest ta zapadnięta cześć przykrywająca wszystko.

leszcz 10-08-2019 19:55

Odp: Zapadnięty panel
 
Cytat:

Napisał Hansolo (Post 3162015)
No właśnie , nie wiem czy za licznikiem skorupa się nie zagina,

za licznikiem jest rura do systemu wentylacji (do lewej kratki wentylacyjnej) może pod lub nad ta rurką da się coś podziałać aby podnieść opadniętą część

Hansolo 10-08-2019 19:58

Odp: Zapadnięty panel
 
Jest jeszcze jedna opcja- ekstremalna , pianka montażowa ;) Gwarantuje, że ze dwie tam spokojnie się rozprężą .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.